BayilikNakliye

Yurtiçi Kargo Bayilik Başvurusu ve Şube Açma Şartları

Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu nasıl yapılır? Bayilik şartları ve bayilik kazancı nasıldır? Yurtiçi Kargo acente başvurusu ve şube açma hakkında 2021 güncel bilgileri bu konuda vereceğiz.

Son zamanlarda pandemi etkisiyle artan internet satışları, kargo şirketlerinin de daha fazla satış yapmasını ve para kazanmasını sağladı. Özellikle Yurtiçi Kargo gibi büyük kargo şirketlerinin cirosu neredeyse ikiye katlandı. Durum böyle olunca, Yurtiçi Kargo, büyümek için daha fazla şube açmaya fakat bunu finanse etmek için de girişimcilere ihtiyaç duymaya başladı. Sizde kargo bayisi olmak istiyorsanız, Yurtiçi kargo bayilik başvurusunu doldurabilir ve hemen firmadan bayilik alarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo bayilik almak istiyorum diyenler için biz de bu yazımızda Yurtiçi Kargo bayiliği nasıl alınır? Bayilik başvurusu nasıl yapılır? Gibi soruları detaylı olarak yanıtlamaya çalışacağız.

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Firmanın bayilik şartları, genel olarak diğer kargo firmalarıyla aynı diyebiliriz. Panelvan bir araç satın almak ve şubeyi dekore edecek masrafları karşılamak gerekiyor.

 • En fazla 10 yaşında panelvan bir araç sahibi olmak.
 • En az 400.000 TL sermaye sahibi olmak.
 • Sonradan doğabilecek masrafları karşılayabilecek sermayenin bulundurulması.
 • Kredi alma ihtimaline karşı kredi notunuzun en az 1500 olması.
 • En az 60-80 bin TL kredi çekebilecek durumda olmak.
 • Adli sicilinizin temiz olması.
 • En az 25 yaşında olmak
 • Yurtiçi Kargo bayilik teminatı olarak belirtilen tutarı hesabınızda bulundurmanız gerekir.

Yukarıdaki şartları karşılayan bireyler, başvurularını Yurtiçi Kargo mail adresi veya web adresi üzerinden ileterek şube açmaya başlayabilirler.

Yurtiçi Kargo Bayilik Maliyeti Ne Kadar?

Yurtiçi Kargo, kendi internet adresinde en az 400 bin TL olması gerektiğini belirtmiş. Fakat daha yüksek sermayelere sahip olmak başlıca tercih sebebidir. 400 bin liralık sermaye, panelvan araç alımları, şube dekorasyonları ve belli bir süre nakit desteği için gereklidir. Eğer 400 bin liralık bir sermayeniz yoksa, bu bağlamda sorun yaşayabilirsiniz.

Ayrıca bu açıklanan rakam son bayilik başvuruları sırasında belirtilen bir rakamdır. 2021 Şartlarında bu rakamın en az 750 bin TL olarak düşünebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Bayilik Kazancı Ne Kadar?

Sıfırdan Yurtiçi Kargo şubesi açacaksanız, kazancınız sermayenize göre değişecektir. Örneğin 400 bin lira ile bu işe başlamış biri, 800 bin lira ile başlamış birinden elbette daha az para kazanır. Bu nedenle, ne kadar gelir elde edeceğiniz, tamamen size bağlı bir durumdur. Fakat, Yurtiçi Kargo firmasının ödediği ücretlere bakarak ne kadar kazanabileceğiniz hakkında az çok fikir edinmek mümkün olabilir.

 • Yurtiçi Kargo firması, başarılı bir şekilde teslim edilen her bir paket başına 4 TL ile 50 TL arası ödeme yapar.
 • Ödenecek kargo ücreti, paketin büyüklüğüne, ağırlığına ve kapladığı alana göre değişiklik gösterir.
 • Örneğin evrak paketleri ufak olduğu için 4-5 TL ödeme alırken, bir çamaşır makinesi paketinden 50-60 TL kargo bedeli alırsınız.

Yurtiçi Kargo Bayileri Ayda Kaç Para Kazanır?

Yurtiçi kargo firmasından bayilik aldıysanız, kazanacağınız para yatırdığınız sermayeye oranla gayet iyi olacaktır. 400 bin lira ile 2 panelvan araç sahibi olur ve günde yaklaşık 200-250 adet kargo paketi teslim edersiniz. Şubeye gelen paketlerden de para aldığınızı düşünecek olursak günlük cironuz 3000 TL’yi bulabilir. Aşağıda sizler için ortalama bir kazanç tablosu çıkardık, buna göre ne kadar ödeme alacağınızı az çok öğrenebilirsiniz.

Aylık Gelir: 90.000 TL

Araç Benzin Masrafları: 6.000 TL

Maaş Ödemesi. 20.000 TL

Kira ve faturalar: 4.000 TL

Diğer Giderler. 10.000 TL

Vergiden önce brüt gelir: 50.000 TL

Vergiden sonra net gelir: 34.000 TL

Yukarıdaki kazanç tablosuna bakarsanız sizler de ne kadar iyi paralar kazanabileceğiniz hakkında fikir edinmiş olabilirsiniz. Sermayeyi yükseltirseniz, edineceğiniz net gelir de bir o kadar artacaktır. Örneğin 800 bin lira sermayeyle kargo şubesi işletenlerin aylık gelirleri en az 50.000 TL civarındadır.

Yurtiçi Kargo Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu için aslında kendi internet sitesinden belirli dönemlerde bayilik başvuru formu üzerinden yeni şube açmak isteyenler için talepleri topluyor. Ancak ihtiyaç olması halinde duyurular bölümünde görebileceğiniz Yurtiçi Kargo bayilik başvuru formu yerine konunun hemen altında yer verdiğimiz Yurtiçi Kargo kurumsal telefon numarasından bayilik hakkında güncel bilgiyi de alabilirsiniz.

Kurumsal iletişim numarasından şu an yeni şube açmak isteyenlerden istenen şartları detaylı olarak öğrenebilir ve ortalama yatırım tutarını da teyit edebilirsiniz. Ayrıca acente bayilik departmanı ile iletişime geçmeden önce düşündüğünüz bölgeyi iyi araştırmanız ve bu bölgede neden Yurtiçi Kargo şubesine ihtiyaç olduğunu da belirtmeniz de yarar var.

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri Nasıl?

Tüm kargo bayileri sabah saat 09.00’da açılmaktadır. Fakat bahsedilen saat hizmet vermeye başlama saatidir. Bu nedenle sabah 08.30 gibi şubeyi açmanız, daha sonra çalışmaya başlamanızda yarar var. Yine tüm şubeler akşam saat 18.00 gibi kapanırlar. Pazar günleri çalışmazsınız ve günde sadece 9 saat çalışırsınız. Kendi işini kuran çoğu kişinin haftada 100 saatten fazla çalışmak zorunda olduğunu düşünecek olursak, Yurtiçi Kargo, epey iyi bir bayilik imkanı sunuyor.

Yurtiçi Kargo Şube Açma

Yurtiçi Kargo Bayilik

Yurtiçi Kargo bayilik alma hakkında yukarıda bahsettiğimiz konular dışında yeni şube açmak isteyenlerin en çok merak ettiği soruları da kısaca yanıtlayalım istedik.

Bu arada kargo şirketleri ne kadar kazanıyor? diye merak ediyorsanız ve gerçekten Yurtiçi Kargo şubesi açmak mantıklı mı diye düşünüyorsanız belirtelim ki; şube açmayı düşündüğünüz lokasyon çok önemli. Çevrede başka bir Yurtiçi Kargo bayisi yoksa ve yerleşim olarak iyi bir konumdaysanız, dağıtım yaptığınız adet kadar para kazanacağınız için günlük sipariş tutarınız ciddi seviyelere çıkabilir. Bu şekilde de hem personel giderlerini hem de dükkan kira maliyetini çıkarır hem de gerçekten aylık 40-50 bin TL kadar para kazanabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Bayilik Veriyor Mu?

Yurtiçi Kargo bayilik ağında eğer ihtiyaç olması durumunda, bayilik açmak istediğiniz bölgede bir kargo şubesine gerek varsa bayilik vermektedir. Dönemsel olarak da internet sitesi üzerinden bayilik başvurularını kabul etmektedir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Bedeli Alıyor Mu?

Yurtiçi Kargo, herhangi bir bayilik bedeli almamaktadır. Bayinin teslim ettiği kargo paketleri üzerinden kazanç sağlar ve bunun belli bir yüzdesini de bayiye öder. Sistem tamamen bu şekilde işlemektedir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Almanın Avantajları Nelerdir?

En büyük avantajı, yüksek gelir imkanı sunmasıdır. Bugün 400 bin lira ile kurduğunuz bir işte kolay kolay aylık 30-40 bin TL kazanamazsanız, fakat Yurtiçi Kargo, bayilere yüksek ücretler ödediği için haliyle bayiler çok fazla para kazanabiliyor bu şekilde.

Yurtiçi Kargo İletişim

Yurtiçi Kargo iletişim bilgileri olarak kurumsal numaradan bayilik ücreti ve acente olmak hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Kurumsal Telefon Numarası: 0212 365 23 65

Yurtiçi Kargo Kurumsal Adres: Ayazağa mahallesi Kemerburgaz caddesi No: 10 D Blok Vadi Koru Sarıyer / İstanbul

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri: 444 99 99

İletişim formundan bilgi isteği seçeneği ile de mesajınız iletebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo iletişim formu: https://www.yurticikargo.com/tr/bize-ulasin

Yurtiçi Kargo Bayilik Formu

Kargo şubeliği veren firmalar arasında olan Yurtiçi Kargo bayilik almak,Yurtiçi Kargo acente başvurusu, bayilik kazancı ve bayilik şartları hakkında detaylı ve güncel bilgiler verdiğimiz bu konumuz dışında ayrıca Yurtiçi Kargo Araç Kiralama ve YK Plus Taşıyıcı Başvuru konumuz da yine Yurtiçi Kargo ile alakalı daha önce yer verdiğimiz içeriklerimizdir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.

İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x