BayilikNakliye

Yurtiçi Kargo Bayilik Başvurusu ve Şube Açma Şartları

Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu nasıl yapılır? Bayilik şartları ve bayilik kazancı nasıldır? Yurtiçi Kargo acente başvurusu ve şube açma hakkında 2022 güncel bilgileri bu konuda vereceğiz.

Son zamanlarda pandemi etkisiyle artan internet satışları, kargo şirketlerinin de daha fazla satış yapmasını ve para kazanmasını sağladı. Özellikle Yurtiçi Kargo gibi büyük kargo şirketlerinin cirosu neredeyse ikiye katlandı. Durum böyle olunca, Yurtiçi Kargo, büyümek için daha fazla şube açmaya fakat bunu finanse etmek için de girişimcilere ihtiyaç duymaya başladı. Sizde kargo bayisi olmak istiyorsanız, Yurtiçi kargo bayilik başvurusunu doldurabilir ve hemen firmadan bayilik alarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo bayilik almak istiyorum diyenler için biz de bu yazımızda Yurtiçi Kargo bayiliği nasıl alınır? Bayilik başvurusu nasıl yapılır? Gibi soruları detaylı olarak yanıtlamaya çalışacağız.

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Firmanın bayilik şartları, genel olarak diğer kargo firmalarıyla aynı diyebiliriz. Panelvan bir araç satın almak ve şubeyi dekore edecek masrafları karşılamak gerekiyor.

 • En fazla 10 yaşında panelvan bir araç sahibi olmak.
 • En az 400.000 TL sermaye sahibi olmak.
 • Sonradan doğabilecek masrafları karşılayabilecek sermayenin bulundurulması.
 • Kredi alma ihtimaline karşı kredi notunuzun en az 1500 olması.
 • En az 60-80 bin TL kredi çekebilecek durumda olmak.
 • Adli sicilinizin temiz olması.
 • En az 25 yaşında olmak
 • Yurtiçi Kargo bayilik teminatı olarak belirtilen tutarı hesabınızda bulundurmanız gerekir.

Yukarıdaki şartları karşılayan bireyler, başvurularını Yurtiçi Kargo mail adresi veya web adresi üzerinden ileterek şube açmaya başlayabilirler.

Yurtiçi Kargo Bayilik Maliyeti Ne Kadar?

Yurtiçi Kargo, kendi internet adresinde en az 400 bin TL olması gerektiğini belirtmiş. Fakat daha yüksek sermayelere sahip olmak başlıca tercih sebebidir. 400 bin liralık sermaye, panelvan araç alımları, şube dekorasyonları ve belli bir süre nakit desteği için gereklidir. Eğer 400 bin liralık bir sermayeniz yoksa, bu bağlamda sorun yaşayabilirsiniz. Günümüzde artan araç fiyatları sebebiyle 400 bin TL’nin yetmeme olasığı yüksek, bu sebeple daha fazla sermayeye sahip olduğunuza dikkat edin.

Ayrıca bu açıklanan rakam son bayilik başvuruları sırasında belirtilen bir rakamdır. 2022 Şartlarında bu rakamın en az 750 bin TL olarak düşünebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Bayilik Kazancı Ne Kadar?

Sıfırdan Yurtiçi Kargo şubesi açacaksanız, kazancınız sermayenize göre değişecektir. Örneğin 400 bin lira ile bu işe başlamış biri, 800 bin lira ile başlamış birinden elbette daha az para kazanır. Bu nedenle, ne kadar gelir elde edeceğiniz, tamamen size bağlı bir durumdur. Fakat, Yurtiçi Kargo firmasının ödediği ücretlere bakarak ne kadar kazanabileceğiniz hakkında az çok fikir edinmek mümkün olabilir.

 • Yurtiçi Kargo firması, başarılı bir şekilde teslim edilen her bir paket başına 4 TL ile 50 TL arası ödeme yapar.
 • Ödenecek kargo ücreti, paketin büyüklüğüne, ağırlığına ve kapladığı alana göre değişiklik gösterir.
 • Örneğin evrak paketleri ufak olduğu için 4-5 TL ödeme alırken, bir çamaşır makinesi paketinden 50-60 TL kargo bedeli alırsınız.

Bir hatırlatma yapmak istiyoruz, yazımızın başında da söylediğimiz gibi pandemi, insanlarda evinden veya ofisinden hiç çıkmadan alış veriş yapma alışkanlığını arttırdı ve insanlar bu rahatlığa zoraki de olsa kısa zamanda alıştı. Bu alışkanlığında çok çabuk geçeceği yok gibi duruyor.

Yurtiçi Kargo Bayileri Ayda Kaç Para Kazanır?

Yurtiçi kargo firmasından bayilik aldıysanız, kazanacağınız para yatırdığınız sermayeye oranla gayet iyi olacaktır. 400 bin lira ile 2 panelvan araç sahibi olur ve günde yaklaşık 200-250 adet kargo paketi teslim edersiniz. Şubeye gelen paketlerden de para aldığınızı düşünecek olursak günlük cironuz 3000 TL’yi bulabilir. Aşağıda sizler için ortalama bir kazanç tablosu çıkardık, buna göre ne kadar ödeme alacağınızı az çok öğrenebilirsiniz.

 • Aylık Gelir: 120.000 TL
 • Araç Benzin Masrafları: 12.000 TL
 • Maaş Ödemesi. 20.000 TL (Çalışan kişi sayısına göre değişmektedir.)
 • Kira ve faturalar: 15.000 TL
 • Diğer Giderler. 15.000 TL
 • Vergiden önce brüt gelir: 58.000 TL
 • Vergiden sonra net gelir: 47.000 – 48.000 TL civarındadır

Yukarıdaki kazanç tablosuna bakarsanız sizler de ne kadar iyi paralar kazanabileceğiniz hakkında fikir edinmiş olabilirsiniz. Sermayeyi yükseltirseniz, edineceğiniz net gelir de bir o kadar artacaktır. Örneğin 800 bin lira sermayeyle kargo şubesi işletenlerin aylık gelirleri en az 100.000 TL civarındadır.

Yurtiçi Kargo Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu için aslında kendi internet sitesinden belirli dönemlerde bayilik başvuru formu üzerinden yeni şube açmak isteyenler için talepleri topluyor. Ancak ihtiyaç olması halinde duyurular bölümünde görebileceğiniz Yurtiçi Kargo bayilik başvuru formu yerine konunun hemen altında yer verdiğimiz Yurtiçi Kargo kurumsal telefon numarasından bayilik hakkında güncel bilgiyi de alabilirsiniz.

Kurumsal iletişim numarasından şu an yeni şube açmak isteyenlerden istenen şartları detaylı olarak öğrenebilir ve ortalama yatırım tutarını da teyit edebilirsiniz. Ayrıca acente bayilik departmanı ile iletişime geçmeden önce düşündüğünüz bölgeyi iyi araştırmanız ve bu bölgede neden Yurtiçi Kargo şubesine ihtiyaç olduğunu da belirtmeniz de yarar var.

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri Nasıl?

Tüm kargo bayileri sabah saat 09.00’da açılmaktadır. Fakat bahsedilen saat hizmet vermeye başlama saatidir. Bu nedenle sabah 08.30 gibi şubeyi açmanız, daha sonra çalışmaya başlamanızda yarar var. Yine tüm şubeler akşam saat 18.00 gibi kapanırlar. Pazar günleri çalışmazsınız ve günde sadece 9 saat çalışırsınız. Kendi işini kuran çoğu kişinin haftada 100 saatten fazla çalışmak zorunda olduğunu düşünecek olursak, Yurtiçi Kargo, epey iyi bir bayilik imkanı sunuyor.

Yurtiçi Kargo Şube Açma

Yurtiçi Kargo Bayilik

Yurtiçi Kargo bayilik alma hakkında yukarıda bahsettiğimiz konular dışında yeni şube açmak isteyenlerin en çok merak ettiği soruları da kısaca yanıtlayalım istedik.

Bu arada kargo şirketleri ne kadar kazanıyor? diye merak ediyorsanız ve gerçekten Yurtiçi Kargo şubesi açmak mantıklı mı diye düşünüyorsanız belirtelim ki; şube açmayı düşündüğünüz lokasyon çok önemli. Çevrede başka bir Yurtiçi Kargo bayisi yoksa ve yerleşim olarak iyi bir konumdaysanız, dağıtım yaptığınız adet kadar para kazanacağınız için günlük sipariş tutarınız ciddi seviyelere çıkabilir. Bu şekilde de hem personel giderlerini hem de dükkan kira maliyetini çıkarır hem de gerçekten aylık 40-50 bin TL kadar para kazanabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Bayilik Veriyor Mu?

Yurtiçi Kargo bayilik ağında eğer ihtiyaç olması durumunda, bayilik açmak istediğiniz bölgede bir kargo şubesine gerek varsa bayilik vermektedir. Dönemsel olarak da internet sitesi üzerinden bayilik başvurularını kabul etmektedir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Bedeli Alıyor Mu?

Yurtiçi Kargo, herhangi bir bayilik bedeli almamaktadır. Bayinin teslim ettiği kargo paketleri üzerinden kazanç sağlar ve bunun belli bir yüzdesini de bayiye öder. Sistem tamamen bu şekilde işlemektedir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Almanın Avantajları Nelerdir?

En büyük avantajı, yüksek gelir imkanı sunmasıdır. Bugün 400 bin lira ile kurduğunuz bir işte kolay kolay aylık 30-40 bin TL kazanamazsanız, fakat Yurtiçi Kargo, bayilere yüksek ücretler ödediği için haliyle bayiler çok fazla para kazanabiliyor bu şekilde.

Yurtiçi Kargo İletişim

Yurtiçi Kargo iletişim bilgileri olarak kurumsal numaradan bayilik ücreti ve acente olmak hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Kurumsal Telefon Numarası: 0212 365 23 65

Yurtiçi Kargo Kurumsal Adres: Ayazağa mahallesi Kemerburgaz caddesi No: 10 D Blok Vadi Koru Sarıyer / İstanbul

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri: 444 99 99

İletişim formundan bilgi isteği seçeneği ile de mesajınız iletebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo iletişim formu: https://www.yurticikargo.com/tr/bize-ulasin

Yurtiçi Kargo Bayilik Formu

Kargo şubeliği veren firmalar arasında olan Yurtiçi Kargo bayilik almak,Yurtiçi Kargo acente başvurusu, bayilik kazancı ve bayilik şartları hakkında detaylı ve güncel bilgiler verdiğimiz bu konumuz dışında ayrıca Yurtiçi Kargo Araç Kiralama ve YK Plus Taşıyıcı Başvuru konumuz da yine Yurtiçi Kargo ile alakalı daha önce yer verdiğimiz içeriklerimizdir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Şeref ERKAL
Şeref ERKAL
2 yıl önce

Mhr
Bursa Kestel den Şeref ERKAL ben
Bursa da Acentelik almak istiyorum. Bu Konu hakkın da bana yardımcı olur musunuz.

Adres
KALE MAH. UZUN CADDE 37/3 KESTEL / BURSA
Açıklama
18 Yıllk Kargo Tecrubem vardır.
mehmet nihat karahan
mehmet nihat karahan
2 yıl önce

bir acenta acmak istıyorum

Adres
buyukesat mahlesı cayhane sok 36 n0 3
Açıklama
05396719578
Yasemin
Yasemin
2 yıl önce

sakarya kocaali ilçesinde hiç bir kargo şirketi bulunmamaktadır

Adres
kocaali
Açıklama
acentelik
Uğur Yalçin
Uğur Yalçin
2 yıl önce

Yurtiçi kargonun girişimci bir bayisi olmak istiyorum

Adres
Mehterçeşme Mahallesi 1943 Sokak No 19 Daire 1 esenyurt istanbul
Açıklama
Merhabalar iyi çalışmalar bayilik kurmak için görüşmek istiyorum teşekkürler.. İyi Çalışmalar
BEHÇET D.
BEHÇET D.
2 yıl önce

175,350 VE 500 M2 LİK İŞYERLERİM VAR. KURUMSAL FİRMALARA KİRALAMAK İSTİYORUM

Adres
TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA
NURULLAH ASLAN
NURULLAH ASLAN
2 yıl önce

VAN- ERCİŞ TE ACENTENİZ OLMAK İSTİYORUZ. KONU HAKKINDA BİZE YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ. TEŞEKKÜR EDERİM.

Adres
Kışla Mah. Delibaş Petrol Kat:1 No:3 65400 ERCİŞŞ/VAN
OKTAY BAYCAN
OKTAY BAYCAN
2 yıl önce

MERHABA ESKİŞEHİR SİVRİHİSAR ŞUBEAÇMAK İSTİYORUM.

Adres
sivrihisar eskişehir
Açıklama
şube açma isteği
Arafat Şimşek
Arafat Şimşek
2 yıl önce

Mrb
Mardin Derikten Arafat Şimşek,İlçemizde ptt kargodan başka kargo acentası yoktur,bütün imkanlarım vardır,acenta açmak istiyorum

Adres
derik/mardin ektiren petrol
Hüseyin
Hüseyin
1 yıl önce

Merhaba ;
Yurtiçi Kargo Bayilik Başvurusu

Adres
K.ÇEKMECE
Yusuf
Yusuf
11 ay önce

Varsaklar mahallesi

Adres
Varsaklar mahallesi Güneri caddesi dibek Ali cami Yanı kozan/ adana
Açıklama
Ben yurtiçi kargo acenteliği açmak istiyorum yakın bir yerde bulunmadığı için olumlu düşüncenizi düşündüm
Savaş
Savaş
9 ay önce

Mardin Derik kale mahallesi

Adres
Mardin/Derik
Açıklama
Mardin Derik te 60 bin nüfuslu bir ilçe ve hiç bir kargo şubesi yok açmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim cvp verirseniz çok iyi olur


Başa dön tuşu
11
0
Gönderx
()
x