BayilikNakliye

Sürat Kargo Bayilik Şartları ve Başvuru

Sürat Kargo bayilik alma nasıl olur? Sürat Kargo bayilik şartları ve bayilik ücreti ne kadar? Böyle bir iş modeli sonrası ortalama kar marjı nasıl oluyor? Sürat Kargo franchise için detaylı rehber.

Türkiye’nin en büyük kargo firmalarından biri olan Sürat Kargo, İstanbul ve Türkiye’de toplam 630 şubeye sahip olan büyük bir teslimat ağına sahiptir. Sürat Kargo, kendi işini kurmak isteyen girişimcilere bayilik vererek yüksek kar elde etmelerini sağlamaktadır. Sürat Kargo’nun bayilik şartlarını öğrenmek isteyen ve kendi işlerini kurmak isteyen girişimciler, bu yazıyı okuyarak bu konuda detaylı bilgi edinebilirler.

Sürat Kargo Hakkında

 • Sürat Kargo, 2003 yılında kurulan bir kargo-gönderi firmasıdır. Kargo sektöründeki gecikmelerden nasiplenerek hızlı teslimat projesini başlatan Sürat Kargo, daha önceleri 1 haftayı bulan teslimat sürelerini 3 güne kadar indirdi. Şu an ise Türkiye’nin pek çok iline bir günde teslimat sağlamaktadır.
 • Sürat Kargo, 2003 yılından beri 630 şube açmıştır. 15 bölgede müdürlüğü ve 25 transfer merkezi vardır. 3000 araçlık dağıtım filosu da firmanın büyüklüğünü kanıtlamaktadır.
 • Sürat Kargo, 5000 şubeye sahip olmakla beraber firmaya ait 290 ve franchise olarak verilmiş 630 şubesi vardır.
 • Sürat Kargo 750 şubeye ulaşmayı hedeflemektedir. 

Sürat Kargo Kimin?

2003 Yılında Kaynak Holding’e bağlı bir girişim olarak kurulan Sürat Kargo, 2015’te şirkete kayyum atanmasının ardından TMSF idaresine geçmiştir. Bu tarihten sonra daha yenilikçi daha müşteri politikasını ön planda tutan bir işleyişle yoluna devam etmektedir.

Sürat Kargo İletişim Bilgileri

Telefon Numarası: 0212 410 30 30

Merkez Şube Adres: Mahmutbey Mahallesi, Soğuksu Caddesi No 31/ A Bağcılar

Mail Adresi: iletisim@suratkargo.com.tr

Facebook Adresi: https://tr-tr.facebook.com/suratkargo

Twitter Adresi: https://twitter.com/SuratKargoTR

İnstagram Adresi: https://www.instagram.com/suratkargotr/

Sürat Kargo Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti

 • Sürat Kargo isim hakkı adı altında bayilik kuracak girişimcilerin en az 100 bin TL sermayeye sahip olması gerekmektedir.
 • En düşük şube açılış maliyeti 40 bin TL, en fazla ise 80 bin TL’dir. Toplam gerekli sermaye ise 100 bin TL’dir.
 • Bayilik açacak olan girişimcilerin muhakkak sektör tecrübesi olması gerekiyor, ilk defa kargoculuk sektörüne girecek olan kişilere bayilik verilmiyor.
 • Sürat kargo bayilik şartları gereksinimlerini karşılayan herkes, gönderi başına ücret ile çalışmaktadırlar.

Sürat Kargo Bayi Destekleri

 • Sürat Kargo bayileri, yüksek giderlere sahip değillerdir, bu nedenle firma bu konuda çok rahat destek verebilmektedir.
 • Sürat Kargo, personellerine eğitim desteği sağlamaktadır. Tüm personeller firma tarafından eğitilirler.
 • Sürat Kargo bayilerinin, ilk 3 ay boyunca, benzin, araç ve personel giderleri firma tarafından karşılanabiliyor.

Sürat Kargo Bayisi Nasıl Çalışır?

Bayinizi açtıktan sonra, bayiye bağlı bir araç çalışmaktadır. Bu araç, bayiye gelen gönderileri, transfer merkezine bırakırlar. Aynı şekilde, gün içerisinde bölgeye gelen herhangi bir kargo veya gönderi de diğer kargo araçları tarafından şubeye bırakılmaktadır. Gönderilen ve gelen her gönderi için bayi, ücret almaktadır.

Sürat Kargo Bayilik Kar Marjı

 1. Her bir sürat kargo bayisi, kendisine gelen gönderilerden ve giden gönderilerden ücret alma hakkına sahiptir.
 2. Sürat Kargo bayilik şartları gereksinimlerini karşılayıp kendi işini kuran girişimciler, kargo gönderilerinden yüzde olarak komisyon alınmaktadır. Şubeye gelen her bir gönderi için, toplam kargo ücretinin yüzde 30’u kadar komisyon şubeye verilir, aynı şekilde giden gönderilerden de yüzde 30 komisyon verilir.
 3. Örneğin, kargo ücreti 30 TL tutan bir gönderiden, bayi 9 TL alır. 30 TL tutarında bir kargo bayiye geldiğinde yine 9 TL komisyon alınmaktadır.
 4. Her bir sürat kargo bayisi günde 100 gönderi kabul etmek ve göndermek ve toplam en az 2000 TL ciro yapma hedefi bulunur.
 5. Toplam cirodan yüzde 30 pay verilir.
 6. Bayilik alan kişi, bayiliğe ilişkin giderleri bu paydan öder.
 7. Personel, kira ve araç masrafları da bu paydan ödenmektedir. 

 

Sürat Kargo dışında sitede daha önce yer verdiğimiz Trendyol Go Kurye Başvuru Formu ve Şartları konusu da ilginizi çekebilir.

 

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.

İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
TOLGA SAZ
TOLGA SAZ
Haziran 26, 2021 6:29 am

kahramanmaraş onikişubat AKSU ŞÜBESİ ALMAK İSTİYORUM

Adres
yunus emre mah.70006.sok erkam apt.kat:1 no:1
Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x