Elektronikİş BaşvurusuNakliye

Hepsiexpress Araçlı Kurye Başvuru ve Maaşları

Hepsiexpress araçlı kurye başvurusu nasıl yapılır ve başvuru için gerekli şartlar nelerdir? Hepsiexpress araçlı kurye maaşları ve 2021 aylık ortalama kazançları hakkında yazdık.

Hepsiexpress, Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi platformlarından biri olan Hepsiburada.com’un kargoculuk firmasıdır. Özellikle son zamanlarda pek çok e ticaret sitesi kendi kargo girişimlerini çıkarmaya başladı. Bu sayede hem daha ucuz teslimat sağlanıyor hem de binlerce kişi kendi araçlarıyla çalışarak para kazanabiliyorlar. Üstelik hepsiexpress’in kargoculuk girişimine kaydolmanız oldukça kolay. Hepsiexpress’e başvuru yapmak için, sizlere birazdan vereceğimiz adres üzerinden ulaşım sağlayacak ve bir Hepsiexpress kuryesi olacaksınız.

Hepsiexpress Araçlı Kurye Şartları

Hepsiexpress firmasında araçlı kurye olarak çalışmak için birtakım şartlar bulunuyor, bu şartları yerine getirmezseniz, ne yazık ki kurye olarak çalışamıyorsunuz. Şartlar, aşağıda detaylı bir şekilde verilmiştir.

 • Herhangi bir şekilde sabıka kayıtlı olmamak.
 • Ehliyetine el konulmamış olması
 • Hız veya trafik kuralları nedeniyle ceza almamış olmak veya süresinin dolması.
 • Sözleşme

Hepsiexpress Kuryesi Nasıl Çalışır?

Hepsiexpress, gün içerisinde birkaç teslimat yapmanıza olanak sağlayan bir sisteme sahip. Sistem sabah açılıyor. Sabah 07.00’den itibaren, Hepsiexpress depolarına gelerek, üç veya dört saatlik gönderileri topluyor ve teslimat noktalarına gelerek ürünleri teslim ediyorsunuz. Daha sonra 10 veya 11 gibi yeniden depoya geliyor ve yeni ürünleri alıyorsunuz. Bazen yeni verilmiş siparişler o gün içinde teslim edilmesi gerekebiliyor, bu gibi durumlarda hızlı bir şekilde siparişi götürmeniz gerekiyor.

 • Gün içinde iki veya üç kez teslimat yapılmaktadır.
 • Ücretlendirme maaş usulü veya paket başı yapılır.
 • Tek bir paket siparişinden ortalama 3 TL-4 TL arası bir ödeme almaktasınız.
 • Gün içerisinde en az 50, en çok 120 paket teslim edilmektedir.
 • Teslim ettiğiniz paketlere göre ücretinizi alır ve çalışırsınız.

HepsiExpress Kuryesi Ayda Ne Kadar Ücret Alır?

Hepsiexpress kuryelerinin aylık kazançları değişkenlik gösterebiliyor. Genel olarak teslim ettikleri paket başına ücret alıyorlar. Üstelik yüksek paket teslimatı yapanlara ekstra 2000 TL’ye kadar prim de ödeniyor.

 • Günlük paket ortalaması 50 olan biri, ay sonu 4500 TL veya 6000 TL gibi bir ücret almaktadır.
 • Günlük paket ortalaması 100 olan biri ay sonu 9000 ila 12000 arası ödeme alıyor.
 • Genel olarak hepsiexpress çalışanlarının günlük paket ortalaması 90 civarındadır.

Hepsiexpress Kuryeler Ne Kadar Kazanıyor?

Hepsiexpress sisteminde çalışan kuryelerin kazançları değişkenlik gösterse de aylık vergiden önce 9000 lira ile 12000 lira arası olduğunu söylemekte yarar var. Kazançlar, aşağıda şekle göre net gelire indirgenmektedir.

 • Hepsiexpress çalışanı, yoğun geçen bir ayın ardından 11000 TL kazanç elde ettiğini varsayalım.
 • Bu kazançtan yaklaşık olarak 2000 lira benzin gideri olacaktır.
 • Buna ilaveten, sigorta primi için 1200 lira ödemek gerekecek.
 • Vergi için de yaklaşık olarak, 2000 lira ödeniyor.
 • Aylık net kazanç, 5800 lira ile 7000 lira arası değişiyor.

Hepsiexpress Kuryeler Haftada Kaç Saat Çalışıyor?

Hepsiexpress sisteminde kuryelerin haftalık çalışma saatleri değişkenlik göstermektedir. Çoğu kurye, haftada 70 ila 80 saat çalışmaktadır.  Bu çalışmaya karşılık aylık net 6000-8000 arası kar elde etmektedirler.  Bunun dışında elbette daha az çalışan kişiler de var. Örneğin bazı kuryeler haftada ortalama 40 saat çalışabiliyorlar, haliyle bu kuryeler çok daha az para kazanıyor.

Kuryeye Araç Kirası Ödeniyor Mu?

Hayır, hepsiexpress kuryeye herhangi bir şekilde araç kirası, benzin faturası vs ödememektedir. Size verdiği tüm ücret, bu masrafları karşılamanız için ve kar etmeniz için verilmektedir. Fakat gönderi miktarına göre prim ödemesi alabiliyorsunuz.  Örneğin, bir ayda 2000 paket teslim eden kuryeler 1000 TL, 3000 paket teslim edenler için 1500 TL gibi ekstra prim ödemeleri oluyor.

Hepsiexpress araçlı kurye maaşları ve kuryelik başvurusu hakkında yazdığımız bu yazı dışında sitemizde daha önce yer verdiğimiz HepsiBurada – Hepsijet Araçlı Kurye Olma başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Hepsiburada firmasında araçlı kurye olarak çalışmak isteyenler Yenibiris.com üzerinden ilanları takip edebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.

İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x