BayilikMarket

Getir Bayilik Nasıl Alınır? Getir Bayilik Kazancı Ne Kadar?

Getir bayilik alma süreci nasıl oluyor? Getir bayilik ücreti, bayilik şartları, Getir franchise modeli hakkında tüm merak edilen başvuru sürecini detaylı olarak konumuzda bulabilirsiniz.

Getir nedir? Kısaca bahsetmek gerekirse; 2015 yılında girişimci Nazım Salur tarafından İstanbul’da kurulan ve tüketicilerin market alışverişlerini akıllı cep telefonlarındaki uygulaması üzerinden verilen siparişle kapılarına kadar getiren bir mobil uygulamadır.

Ayrıca kurucusu Nazım Salur, Getir’in sadece bir market alışverişi uygulması olmadığı ve Getir’in sattığı şeyin ürün değil zaman olduğunun da altını çizdi. Gerçekten de özellikle koronavirüs başında evlere kapanan tükecilere market alışverişlerini online olarak kolayca yapabilmesine olanak sağlayan uygulamalardan olan Getir, sokağa çıkma yasaklarının kalkmasının ardından da online market alışverişi için bu dönemde gelen alışkanlıklarla yoluna devam ediyor.

Bu dönemde ciddi derecede büyüme sağlayan getir.com, 2020’de aldığı yatırım ile GetirYemek ve GetirBüyük için de ciddi yatırımlar yaptı ve binlerce kişiye yeni iş olanağı da sunmaya başladı.

Büyüme süreci devam ederken İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’de yeni bayiler açacak olan ve franchise yoluyla hızlı büyüyerek daha çok bölgeye ulaşmaya amaçlayan markanın bayilik sürecinde ön başvuruları toplanmaya başlandı. Şu an İstanbul’un çeşitli semtlerinde yaygın bir ağa sahip olan getir ve belirli bölgelerde de hizmet vermeye devam eden getir büyük uygulamasını İstanbul’un tüm bölgelerinde, getir’i ise Türkiye’nin başlıça tüm şehirlerinde müşterilerinin hizmetine sunmayı amaçlıyor.

Getir Bayilik Şartları

Getir bayilik şartları için belirli kriterler verilmemiş olsa da getir markasının birincil önceliği ve hatta sloganında da yer verdiği mutluluk ibaresini göz önüne aldığımızda, müşteri memnuniyetini ilk önceliği olarak alan firmanın bayilik için de beklentisi de bu yönde olacaktır. Getir bayilik koşulları için alttaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

 • En az 500.000 TL ve üzeri bir yatırımınızın olması gerekli
 • Daha önce bayilik hizmeti vermiş olmanız avantaj olarak görülüyor
 • İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli şehirlerinde hizmet vermek gerekiyor
 • Başka bir işinizin olmaması sadece bu iş ile ilgilenmeniz için avantaj
 • İşinizi kendiniz veya ortağınızla birlikte yönetmeniz ekip kurma için avantaj
 • Ticari sicilinizin temiz olması bayilik için önemli kriter
 • Ayrıca farklı bir Getir bayisinin size referans olması avantajdır

Getir Bayilik Başvurusu

Bayilik başvurusu için getir’in internet sitesi üzerinde bulunan bayilik başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bu formu ön başvuru formu olarak düşünüp ona göre doldurursanız, şirket size olumlu ya da olumsuz olarak dönüş yapıyor. Bayilik taleplerini toplu olarak değerlendirip yine toplu olarak başvurulara dönüş yapıyorlar.

Başvuru Formu: https://basvuru.getir.com/bayi/

Başvuru süreci sonrası başvurunuzun onaylanması halinde gerekli eğitimleri de alarak bayiliğe başlayabiliceksiniz.

Getir Bayilik Kazancı

Getir bayilik kazancı için öncelikli gelir kalemlerinden birisi siparişi getirme ücreti olarak öne çıkıyor. Sipariş başına 2021 Haziran ayı itibariye 4,99 TL alan getir’in normal bir bayisi günde şu dönemde 500-700 civarı sipariş teslim ediyor.

Getir bayilerinin kazanç sisteminde hem teslim edilen ürün adedine göre ödeme yapılırken hem de teslim edilen siparişin tutarı oranında bir ücret bayinin hesabına işlenir.

Getir franchise almak ve Getir şubesi açmak kazançlı bir iş gibi gözükse de kazanç dışında aynı zamanda hem Getir franchise bedeli hem de aylık standart giderlerle birlikte hesaplamak doğru olacaktır.

Getir Bayilik Ne Kadar Kazandırır?

Çeşitli kampanyalar ile her siparişten teslimat ücreti alınmadığı düşünüldüğünde dahi günde sadece 2 bin TL – 4 bin TL civarı getirme ücretinden kazanılmakta. Bunun dışında ortalalama sepet tutarından da %5 – %15 kadar bayi kar etmekte.

 • Getir bayileri eğer optimum bir konumda ve kurye dağıtımından sorun yaşamıyorsa günde 500 sipariş dağıtabiliyor. Tabi yaz aylarında bu rakam biraz daha düşse de ortalama olarak bir Getir bayisinin sepet tutarına bakılmaksınızn dağıtım adedi 500 civarıdır.
 • Her sipariş için şu an 5 TL getirme ücreti alınıyor ve bu da 2.500 TL‘ye denk gelir. Ve aylık bu performansta devam edildiğinde 75 bin TL ciro sadece getirmeden kazanılır.
 • Getir kazanç sisteminde ayrıca teslim edilen siparişin çeşidine ve sepet tutarına görede belirli bir komisyon ödendiğini belirtmiştik.
 • Sepet tutarı üzerinden ödenen komisyon tutarı ortalama %5 ile %15 arasından değişirken biz yine %5 üzerinden devam edersek ve ortalama sepet tutarını 50 TL üzerinden hesaplarsak da 500 sipariş için günlük 25 bin TL ciro kazanan Getir bayisi, %5 komisyon tutarı ile günlük 1,250 TL teslim ettiği siparişten para kazanır. Bu da aylık olarak 37.500 TL gibi bir rakam yapar.

Bu hesaplamada bir Getir bayisinin aylık 100 bin TL üzerinde ciro yaptığını görebilirsiniz. Tabi ki bu hesaplama standart bir Getir bayisi için yapıldı. Rakamlar aşağı yukarı bu şekilde gözükse de unutmayın ki bu sadece yapılan ciro.

Getir Bayilerinin Aylık Giderleri

Getir bayilerinin en önemli gider kalemleri arasında tabii ki kuryelere ödenen maaşlar gelir. Ancak Getir’in bayileri için hem maliyeti düşürmek hem de performans arttırmak için çıkardığı Getir Esnaf Kurye modeli ile bünyenizde çalıştırdığınız kuryelere sabit bir maaş ödemek gerekmez. Aynı zamanda sigorta vs. gibi giderler de kuryenin kendine ait olduğu için karlı bir iş modelidir. Getir’in esnaf kurye iş modelini buradaki sayfadan detaylı inceleyebilirsiniz.

 • Kuryelere ödenen teslimat ücretleri dışında tabii ki bir başka önemli gider kalemi de dükkan kirasıdır. Getir Büyük bayileri için biraz daha maliyetli olan bu gider kalemi, bayilik aldığınız semte göre de oldukça değişkenlik gösterir. Ancak gelir seviyesi daha fazla bir semtte de teslimat tutarınız artar. Burası biraz ne istediğinize bağlı değişir.
 • Söylememize gerek yok ama bir de bu işin vergi boyutu var. KDV ve stopaj kesintileriniz de kazancınıza doğru orantılı şekilde artacaktır.
 • Genel olarak bu 3 gider kalemi dışında Getir bayilerinin ekstra bir gideri bulunmaz.

Getir Su Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir Su bayilik başvurusu için hemen üstte verdiğimiz Getir bayilik başvuru formu sayfasında bulunan “İlgilendiğiniz Getir bayilik modeli” seçeneğindeki 1. seçenekte Getir Su’yı seçtiğinizde ve diğer seçenekleri de rastgele seçtiğinizde, başvurunuz öncelikli olarka Getir Su bayiliği olarak gözükecektir.

Getir Su Bayiliği Ne Kadar Kazanır?

Getir su bayiliği kazancı Getir’in online market siparişlerine göre biraz daha farklılık gösterir. Burada sepet tutarı çok fazla değişkenlik göstermediği için Getir su bayilerinin kazanç modeli de teslimat yapılan ürün üzerinden devam eder.

 • Teslim edilen depozitosuz her su teslimatı için 3 TL ödeme yapılır
 • Damacana pomoası ile verilen depozitolu ürünler de ise bu tutar 7 TL – 10 TL’ye arası bir kazanç bırakır.
 • Her Getir Su bayisi ortalama günlük 200 civarı sipariş teslim eder.
 • Ortalama 200 sipariş için de 3 TL’den sipariş için günlük kazancının 600 TL kadar olur. Bu da aylık bazda 18.000 TL’ye karşlılık gelir.

Getir Büyük Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir Büyük bayilik almanın avantajı aslında Getir bayiliğine göre biraz daha fazla diyebiliriz. Ürünlerde verilen kampanyalar çoğunlukla yüksek sepet tutarı için geçerli oluyor ve bu nedenle sepet tutarı da yüksek oluyor. Getir’in kazanç sisteminde de sepet tutarı üzerinden verilen komisyonlar da olduğundan Getir Büyük bayiliği biraz daha değerli diyebilir. Ancak tabii ki Getir Büyük için biraz daha büyük bir depo tutmanız gerekecek ve maliyet planınız biraz daha farklı olabilir.

Getir Büyük bayilik başvurusu için de yine Getir’in bayilik başvurusu yaplan başvuru sayfasından ilgilendiğiniz Getir bayilik modeli seçiminde ilk tercih olan Getir Büyük seçimi yapmanız ile mümkün olur. Eğer diğer başvuru şartlarını da sağlıyorsanız ve yatırım tutarınız da yeterliyse, Getir franchise departmanından size gelen aramada bayilik başvurunuz Getir Büyük üzerinden devam edecektir.

Getir Büyük Nedir?

Getir Büyük, şu an için sadece İstanbul’un belirli bölgelerinde hizmet veren ve Getir’e göre çok daha fazla ürün çeşidini bünyesinde barındıran Getir’in minimum 50 TL ve üzeri siparişleri için açtığı bir hizmet modelidir.

Getir Bayilik Ücreti

Getir bayilik ücreti olarak en az 500.000 TL civarı bir yatırım istemektedir. Ancak kurucusu Nazım Salur Getir bayilik bedeli olarak ortalama 750 bin TL ile 1 Milyon TL arasında değiştiğini söylemektedir.

Getir franchise bedeli 2020 yılında en az 400 bin TL’den başlarken bu rakam 2021 yılında en düşük 500 bin TL olarak güncellenmiştir.

Getir franchise bedeli olarak ilk etapta ödeyeceğiniz 500 bin TL yatırım bedelini çalışma planınıza ve dağıtım yapacağınız semtin sipariş ortamasına göre yaklaşık 24 ayda çıkartabilirsiniz.

Getir Bayilik Fiyatları

Getir bayilik başvurusu sırasında da 500.000 TL, 750.000 TL, 1.250.000 TL ve 2.000.000 TL ve üzeri olarak sizden yapabileceğiniz yatırım tutarını istiyor.

Getir Bayi ve Çalışan Yorumları

Bayilerin yorumları geldikçe konuda güncelleyeceğiz.

Getir Bayilik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Alttaki soruların tamamına cevap verdik ancak yine cevapları ekleyeceğiz.

Getir Bayilik Alma Nasıl Oluyor?

Getir’in bayilik başvuru formunu doldurduktan sonra başvuru süreciniz olumlu ise getir tarafından gerekli eğitimleri aldıktan sonra bayilik için ilk adımı atmış oluyorsunuz.

Getir Bayilik Veriyor Mu?

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli bölgelerinde bayilik vermektedir.

Getir Bayilik Başvuru Nasıl Yapılır?

Getir’in bayilik başvuru formunu eksiksiz olarak doldurarak bayilik başvurunuzu yapabilirsiniz.

Getir Bayilik Formu Nereden Temin Edilir?

https://basvuru.getir.com/bayi/ Linkini takip ederek Getir bayilik başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Getir Franchise Bedeli Ne Kadar?

En düşük yatırım bedeli olarak 500.000 TL olarak belirlenmiştir. Ancak diğer masraflar ile ortalama 750.000 TL civarında bir yatırım gereklidir.

Getir Ne Kadar Ücret Alıyor?

Getir bayileri 2021 yılında şu an sipariş teslimat ücreti olarak 4,99 TL alıyor. Ancak bu tutar Getir Büyük bayilerinde kimi zaman 0 TL olarak gözükür. Dönemsel yapılan kampanyalarda bu tutar ücretsiz teslimat ile değişse de genelde Getir Büyük bayileri için teslimat ücreti de 4,99 TL’dir

Getir Çalışma Saatleri Nasıl?

Getir çalışma saatleri pandemi döneminde zaman zaman değişse de şu an için haftanın 7 günü sabah 08:00 ile gece 00:00 arasındadır.

Getir Şubesi Açmak Kolay Mı?

Getir şubesi açmak ya da Getir deposu açmak aslında Getir’in franchise iş modeli ile oldukça kolay bir süreçtir. Yatırım tutarınıza göre size tüm kurulum aşamalarını ve süreci detaylı olarak anlatan, hem güncel bayilerin çalışma modelini hem de Getir bayisi olmak hakkında detaylı olarak yardımcı olan Getir franchise departmanı ile çalışmaya başlamak için öncelikle Getir bayilik alma sürecini tamamlamalısınız.

Getir dışında Trendyol markasının da online market alışveriş uygulaması olan TrendyolGo için başvuru yapmak isterseniz alttaki konumuzu inceleyebilirsiniz.

Trendyol Go Kurye Başvuru Formu ve Şartları

 

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.

İlgili Makaleler

guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Otomatta Satılan Şeyler ve Otomat Fiyatları - Kiralık Başvurusu
Ekim 18, 2020 11:15 am

[…] için düşünceniz varsa sitede yer verdiğimiz Getir Bayilik Nasıl Alınır? konusunu […]

trackback
Kapora Nedir? Kapora Sözleşmesi ve Kapora Ücretinin İadesi
Ekim 21, 2020 4:17 pm

[…] Getir Bayilik Nasıl Alınır? Getir Bayilik Kazancı Ne Kadar? […]

trackback
Chef Börek Bayilik Şartları ve Aylık Kazancı Nedir? - Kiralık Başvurusu
Kasım 1, 2020 12:47 pm

[…] Bu konuda ilginizi çekebilir: 02Getir Bayilik Nasıl Alınır? Getir Bayilik Kazancı Ne Kadar? […]

sabahatt,n kuşan
sabahatt,n kuşan
Ocak 10, 2021 4:21 pm

getir

Adres
şerefiye mahallesi hacı osman sokak baklavacı şemsettin ipekyolu van
Açıklama
getir in bayiliğini almak istiyorum
Ramazan kızılkula
Ramazan kızılkula
Ocak 12, 2021 1:38 pm

Bursa bademli ve balat

Adres
Bursa osmangazi yunuseli
Açıklama
Bayilik almak istiyorum
kerem bayrak
kerem bayrak
Ocak 23, 2021 6:17 pm

ankara pursaklar bayili gini nasıl alabilirim

Adres
fatih mahallesi belediye caddesi no 50
Açıklama
teknolojive alışveriş
Burak Elbasan
Burak Elbasan
Ocak 27, 2021 2:41 am

Pendik

Adres
Batı Mahallesi Selim Berzek caddesi Koru Apartmanı No:8 Daire:15
Açıklama
Merhaba, Sube acma sartaları nelerdır, bilgi alabilir miyim
Halil İbrahim kılıç
Halil İbrahim kılıç
Ocak 28, 2021 6:16 pm

Karataş mahallesi 404 nolu cadde numara 21/D

Adres
Ucoklar mahallesi 39 nolu sokak no 20 şahinbey gaziantep
Açıklama
ben kadayıf çıyım iş yerime şubelik talep ediyorum iş yerim de paket servisi yapa bilicegim her türlü imkânın var iş yerim yeni subeligi alınca iş lerimi yoluna koyucagımi düşünüyorum
gökhan
gökhan
Şubat 21, 2021 10:42 am

merhaba kocaeli gölcükte ekrem coşkun bayiliginin sahibiyim yeni bir iş yatırımı yapmak istiyorum gölcükte bu potansiyelin oldugunu düşünüyorum degerlendirmek için görüşmek isterim

Adres
merkez mah 19 mayıs cad no 33 j
Cemal
Cemal
Nisan 16, 2021 12:57 pm

Kocaeli Gebze Kirazpınar emlak konut 3.etap kiralık yerimiz var
Zemin giriş 160m2
Bodrum depo 140.m2
Asma kat 69 m2

Adres
Kocaeli Gebze kirazpınar
Açıklama
Kiralık Dükkan önerme
EYÜP POLAT
EYÜP POLAT
Mayıs 21, 2021 12:42 pm

MERHABA 160M2 +DEPOLU DÜKKANIM VAR 20 MOTOR ALIP SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ YANİ GETİR DEPOSU BAYİSİ OLABİLİEMİYİZ

Adres
ESENLER MAHALLESİ RIFAT ILGAZ CADDESİ DÜZEVLER SOKAK NO 16/9
Başa dön tuşu
11
0
Gönderx
()
x