BayilikCafe

Starbucks Franchise Ücreti Ne Kadar? Bayilik Nasıl Alınır?

Starbucks franchise açmak için ücret ne kadar? Starbucks bayilik nasıl alınır? 2021 Güncel bayilik şartları, franchise bedeli ve başvuru nasıl nasıl yapılır?

Starbucks kahve dükkanı ilk olarak 1971 yılında Amerika’nın Seattle eyaletinde kurulmuştur ve şu an dünyanın 65 ülkesinde, 21 binin üzerinde mağazası ve 300 bin üzerinde personeli ile dünyanın en büyük kahve zinciri olarak gösterilmektedir. Starbucks markası Türkiye’ye ise 2003 yılında Bağdat Caddesi’nde açılan mağazası ile giriş yapmıştır. Bugün ise dünyadaki mağaza sayısı bakından ilk 10 arasında yer almkta ve Türkiye’de 520’nin üzerinde Starbucks bayisi bulunmaktadır.

Starbucks Franchise Nasıl Alınır?

Starbucks franchise almak gibi bir niyetiniz varsa baştan belirtelim ki şu an Starbucks markasından franchise alabilmeniz pek olası değil. Hemen bunun nedenlerini de açıklayalım.

Starbucks markası her ülke için isim hakkını belirli bir gruba devrediyor. Global bir marka olan Starbucks, her ülkede temsilcilik bulundurmak yerine, haklarını o ülkede faaliyet gösterecek bir firmaya veriyor.

Türkiye’de Starbucks’ın tüm haklarını elinde bulunduran marka da Shaya Grup’tur. Türkiye’de açılan tüm Starbucks mağazalarının açılması, işletilmesi ve yönetilmesi Shaya Grubu’nun yönetimi altında gerçekleştir. Şu an için de bireysel franchise başvurularını kabul etmemektedirler.

Shaya Grup

Bu arada Shaya markası da, Katar merkezli olan Alshaya Grubu’nun 2002’den bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren markasının adıdır. Shaya Grubu; Starbucks, Victoria Secret, The Body Shop, Shake Shack ve Pinkberry gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye temsilciliklerini de yönetmektedir.

Starbucks Franchise Bedeli 2021

Starbucks franchise bedeli olarak birçok kaynakta 300 bin $, 700 bin $, 1 Milyon $ vs. gibi rakamlar görülebilmektedir. Hemen yukarıda da belirttiğimi üzere Starbucks markasının franchise için belirli bir koşulu olmadığı için burada bir fiyat da vermek yanlış olur. Ancak Shaya Grubu’na ait iletişim yollarından bayilikle ilgili girişimiz varsa ve bütçeniz varsa bunları da belirterek bir mail atabilirsiniz. Şu an için direkt bir fiyat skalası olmasa da, yeterli bir bütçeniz varsa eğer yetkili firma tarafından değerlendirilip olumlu ya da olumsuz dönüş alabilirsiniz.

Starbucks Bayilik

Starbucks bayilik veriyor mu? Starbucks bayilik fiyatı gibi sorularınız için de yine aynı şekilde cevabımız; şu an için Starcbucks bayilik vermiyor. Tüm mağazalarını kendi bünyesi altında işletmekte ve yeni mağazaları kendi planları doğrultusund açmaktadır.

Starbucks Ürünleri

Starbucks markası tabi ki herkesin bildiği üzere kahve ürünleri ön planda olan bir markadır. Ancak özellikle son dönemlerde mağazalarında sattığı termos ve bardaklar da oldukça aranan ürünleri arasında yer almaktadır. Termos tipinde olan kupaları, kahveyi uzun süre sıcak tutan termosları ve çoğu Starbucks mağazasında eğer Starbucks’a ait termosla kahve almaya giderseniz size indirimli olarak kahve vermektedir.

Starbucks Termos Fiyatları

Starbucks markaları termoslar da hem kalitesi açısından hem de diğer termos markalarına göre fiyatları bir nebze daha uygun olması nedeniyle oldukça çok tercih ediliyor. Starbucks termosları internet üzerinden de Hepsiburad üzerinden satın alabilirsiniz ya da direkt mağazadan alabilirsiniz. Bazı Starbucks Termosların fiyatları ise alttaki gibidir.

Starbucks® Klasik Seri Termos – Mat Siyah Renkli 473 ml – 259 TL

Starbucks Reserve™ Gümüş Harita Tasarı mlı Termos – 473 ml – 250 TL

Starbucks® Klasik Seri Termos – Mat Yeşil – Siyah Renkli 355 ml – 259 TL

Starbucks Reserve™ Bakır Termos – 473 ml 250 TL

Starbucks Kahveleri

Starbucks’a gidip kahve alacaksanız burada en popüler kahveler tabi ki filtre kahve ve americano çeşitleridir. Hem taze çekilmiş olması hem de en taze hasadın kahvelerini kullanmaları, filtre kahve bağımlılar için Starbucks’ı öncü marka haline getiriyor. Ancak tabi ki bir de özellikle yaz aylarında çok satılan soğuk kahveleri de bu listeye ekleyebiliriz.

Latte Çeşitleri;

Toffee Nut Latte, Gingerbread Latte, Caffè Latte, Flat White

Mocha Çeşitleri;

Caffè Mocha, White Chocolate Mocha

Macchiato Çeşitleri;

Caramel Macchiato, Latte Macchiato

Starbucks Müşteri Hizmetleri

Starbucks müşteri hizmetlerinin mail adresi ve telefon numaraları alttaki gibidir;

Mail Adresi : infostarbucks-tr@alshaya.com

Çağrı Merkezi : 44 44 (749)

Starbucks franchise hakkında daha detaylı bilgi için resmi web sitesini inceleyebilir ve iletişim bilgilerini alabilirsiniz.

Starbucks Ne Zaman Açılıyor? Ne Zaman Kapanıyor?

AVM’lerin haricindeki Starbucks mağazaları 07:30 – 23:00 arası faaliyet gösterirken AVM içindeki mağazalar ise AVM’nin açılış saatine ve kapanış saatine göre değişiklik gösterebilir.

Ancak pandemi sürecinde açılış saati yine 07:30 olarak gözükürken kapanış saatleri 20:00 olarak güncellenmiştir.

Starbucks franchise ve Starbucks franchising konulu bu yazımız dışında ayrıca Burger King Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli konusu da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.

İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
tahsin baki
tahsin baki
Mart 1, 2021 8:26 am

AK MEYDAN AVM NET 300 METRE BALKON KULLANIM ALANLI
CADDE CEPHELİ CADDE BAGLANTILI

Adres
PINAR MH 19 MAYIS BULVARI AKMEYDAN AVM 2-3-4-5-3 NOLU DÜKKANLAR
Açıklama
ÜZERİNDE 1200 DAİRE ESENYURT DEVLE HASTANESİ KARŞISI YENİ 250 YATAKLI HASTANE İNŞATI BAŞLADI
IMG-20210225-WA0003.jpg
Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x