İş Başvurusu

Getir Kurye Başvurusu, Esnaf Kurye ve Maaşlar

Getir kurye iş başvurusu nasıl yapılır? Getir iş ilanları ve kurye maaşları ne kadar? Getir esnaf kurye nedir? Başvuru şartları ve kazançları nasıldır? Getir kurye başvuru yapmak ve süreç hakkında tüm bilgileri detaylı olarak konumuzda bulabilirsiniz.

Getir kurye başvurusu ve araçlı kurye maaşları hakkında tüm merak edilen soruları yanıtlayacağımız bu yazıda hem kurye iş ilanları hem de Getir iş ilanları başvurusu yapmak için detayları anlatacağız.

Getir markası son dönemde aldığı yatırımlarda hem bayi ağını hem de çalışan sayısını hızla artırmaktadır. Getir bayilik almak konusunda daha önce yazdığımız içeriği merak edenler buradan ulaşabilir. Son aldığı yatırım sonrası şirketin kurucusu Nazım Salur’da Getir’in çok sayıda nitelikli elemana ihtiyacı olduğunu ve hızlı şekilde işe alım politikalarını devam ettiğini belirtmiştir. Bu doğrultuda Getir’de çalışmak isteyen kişiler başta kurye personeli olmak üzere farklı pozisyonlardaki iş ilanlarını araştırmaktadır.

Getir Kimin?

Getir kimindir diye merak edenler için öncelikle Getir uygulaması hakkında biraz bilgi vermek isterim. BiTaksi uygulamasının Türkiye’deki kurucusu olan Nazım Salur tarafından 2015 yılında hayatına başlayan Getir firması özellikle pandemi döneminde evlere hızlı şekilde alışverişleri teslim etmesi sayesinde büyüme hedefini hızlı şekilde gerçekleştirdi.

2021 Mart ayında da son aldığı yatırımlarla birlikte piyasa değerini 2.6 Milyar dolara çıkartan Getir markasının kurucu ortaklarının payları ise %60 olarak kaldığı bilinmekte. Günümüzde de televizyon reklamlarından görebileceğiniz üzere Amerika ve İngiltere’de de Getir artık aktif olarak çalışmaya başlamıştır. Pandemi döneminde büyük yükseliş yapan şirketlerin başında Getir geldi dersek yalan söylemiş olmayız her halde. Bu tarz büyüme haliyle daha fazla çalışan demek oluyor ve Getir gibi firmalar sürekli esnaf kurye, araçlı kurye veya Getir büyük kuryesi olarak çalışan aradıklarını görebiliyoruz.

Getir İş İlanları

Getir iş ilanları açısından filo yöneticisi, bayi ilişkileri uzmanı, müşteri temsilcisi, kiralama yöneticisi, bilgi işlem uzmanı, sürüş güvenliği uzmanı vs. gibi bir çok farklı pozisyonda personel aramaktadır. Sektöre göre maaş anlamında standardın üzerinde maaşların verildiği yorumları bulunan Getir için iş ilanlarını Kariyer.net üzerindeki Getir sayfasından yapabilirsiniz.

Aynı zamanda frontend, nodejs, IOS / Android yazılımcısı, product manager, iş analisti vs gibi IT alanındaki iş ilanlarına ise ağırlıklı olarak Linkedin profilleri üzerindeki iş ilanları sayfasında ulaşabilirsiniz.

Getir Kurye İş İlanları

Getir kurye iş ilanları yukarıda bahsettiğimiz Kariyer ve Linkedin üzerinden genelde yer almamaktadır. Getir’de kurye olarak çalışmak isteyenler bu pozisyondaki iş ilanlarını direkt Getir’in bayileri üzerinden takip etmektedirler. Kurye iş ilanları da genelde Sahibinden üzerinden takip edilir. Örnek iş ilanları sayfasının linkini buradan görebilirsiniz.

Getir esnaf kurye, araçlı kurye, Getir Büyük kuryesi olarak çalışmak isteyenler için üstte verdiğimiz link üzerinden onlarca iş ilanını bulabilirler.

Getir İş Başvurusu

Getir iş başvurusu için çalışmak istediğiniz pozisyona göre iş ilanlarını takip edip, burada size uygun iş ilanlarına göre iş başvurusu yapabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi Getir’de IT alanındaki iş ilanları Linkedin’de, operasyonel süreç için iş ilanları Kariyer.net’te, kurye iş ilanları ise ağırlıklı olarak Sahibinden üzerinde bulunmaktadır.

Getir Kurye Başvurusu

Getir kurye başvurusu için üstte belirttiğimiz gibi Sahibinden üzerinden onlarca iş ilanı bulunmakta. Bir kısmı Getir Büyük, bir kısmı part-time motokurye bir kısmı da yeni başlayan esnaf kurye modelinde onlarca iş ilanı bulunmakta. Buradaki iş ilanlarını takip ederek uygun ilanlara iş başvurusu yapabilirsiniz.

Getir kurye başvuru ilanları ve kurye olarak çalışmak için belirli başvuru kriterlerini de sağlamanız beklenir.

Getir Kurye Başvuru Şartları

Getir kurye olarak çalışmak için aranan standart şartlar firmaya ait motorlarla çalışabilecek kişilerin alttaki şartları sağlaması beklenir

 • A1-A2 sınıfı ehliyet
 • Vardiyalı saatlerde çalışabilecek kişiler olması gerekli
 • Aktif olarak motor kullanabilen
 • Teknoloji ile alakası olan
 • Hijyen kurallarına uyan
 • Kılık kıyafet konusunda dikkatli
 • Müşteri ilişkilerinde başarılı

Getir Esnaf Kurye

Getir Esnaf Kurye modeli ile yakın zamanda kurye olarak işe alımlar başladı. Esnaf kurye modelinde kendinize ait şirketinizi kurarak çalıştığınız kadar para kazanabilir ve belirli bir maaşa bağlı kalmazsınız. Esnaf kurye modelinde çalışacak kişilerin standart kuryelere göre daha avantajlı olduğunu  belirtebiliriz.

Özellikle 29 yaş altı kişilerin kurduğu ilk işletmeler için gelir vergisi yıllık 75.000 TL’ye kadar alınmaması büyük avantajdır. Ayrıca yine bağkur priminden de muaf sayılırlar. Bu şekilde ilk yıl hem gelir vergisi hem de bağkur primlerinden muaf olarak ciddi kazanç sağlayabilirler.

Getir Esnaf Kurye Başvuru Şartları

Getir esnaf kurye olarak çalışmak için normal kurye olarak çalışma modelin farklı şartlar aranmaktadır.

 • Öncelikle kendi motorunuzun bulunması gerekli. Motor ise 100 – 150 CC büyüklüğünde olmalı. *
 • A1 ya da A2 sınıfı motor ehliyeti gereklidir
 • Motorun bakımı ve yakıtı kuryeye aittir. *
 • En az 1 yıl motokurye olarak çalışma şartı aranır.
 • Şahıs şirketiniz bulunmak zorundadır. (Vergi levhası zorunludur)
 • 20 Yaş üzeri kişiler tercih edilir.
 • Adli siciliniz temiz olmalıdır
 • Aktif ceza puanınız bulunmamalı. Ehliyet ceza puanı 50 ve altı olmalıdır.
 • Çalışacağınız bölgeye hakim olmalısınız.
 • Kendinize ait Android alt yapılı cep telefonu ve navigasyon bulunmalıdır.
 • Yoğunluk ve vardiya saatlerine uyum sağlamalısınız

Üstteki maddelerde yanlarına da * olarak eklediğimiz alanlar bazı getir depoları tarafından opsiyonel bırakılır. Motor ve motorun yakıtı, bakımı bazı firmalarca karşılanmaktadır. Bunu iş başvurusu sırasında mutlaka görüşmelisiniz.

Kendi motorunuz ile çalıştığınızda alacağınız tutar biraz daha yüksek olacaktır.

Getir Esnaf Kurye İş İlanları

Esnaf kurye iş ilanları için de aslında yukarıda bahsettiğimiz şekilde Sahibinden üzerinden arama bölümüne Getir yazdığınızda birçok esnaf kurye iş ilanını görebilirsiniz. Burada ilan açıklamalarında part-time / tam zamanlı ya da kendi motorunuz / şirkete ait motor ile çalışabileceğiniz bilgisi yer alır.

Getir Esnaf Kurye Kazançları

 • Saatlik 22 TL (KDV Dahil) / Kendi motorunuz olursa saatlik 27 TL (KDV Dahil)
 • Teslim edilen paket başı 1,5 TL / Yemek siparişi 2,95 TL
 • Ekstra olarak teslim sonrası online bahşişler
 • Hafta sonu dağıtımlar için ekstra Getir kuponları

Getir esnaf kurye modelinde çalışanlar eğer 29 yaş altıysa gelir vergisi ve Bağkur priminden muaf sayılır. Bu nedenle ay sonu kazancınıza kestiğiniz faturada hesabına yatar tutar direkt size kalır.

Günde ortalama 8 saat çalışma ve ortalama 30 paket dağıtımında hemen hemen 200 TL sadece dağıtımdan kazanabilirsiniz. Ayrıca online bahşişler ve ekstralar ile aylık 8.000 TL ve üzeri bir kazanç mümkündür.

29 Yaş altı için ise giderler ve Bağkur primi sonrası 6.000 TL üzeri bir para kazanabilirsiniz.

Getir Kurye Maaşları

Getir’de kurye maaşları genel olarak asgari ücretle ödenir. Üzerinde asgari geçim indirimi, yemek, paket başı ödeme ve sağlık sigortası yapılır.

 • Bu da ortalama olarak asgari ücret 2825 TL + AGİ 268 TL + Setcard 400 TL + paket başı ortalama 1,5 TL gibi rakamla 4,500 – 5,500 TL arasına bir maaşa denk gelir.
 • Tabi ki dağıtım yaptığımız paket sayısı arttıkça alacağınız tutar da artacaktır. Ortalama olarak 40 – 50 paket dağıtım yapabiliyorsunuz.
 • Maaşlı olarak çalıştığınızda motor ve motorun yakıtı çalışacağınız firmaya ait olacaktır.
 • Ayrıca alacağınız online bahşişler de ekstra maaşa yansıyacaktır.
 • Tüm bunlara da ek hafta sonu yapılan kampanyalar için dağıttığınız paketler için de Getir üzerinden kullanabileceğiniz alışveriş çekleri verilir.

Getir İletişim

Hem kurye olarak çalışmanın ayrıntılarını hem de esnaf kurye modeli hakkında çalışmak için merak ettiğiniz soruları Getir iletişim hattından öğrenebilirsiniz.

https://getir.com/hakkimizda/iletisim/ linkinden dolduracağınız form sonrası size yanıt gelecektir.

Getir Telefon: 90 (850) 532 50 50
Getir E-Mail: info@getir.com

Bu yazımızda Getir kurye ve getir kurye maaşları, Getir iş ilanları, Getir kurye başvuru ve iş başvurunuzu nasıl yapacağınızı anlatmaya çalıştık. Verdiğimiz rakamlar ve bilgiler standart olarak verilen verilerdir. Pratikte verilen maaşlar ve çalışma şartlarını konuya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bu da yeni kurye olmak isteyenler için aydınlatıcı olacaktır.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
hüseyin yavuz
hüseyin yavuz
2 yıl önce

maaşlar ne kadar ?

Adres
4703sokak no11 kat3 günaltay mahallesi karabağlar/izmir
Açıklama
maaşlar ne kadar ?
Abdullah
Abdullah
2 yıl önce

Esnaf kurye olarak işe başladığım zaman çalışma saatleri nasıl ayarlanıyor ?Başa dön tuşu
2
0
Gönderx
()
x