İş Başvurusu

Koton İş Başvurusu ve Maaş Detayları

Koton iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır? sorunun haricinde satış personeli, depo sorumlusu, part-time maaşlarının ne kadar olduğuna dair bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Koton, tekstil sektöründe önemli bir yere sahip olan firmaların arasındadır. 28 ülkede yaklaşık 500 mağazası bulunan firma, 10 binden fazla kişiye de istihdam sağlamaktadır. Yılda yaklaşık 250 milyon kişi koton mağazasını ziyaret etmektedir. Bu verilere bakacak olursak tekstil alanında ne kadar başarılı oldukları ortada. Aslında verilere bakmaya da gerek yok her hangi bir alışveriş merkezine gittiğiniz de Koton’un olmadığı bir yer bulmak zor. Bununla beraber büyüme, ciddi anlamda istihdam yaratmaya da başlıyor. Koton’un kendi verilerine göre 10 bin çalışanı bulunmakta ve hala daha iş ihtiyacı olacak ki başvurular hep açık. Peki Koton iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır? İsterseniz buna bir göz atalım.

Koton İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Koton iş başvurusu detaylarına girmeden önce şunu belirtmek isteriz. Koton kadın çalışanlara veya kadın girişimcilere önemli ölçüde destek veren, cinsiyet eşitliğini savunan firmaların başında gelmektedir. Bir örnek vermek gerekirse Koton, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles) WEP’s‘i Türkiye’de imzalayan ilk şirketler arasında yer alıyor. Bunun haricinde “El Emeği Projesi” ve “Ev Kadınları Projesi” gibi daha pek çok alanda kadınlara öncelik vermen bir firma olduğunu gördük.

Koton iş başvurusu işlemine gelecek olursak; tüm firmalarda olduğu gibi bir form doldurarak işleme başlıyorsunuz. Genellikle kariyer portalları üzerinden iş başvurusu yapılmaktadır. Bunların linkini  “İş İlanı” kısmında yazacağız. 6 aşamadan geçtikten sonra uygun görüldüğünüz takdirde işe alınıyorsunuz. 6 size çok gelmesin çünkü hali hazırda her firma tarafından yapılan işlemlerdir. Bu aşamalar şu şekilde;

  • Başvuru; kariyer sitelerinden veya kendi internet sitesi üzerinden yapılan başvurulardır. Pozisyona uygun kişiler 2. aşama olan mülakata çağrılır.
  • Mülakat; ilk görüşme İK tarafından Yetkinlik Bazlı Mülakat tekniği kullanılarak gerçekleştirilir.
  • Profil Analizi; mülakatın olumlu geçmesi halinde davranışsal veya teknik değerlendirmeler yapılır.
  • 2. Mülakat; Profil analizi olumlu olan kişiler Yönetici Mülakatına çağrılmaktadır.
  • Seçme; 2. mülakat tamamlandıktan sonra İK & Bölüm Yöneticisi tarafından işe en uygun aday seçilir.
  • Referans Kontrolü ve Teklif; Tüm bu aşamaların sonucu olumlu olan aday için referans kontrolü yapılır, bir problem gözükmüyorsa teklif sunulur.
Koton İş Başvurusu Aşamaları
Koton İş Başvurusu Aşamaları

Koton mağazasında çalışmak yani satış sorumlusu, reyon sorumlusu, kasiyer, depo sorumlusu gibi alanlarda çalışmak için buradan ulaştığınız başvuru formunu doldurmanız ve size geri dönüş yapılmasını beklemeniz gerekmektedir.

Koton İş İlanları

Koton iş başvurusu bu şekilde yapılmaktadır, peki hangi alanlarda personel ihtiyacı var ya da açık pozisyonlar neler diye düşünüyorsanız cevabı hemen verelim. Dediğimiz gibi firma kariyer sitelerinde aradıkları kriterleri açıklamıştır. Dilerseniz Kariyer.net ve Linkedin linklerini tıklayarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Koton Maaşları Ne Kadar?

Koton iş başvurusu yaptık, aşamaları geçtik ve işe başlamaya az kaldı. Peki ne kadar maaş alacağız değil mi? Bu soru oldukça önemli. Koton firmasında 3 adet çalışma şekli bulunmaktadır. Bunlar;

  • Part-time (Haftada 20 Saat)
  • Part-time (Haftada 15 Saat)
  • Full Time (Tüm gün)

Bunların haricinde Depo Sorumlusu ve Mağaza Müdürü de yer almaktadır. Mağaza müdürü olabilmek için tabi ki terfi almalı ve yükselmelisiniz.

Koton Full Time Maaş

Tüm gün çalışma düşünenlerdenseniz ortalama olarak asgari ücret alacaksınız demektir. Yani 2825 – 3000 TL arasında bir maaş alacaksınız ancak tüm perakende sistemlerinde olan prim sistemi Koton’da da bulunur ve ay sonunda daha fazla para hesabınıza geçebilir.

Koton Part-Time Maaş

Koton firmasında 2 türlü part-time çalışma şekli olduğunu yazdık. Çalışma saati 20 saat olanı ve 15 saat olanı bulunuyor. Haliyle ne kadar fazla çalışırsanız daha fazla maaş alıyorsunuz. Prim sistemi part-time çalışan kişilerde de uygulanmaktadır.

Koton Depo Sorumlusu Maaş

Koton depo sorumlusu maaşları ise aşağı yukarı full time çalışan personel ile aynı dersek yanılmış olmayız. Aylık ortalama olarak 2825 – 3000 TL maaş almaktadırlar.

Koton Mağaza Müdürü Maaş

Mağaza müdürü demek daha fazla sorumluluk ve daha fazla iş yükü anlamına gelmektedir. Bu sebeple aralarında en yüksek maaşı olanlardan biridir. Koton mağaza müdürü maaşı ise yaklaşık 4.000 – 4.500 TL arasındadır.

Koton İş Başvurusu ve Maaşlar yazımızı beğendiyseniz İş Başvurusu kategorimize kesinlikle göz atmalısınız.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x