Bayilik

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? Aylık Kazancı Ne Kadardır?

Halk ekmek bayiliği nasıl alınır? Halk ekmek bayiliği aylık kazancı ne kadardır? Ve bayilik için nasıl ve nereye başvurulmalı? Tüm detaylar konumuzda.

İstanbul halk ekmek AŞ’ nin ( anonim şirketi ) 1978 yılında haksız ekmek üretimi ve kazançlarına dur demek için kurulmuş bir sektördür. Fiyatların düşük olması sebebiyle dar gelirli vatandaşlarımıza kaliteli temiz ekmek imkânı sağlayan Halk Ekmek, Edirnekapı’ daki fabrikasıyla çalışmaya başlamış daha sonra çok talep ve üretim gerektirmesi nedeniyle yanına 2 fabrika daha eklenmiştir.

El değmeden temiz ve hijyene dikkat edilerek hazırlanan ekmekler daha sonra bayiliklere gönderiliyor ve satışı bu sayede sağlanmış oluyor. Kaliteli ürünleriyle halka temiz ekmek üretmesinin yanında yine dar gelirli vatandaşlarımıza iş istihdamı da sağlamış oluyor.

Kolay çalışma ve az bir maliyetle kendi işinizin patronu olabileceğiniz bir sektör olmakla birlikte, kaliteli ürünleri ve temiz çalışma sistemiyle de sizleri sıkıntıya sokmayacak bir iştir. Aslına bakılırsa bütün herşey bayilik aldıktan sonra kolay hâle geliyor. Sadece yapacağınız bayilikte bekleyip ekmek satışı yapmak olacaktır.

Son zamanlarda artan fiyatlar ekmeklere de yansıdığını biliyoruz. Bir çok fırında ekmek fiyatları şaşılacak seviye de ve fiyat algımızında yok olduğu bir dönemde yaşadığımız için bunları pek fazla fark edemiyoruz ne yazık ki. Ama genel olarak ekmek fiyatlarının artışı ile ilgili bilinçaltımızda bir yer var ve bu da bizi daha ucuz olan Halk Ekmek şubelerine yönlendiriyoruz. Hatta İBB’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada 250gr ekmeğin 2.5TL’ye satılamaya devam edeceği yönündeydi.

Halk Ekmek Bayiliği Almak İçin Gereken Şartlar

Ekmek sofraların olmazsa olmazından olduğu için, ekmekçilikte hiç ölmeyecek bir meslektir. Halk ekmeğinin en önemli özelliği diğer satışlara göre % 40 ucuz olması ve el değmeden üretilip belediyeler tarafından sürekli kontrol ediliyor olmasıdır.

Halk ekmek bayisini asgari ücretten az gelirinizin olduğunu belirten Sgk’dan belge aldığınız bir kâğıtla belirtmeniz gerekiyor. Bunun akabinde size en yakın belediye’ ye gidip gereken şartları birinci ağızdan dinlemenizde fayda vardır.

Çünkü kulaktan dolma yalan yanlış bilgiler sizin bu işi açmanıza engel olabiliyor. Açacak durumunuz varken önünüze bir set çekmeden bu iş imkânını uzmanlarıyla birlikte değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Gereken şartları dinledikten sonra size en yakın belediye’ ye giderken yanınızda bulunması gereken bazı evraklar şöyledir;

 • Nüfuz cüzdanı
 • İkametgâh belgesi
 • Gelir belgeniz
 • Adli sicil kaydı
 • Vergi belgeleri
 • Bayilik almak isteyen kişinin asgari ücretten az aldığına dair Sgk’dan maaş tastik kâğıdı belgesi

Halk Ekmek Büfesi Bayiliği

Belediyeler halk ekmek satmak için büfeler kurar ya da siz büfe yeri belirleyip oraya bayilik isteyebilirsiniz. Yalnız bir büfeyle diğer büfe arasında 100 metre kadar mesafe olması şartı vardır. Belediye bu bayilikleri kurar ve sizden aylık çok cüzî bir miktar kira alır.

Zaten kazancınız bol olacağı için bu kiranın size bir zararı olmayacaktır. Gecen senelerde kiralar 3 ayda bir veriliyordu. Yeni sistemde ne durumda olduğunu bilmek için belediyelere mutlaka müracaat etmelisiniz.

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir: Gratis Bayilik Alma ve Başvuru Şartları

Halk Ekmek Bayiliği Aylık Kazancı Ne Kadar?

Eğer orta gelirli bir mahallede büfe kurmak istiyorsanız, ekmeğinizi halk ekmekten uyguna alacağınız için size kazancıda iyi olacaktır. Başta kuruluş esnasında sizden belirli bir ücret talep ediliyor. Ama sonra siz o verdiğiniz parayı 1 ay içinde kazancınızla cebinize tekrar koyabiliyorsunuz.

Ortalama halk ekmeği bayiliğinin kazancı aylık 5 – 6 bin lira arasında değişmektedir. Zaten dar gelirli insanların satışına izin verildiği için oldukça iyi bir kazanç olacak ve çok kolay yorulmadan evinize bakabileceksiniz.

Halk Ekmeği Bayiliği Veren Belediyeler

Halk ekmeği ilk olarak İstanbul’da kurulsa da zamanla diğer büyük şehirlerde de tercih edilmeye başlanmış ve belediyelerde bunlara olanak sağlamıştır. Hem belediyeninde kâr sağladığı bu sektör, her iki tarafı da kazandırdığı için hiç sönmeyecek bir sektör olarak kalacaktır. Bayilik veren belediyeleri şöyle sıralayabiliriz;

 • İstanbul Halk Ekmek
 • Ankara Halk Ekmek
 • Konya Karatay Halk Ekmek
 • Antalya Halk Ekmek
 • Çorum Halk Ekmek
 • İzmir Çeşme Halk Ekmek
 • Eskişehir Halk Ekmek

Halk Ekmek Bayilik Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Halk ekmek bayilik başvurusu için yaşadığınız şehrin belediyelerinden yapacağınız form doldurma işlemi ile başvuruda bulunabilirsiniz. Halk ekmek bayiliği veren belediyeler hangileri olduğunu yukarıda sıralamıştık ve bu şehirlerden bazılarının halk ekmek bayilik başvurusu nasıl ve nereden yapıldığını detaylıca aşağıda belirtelim.

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?
Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

İstanbul Halk Ekmek Bayilik Başvurusu

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehri olduğundan dolayı Halk ekmek bayilik başvurusu en çok burada yapılmaktadır. Yapacağınız işlem ise İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne ait ve İstanbul Halk Ekmek internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Dilerseniz buradan İHE başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ankara Halk Ekmek Bayilik Başvurusu

Ankara’da tıpkı İstanbul gibi başvurunun çok yapıldığı yerlerden biridir. Dilerseniz buradan AHE online işlemler sayfasına gidebilir, giriş yaptıktan sonra Ankara Halk Ekmek bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Eskişehir Halk Ekmek Bayilik Başvurusu

Eskişehir halk ekmek bayiliği başvurusu için buradan gideceğiniz iletişim formu içerisinde yer alan “Konu” başlığı altındaki “Büfe İşletmeciliği Başvurusu” seçeneğini tıklayıp ve diğer bilgileri de eksiksiz girdiğinizde başvurunuzu göndermiş olacaksınız.

Antalya Halk Ekmek Bayilik Başvurusu

Antalya’da tıpkı diğer şehirlerde olduğu gibi başvuru sayısının çok olduğu illerimizden biridir. Kısa bir form doldurmanızın ardından Antalya Halk Ekmek bayiliği için başvuruda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken burayı tıklayarak karşınıza çıkacak olan formu doğru ve eksiksiz doldurmaktan başka bir şey değil. Dilerseniz daha detaylı bilgi almak için verdiğimiz linklerden açılan sayfalarda telefon numaralarına erişebilirsiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
19 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar [25+ Firma] - 2021 Güncel
3 yıl önce

[…] Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? konusu da ilginizi çekebilir. […]

Ramazan
Ramazan

Pendik merkez

Ramazan
Ramazan

Selamun alexkúm ben ist anadolu yakası pendik esenyalıda oturuyorum durumum iyi deyil askerde sol böbreyimi aldılar gelirim yok evliyim evim kira 3 yaşında oglum var kiramı faturalarımı yatıramadım 2 senedir işsizim kimse iş vermiyor bende halk ekmeyi satmak istiyorum ama nasıl alabilirim allah rıwası için yardım edin

Salim Rençber
Salim Rençber
3 yıl önce

Sultan gazi 50.yıl mah. F cad. No 22

Adres
Sultan gazi 50.yıl mh. F cad. No22
Açıklama
Çevremizde halk ekmek sarış yeri bulunmamaktadır.mahallelice mağduruz. Ekmek bayilik talibim incelemenizive dönmenizi rica ediyorum teşekkürler . dükkan budur. Tel:0539 302 02 00
IMG_20210110_223203.jpg
Salim Rençber
Salim Rençber
3 yıl önce

Yer cok guzel suan dolu ama 1 2 güne boşaltıom

Adres
Sultan gazi 50.yıl mh. F cad. No22
Açıklama
Çevremizde halk ekmek sarış yeri bulunmamaktadır.mahallelice mağduruz. Ekmek bayilik talibim incelemenizive dönmenizi rica ediyorum teşekkürler . dükkan budur. Tel:0539 302 02 00
Fehmi
Fehmi
3 yıl önce

Esenyurt Cumhuriyet Meydanı
Veya incirtepe

Adres
Yenikent Mah 660 sk no 1 daire 8 istanbul Esenyurt
Açıklama
Halk Ekmek bayii
Rahime Rençber
Rahime Rençber
3 yıl önce

Dükkan

Adres
50.yıl.mah.F.cad.No.22/D1.girşkat
Açıklama
Bölgemizde bize yakın hizmet veren baiilk bulun mamaktadır mahalleli olarak maduruz bu maduriyetimizin giderilmesinde dükkan acma isteğinde bulunuyorum
Aysun cetinkule
Aysun cetinkule
3 yıl önce

Halk ekmek büfesi yeri

Adres
Flaman cad no 28 Küçükçekmece/İstanbul
Açıklama
Halk ekmek büfesi
7BFD303F-580A-457B-A213-8A91B57CC462.jpeg
Ugur akdeniz
Ugur akdeniz
3 yıl önce

Istanbul kagithane sanayide oturuyorum dul halk ekmek başvurusu yapmak isdiyorum nerden başvuru yapmam lazim

Adres
Sanayi mahlesi sultan selim Çad bade sokak no 6daire bir giriş kagithane
Açıklama
Büfe basvurus
Ayse Demir
Ayse Demir
Reply to  Yetkili Eksper
3 yıl önce

Büyük şehir zabıtada 2016 başvurdum sende hic diye

Bilal
Bilal
3 yıl önce

Eyüpsutan akşemsettin mahallesinde oturuyorum. Halk ekmek bayiliği açmak istiyorum

Bilal
Bilal
3 yıl önce

Yozgat akdağmadeni toki 2. Etap konutlarında 2+1 5 kat dairem var satmak istesem fiyatı nedir?

Ayse Demir
Ayse Demir
3 yıl önce

Tek yaşıyorum yaşım 55 ise almıyorlar gelirim yok kiraciyim

Açıklama
Halk ekmek büfesi açmak istiyorum
ümmügülsüm arslan
ümmügülsüm arslan
3 yıl önce

merhaba ben bayilik almak istiyorum şuan hicbir gelirim yok nasıl başvuru yapa bilirim

Adres
bahcelievler mah şehit fethi cad sirayet sok no 9/1 pendik
Açıklama
işsiz oldugum için ihtiyacım var
Ayse Demir
Ayse Demir
3 yıl önce

Her hangi bir yer olur yeterki çalışıp kimseye muhtaç olmuyum kiramı ödeyin tek yasiyorum

Adres
Alibeyköy
Açıklama
Halk ekmek büfesi açmak istiyorum
Keziban oymak
Keziban oymak
3 yıl önce

Ben halletmek bayisi açmak istiyorum

Adres
Bey oğlu hacıshmat mahallesi kırkkayhasısok 9 /5
Açıklama
Ben tekbaşıma çalışan bir anneydim üniversite ye hazırlanan kızım işibozulan oğlum ve şuan arkaşalarıyla kalıyor eve bile gelmiyor eşim seyyar satıcılık yapan bir insan onun getirdiğini kirabile ödemiyor açıkçası sizden bir destek istiyorum saygılarımla
Handan aktürk
Handan aktürk
2 yıl önce

Atatürk mahalesi muhtaryanı

Adres
Atatürk mahalesi
Açıklama
Engeli eşim var
Gurbet gökce
Gurbet gökce
2 yıl önce

Hem arazi hem dükkan ikiside mevcut

Adres
Anadolu mahallesi mimar Sinan caddesi no 12 A Arnavutköy
Açıklama
Merhabalar bulunduğum yerde Halk ekmeği büfesi yok ve olanlarda çok uzak bu adrese ben büfe almak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 05373580331


Başa dön tuşu
19
0
Gönderx
()
x