Bayilik

Helvacı Ali Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Helvacı Ali bayilik şartları nedir? Bayilik alabilmek için beklenen yatırım maliyeti ve Helvacı Ali franchise bedeli ile bayilik başvuru formunu konumuzda bulabilirsiniz.

Helvacı Ali markasından bayilik almak isteyen girişimciler için Helvacı Ali’nin franchsing süreci hakkında ve ortalama yatırım tutarı için detaylı bilgileri vereceğimiz bu konuda aynı zamanda markanın şu anki işleyişi, fiyatları ve şubeleri hakkında da bazı bilgiler vereceğiz.

Özellikle gıda ve tatlı sektöründe franchising almak isteyen girişimcilerin lokma gibi belirli bir süre popüleritesi olup sonradan talebin düşeceği lezzetler yerine, uzun yıllar boyunca işletebileceği dükkan içinde lezzet olan irmik helvasının Türkiye’deki en bilinir adı olan Helvacı Ali, Türkiye çapında şube sayısını arttırarak rakibinin pek olmadığı bu sektörde daha fazla kişiye erişmek istemektedir.

Ağırlıklı olarak irmik helvası ürünüyle ön plana çıkan ve deneyenlerin tekrar tekrar sipariş ettiği tarifi firmada gizli olan irmik helvası için yeni franchise talepleri toplanmaktadır. Biz de bu yazımızda hem marka hakkında hem de bayilik hakkında bir takım bilgiler vereceğiz.

Helvacı Ali Kimin? Sahibi Kimdir?

Helvacı Ali markasının günümüze dek hikayesi 1892’ye dek uzanmaktadır. Markanın şu anki sahiplerinin dedeleri İdis Efendi’nin Kosova’dan İnegöl’e göçmesiyle birlikte başlayan hikaye 1919’da markanın isim babası ve İdris Efendi’in oğlu Ali Bozacılar’ın doğumuyla şekillenmeye başlıyor. Helvacı Ali yani Ali Bozacılar 1930’da babasından devraldığı işi ömrünün sonuna dek sürdürmüş ve sonrasında ise oğluna yani Şadan Bozacılar’a devretmiştir.

İnegöl’de küçük bir dükkanda başlayan hikaye, bugün 3 farklı ülkede, 50’den fazla şehirde 111 şubesi ise devam etmektedir. Helvacı Ali’nin yönetiminde ise bugün sahibi Şadan Bozacılar ve oğlu Cihan Bozacılar bulunmaktadır.

Helvacı Ali Bayilik Veriyor Mu?

Helvacı Ali’nin Türkiye çapında bilinir olması ve hem fiyat hem de ürün kalitesi ile deneyenlerin damağında kalan tat ile bu marka altından yeni şubeler açmak isteyen girişimcilerin de merak ettiği soru Helvacı Ali bayilik veriyor mu? Sorusu olmuştur.

Helvacı Ali franchise vermekte olup, diğer gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalardan çok daha fazla avantajı olan bir franchise modeli sunmaktadır.

Helvacı Ali Franchise Modeli Avantajları

 • Öncelikle Türkiye’nin birçok şehrinde yüzlerce şubesi olan markanın bilinirliği oldukça fazladır ve aynı sektörde iş yapan fazla bir rakibi de yoktur.
 • Sürekli olarak büyüyen helva ürünleri sektöründe pazar payı olarak en bilindik markaların başında geliyor.
 • Markanın hem global hem de Türkiye çapında uzman ekiplerle farklı reklam planlamaları vardır.
 • Hem eskiden beri bilinen tat hem de herkesin sevebileceği bir ürünün franchisingini almış olacaksınız.
 • Eski ve köklü bir marka olmasına karşın sürekli teknolojik yatırım yapan ve franchise iş modelini detaylı olarak kurgulayan bir markadır.

Helvacı Ali Bayilik Şartları

Helvacı Ali bayilik şartları için 2022 yılında internet sitesinde resmi bir bilgi olmasa da daha önce bayilik başvuru yapan kişilerin yorumları ve diğer gıda sektöründe faaliyet gösterip bayilik veren firmaların da genel olarak istediği bayilik şartları alttaki gibidir;

 • Öncelikle bayilik alıp şube açmayı düşündüğünüz bölgede başka bir Helvacı Ali bayisi bulunmamalıdır.
 • Dükkan açmayı düşündüğünüz yerin en az 25 m2 kadar alanı olması gereklidir.
 • Dükkan içinde oturup yeme düzeni için de alan olması gereklidir.
 • Franchise başvurusu yapacak kişinin daha önce franchise tecrübesi olması avantaj olacaktır.
 • Bayilik başvurusu öncesinde personel planlamasını ve iş planınızı, yatırım tutarınızı net olarak belirlemelisiniz.
 • Gıda sektöründe faaliyet gösterme izinlerinizde bir sorun olmamalı.

Helvacı Ali Bayilik Başvuru Formu

Helvacı Ali bayilik başvuru aşamasında sizden ön başvuru olarak bir franchising başvuru formu doldurmanız istenir. Burada hem kişisel bilgileriniz hem de franchise yatırımı ile alakalı soruları yanıtlamanız istenir

Helvacı Ali bayilik bayilik başvurusu sırasında alttaki alanları doldurmanız istenir;

 • Adınız soyadınız
 • E-posta adresiniz
 • Doğum tarihi
 • Adres,
 • İl/İlçe
 • Telefon numarası
 • Mesleğiniz
 • Öğrenim durumu
 • Helvacı Ali markasını nereden duydunuz
 • Franchise sistemi hakkındaki bilginiz
 • Tek başınıza mı yoksa ortaklı mı franchising düşündüğünüz
 • Şubede nasıl çalışma düşünüyorsunuz
 • Yatırım için bütçeniz
 • Yıllık gelir beklentiniz

Buradaki sorular sonrasında ön başvurunuzu firmaya iletip, size dönüş yapılmasını bekleyebilirsiniz.

Helvacı Ali Bayilik Başvuru Formu

Helvacı Ali Bayilik Başvuru Formu

Helvacı Ali Bayilik Süreci

 • Helvacı Ali’den bayilik alabilmek için öncelikle standart bayilik şartlarını tamamlamış olmanız gereklidir.
 • Sonrasında ise yukarıda bahsettiğimiz şekilde Helvacı Ali bayiliği almak için ön başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalısınız.
 • Uzman ekipler sizin yaptığınız bu ön başvuruyu inceler ve olumlu ya da olumsuz olarak dönüş sağlar.
 • Eğer bayilik başvurunuz olumlu ise bu sefer franchise konusunda deneyimli uzmanlar sizinle bir telefon görüşmesi gerçekleştirir. Bu esnada kafanızdaki tüm soruları sorabilir ve franchise için detayları öğrenebilirsiniz.
 • Buraya kadar sorunsuz şekilde süreç devam ediyorsa eğer sizleri yönetim merkezinde franchise sunumu ile karşılarlar.
 • Aynı zamanda isterseniz Helvacı Ali üretim merkezinde sürecin işleyişini de görebilirsiniz.
 • Tüm konularda anlaşma sağlandıysa artık franchise için anlaşmalar imzalanır.
 • Son aşamada ise başvuru aşamasında belirttiğiniz lokasyondaki şubeniz için malzemeler tedarik edilir ve gerekli kurulumlar yapılır
 • Eğer sizin dışınızda personeliniz de çalışacaksa, şube personeline uzman kişiler tarafından helva hazırlama ve sunum tarifleri verilir.
 • Bundan sonraki aşamada size pazarlama ve reklam faaliyetleri başlar.

Helvacı Ali Franchise Bedeli

Helvacı Ali franchise bedeli olarak bir isim hakkı tutarı belirlenmemiş olup malzeme miktarı, dükkanın genişliği, dükkan dekorasyonu, elektrik tesisatı, oturma düzeni vs. gibi giderlerle birlikte ortalama 25 m2’lik bir dükkan için en az 250 bin TL yatırım beklenir. Bu rakam 2022 yılı için geçerli olup, sizin görüşmenizde farklı bir rakam da çıkabilir.

Helvacı Ali franchise ücreti olarak aslında yapacağınız yatırımı ve hatta yıllık olarak yapacağınzı giderleri düşünebilirsiniz. Tüm eğitimleriniz, başlangıç ve devamındaki malzemeler, dükkandaki malzemelerin hazırladığı tezgahların kurulumu vs. gibi giderler sizin yatırım bütçenizdir neticede.

Ancak dükkan boyutu büyüdükçe ve Helvacı Ali bayisi açmayı düşündüğünüz konumdaki talebe göre bu rakam da değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle en net bilgiyi ön başvuru sonrasında telefon görüşmesinde öğrenebilirsiniz.

Helvacı Ali Fiyatları

Helvacı ali fiyatları hem uygun hem de doyurucu özelliği ile her kesimden insanın memnun olduğu bir markadır. Farklı ürün yelpazesinde damağınıza en uygun ürünü uygun fiyatlarla deneyebilirsiniz.

Helvacı Ali Fiyatları 2022 Fiyat Listesi

Ürün Porsiyon Fiyat
Dondurmalı İrmik Helvası 150 GR 22 TL
Dondurmalı İrmik Helvası 270 GR 30 TL
Çikolatalı İrmik Helvası 150 GR 25 TL
Sade Tahin Helvası 500 GR 79,99 TL
Kakaolu Tahin Helvası 500 GR 79,99 TL
Köpük Helvası 400 GR 41 TL
Dondurmasız Antep Fıstıklı Cennet Çamuru 150 GR 46,99 TL
Dondurmasız Antep Fıstıklı Cennet Çamuru 270 GR 89,99 TL
Dondurmalı Antep Fıstıklı Cennet Çamuru 270 GR 68,99 TL
Susamlı Krokan 40 GR 23,99 TL
Sade Maraş Dondurma 250 GR 55,99 TL
Sade Talkan Kurabiyesi 200 GR 41,99 TL

Helvacı Ali Şubeleri

Türkiye’nin 50 şehrinde şubesi olan Helvacı Ali’nin tüm şubelerini görmek ve iletişim bilgilerini öğrenmek için internet sitesinde yer alan Helvacı Ali Şubelerimiz sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca evlere ve iş yerlerine paket servis olanağı da sunan Helvacı Ali’nin şubelerinin minimum sipariş tutarları ile Yemeksepeti ya da Getir üzerindeki sipariş sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Helvacı Ali Paket Servis Sayfası: https://www.helvaciali.com/subelerimiz/paket-servis/

Helvacı Ali bayilik başvuru şartları ve bayilik ücreti hakkında bilgiler, 2022 franchise yatırım tutarı ve Helvacı Ali fiyatları hakkında tüm detayları verdiğimiz bu konu dışında yine bayilik veren bir diğer marka olan Midyeci Ahmet Bayilik Almak ve Franchise Bedeli konusunu da inceleyebilirsinz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
berkay aksoy
berkay aksoy
2 yıl önce

kolay gelsin bayilik almak içinn şartlarınız bedeli nelerdir ulaşırsanız seviniriz

Adres
kayseri talas bahcelievler mahallesi atatürk bulvarı no 16/B


Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x