Araç Kiralama

Araç Kiralama Sözleşme Örneği – 2022

Araç kiralama sözleşme örneği konumuzda hem 2022 örnek bir kiralık araç sözleşmesini konuda bulabilecek hem de sözleşmede neler yer alır inceleyebileceksiniz.

İster kurumsal ister de bireysel araç kiralamalarda öncelikle araç kiralama sözleşmesi yapılması ve bu sözleşmenin içeriği oldukça önem arz eder. Basit bir prosedür gibi gözükse de kiralama esnasında hem kiralayanın hem de araç kiralayanın haklarını korumak amacıyla yapılan bu sözleşmeler oldukça önemlidir.

  1. Sözleşme içeriğinde genel olarak
  2. kiralanan aracın cinsi ve modeli gibi bilgiler,
  3. kiralama esnasında olası sorunlardaki sorumlukların kime ait olacağı,
  4. kiralama süresi ve kiralama ücreti,
  5. olası trafik cezaları,
  6. gecikmelerde olası yaşanacak prosedür,
  7. kiralamada iptal ve iade şartları,
  8. fiyata dahil olan ve olmayan koşullar,

Bunlar gibi kiralama esnasında mutlaka bilinmesi gereken şartların altına her iki tarafından imzası gerekiyor.

Araç Kiralama Sözleşme Örnekleri

Araç kiralamalarda farklı tiplerde kiralamaya göre yine farklı sözleşmeler düzenlenebileceği için biz de mümkün olduğunda ayrıntılı araç kiralama sözleşmeleri paylaşacağız. ,

Araç kiralama ana sözleşme örnekleri adı üzerinde tabi ki örnek olduğundan içeriklerini mutlaka incelemenizde ve kendinize göre revize etmenizde fayda var.

Araç Kiralama Sözleşme Örneği

Genel olarak kullanılabilecek word ve pdf formatlarında araç kira sözleşmelerini aşağıdan indirebilirsiniz.

Word formatında indir

PDF formatında indir

Şahıstan Şirkete Araç Kiralama Sözleşmesi

Şahıstan şirkete araç kiralama sözleşmesi örneğini buradan indirebilirsiniz.

Filo Araç Kiralama Sözleşmesi Örneği

Filo araç kiralamalar için kullanabileceğiniz araç kiralama sözleşmesinin PDF halini buradan indirebilirsiniz.

Araç Kiralama Sözleşmesi Örneği ve Araç Teslim Tutanağı

Aracın sözleşme ile teslim tutanağı yapılarak kiralanması esnasında ise altta görselde göreceğiniz evraklar doldurularak imzalanır.

Araç Kiralama Teslim Tutanağı Araç Kiralama Sözleşme Görseli

İş Makinası Kiralama Sözleşmesi Örneği

Normal araçlar gibi iş makinaları da kiralanabilir. Bu araçlar için de kira sözlemeleri yapılmaktadır. Örnek sözleşmeyi buradan indirebilirsiniz.

Araç Kiralamanın Avantajları

Araç kiralama sözleşme örneği yukarıda ki gibidir peki kiralamanın avantajları nelerdir? İster kurumsal ister de bireysel olarak düşünüldüğünde araç kiralama avantajlı bir hizmet olarak görebiliriz. Bireysel düşündüğümüzde; bir araç alıyoruz ve bunu kullanıyoruz, bunun sigortası, eskime payı ve halk arasında yorgunluk da diyebileceğimiz motor sorunları ortaya çıkabilir ve bu da para demektir. Ama para vermekte sadece yeterli değil bir de zaman harcamanız gerekiyor. Servis size 1 hafta derse ve sigorta poliçeniz de ikame araba ile ilgili bir şey yazmıyorsa siz 1 hafta araçsız kalabilirsiniz. Ama kiralama da bu tarz bir durum olaşmamaktadır.

Kurumsal olarak düşündüğümüz de ise aslında benzer bir durum olacaktır. Araçlar eskiyecek, olası kaza durumlarında ekstradan para ve zaman kaybı oluşacaktır. Kiralama da biraz önce de dediğimiz gibi hemen yeni bir araba tahsil edeceklerinden bazı sıkıntılı durumlara düşmeyeceksiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x