Bayilik

Turkcell Bayilik Alma Şartları ve Bedeli

Turkcell bayilik alma şartları ve Turkcell franchise bedeli gibi soruların cevaplarını sizler için derledik. Bildiğiniz gibi Turkcell ülkemizin en büyük iletişim operatörlerinden olup Turkcell bayilik alma yatırımcıların ilgilendiği bir konudur.

Turkcell şirketleri ülkemizdeki en büyük 3 GSM operatöründen biri olup aynı zamanda en çok kullanıcıya sahip olan iletişim operatörü şirketidir. Türkiye’nin yerli altyapıya sahip olan en çok tercih edilen en hızlı ve en büyük telekomünikasyon şirketi Turkcell, zamanla geliştirdiği teknolojiler ve müşteri kitlesine sunduğu farklı hizmet modelleri ile ülkemizin aynı zamanda dünyaya açılan bilişim kapsıdır. Şirket özellikle geleceğe yönelik yatırımlarında somut adımlar atarak büyümeyi hedefliyor. 

Turkcell bayilik veren bir şirkettir. Ancak bayilik verirken ince eleyip sık dokumaktadır. Şirketin kalitesini bozmaması ve prestijini koruması için bunu yapması gereklidir. Yatırımcılar açısından bakıldığı zaman da Turkcell bayilik alma oldukça karlı olan bir kazanç kapısıdır. Birçok yatırımcı Türkcell’den bayilik almak için başvuru yapmaktadır. Bu yazımızda birçok girişiminin aklına takılan Turkcell bayilik veriyor mu, Turkcell bayilik şartları ve bedeli nedir, Turkcell bayisi olmak için ne yapmak gereklidir gibi sorulara cevaplar verdik.

Turkcell Hakkında

Turkcell 1994 yılında ülkemizin ilk iletişim operatörü olan Mehmet Emin Karamehmet ve Murat Vargı ortaklığında kurulmuştur. Kurulduğu günden beri kullanıcılarına kaliteli hizmet sunma mottosuyla hareket eden Turkcell, 2022 yılında diğer operatörlere göre daha pahalı olmasına rağmen en çok aboneye sahip olan iletişim operatörü olarak başarısını kanıtlamıştır. Turkcell bayilikleri ise ülkemizde ana TİM yani Turkcell İletişim Merkezleri ve alt bayilikleri şeklinde ilerlemektedir. Turkcell bayiliklerinde cep telefonu, kılıflar satın alabilir, TL yükleyebilir, fatura ödeyebilir, kampanyalardan faydalanabilirsiniz. 

Turkcell Bayilik Alma Şartları 

Turkcell bayilik alma şartları genel olarak şubenin açılacak yere, personel sayısına ve dekora göre değişkenlik gösterir. Bununla birlikte Turkcell bayilik alma şartları genel olarak şunlardır:

 • Bayilik başvurusu yapan kişinin ticari ve bankacılık sicilinin temiz olması önemlidir. Aksi halde başvurusu büyük ihtimal reddedilir. Ayrıca geçmişte yaptığı işlerde başarılı olması önemli bir faktördür.
 • Bayilik başvurusu yapan kişilerin tercihen iletişim sektöründe tecrübeli olması, yöneticilik vasıflarına sahip ve girişken olması önemlidir. 
 • Bayilik için seçilen dükkânın işlek bir caddede veya bir AVM içinde olması gereklidir.
 • Bayilik için seçilen alanın diğer Turkcell bayilikleri gibi dekore edilmesi gereklidir. 
 • Turkcell bayilik alma için adli sicilinizin de temiz olması gerekmektedir.
 • Bayilik olarak seçilen şubenin genişlik olarak en az 200 metrekare olması gereklidir.
 • Bayilik başvurusu yaparken şirkete teminat olarak göstereceğiniz varlıklarınızın olması gereklidir.
 • Bankacılık sicilinden çok yüksek puanlara sahip olmanız gereklidir.
 • Turkcell müfettişlerinin yapacağı denetimleri ve ofis denetimlerini kabul etmeniz gerekmektedir.
 • Bayilik sözleşmesi yaparken sözleşmede yer alan tüm şartlara eksiksiz şekilde uymanız gereklidir.
 • Mağaza dekoru gibi masraflar Turkcell şirketi tarafından karşılanmaktadır.
 • Bayilik başvurusu yapan kişinin kurumsal imajı zedeleyecek faaliyetlerde bulunmaması gereklidir.
 • Bayilik alan kişinin rakip firmanın ürünlerini satmaması ve kötülememesi gerekir.
 • Dağıtım merkezleri ile uyumlu çalışması da Turkcell bayisi olacak kişide aranan özelliklerdir. 

Turkcell bayilik alma istiyorsanız öncesinde tüm bu şartları bilmeli ve taşıdığınıza emin olmalısınız. 

Turkcell Franchise Bedeli

Turkcell’den bayilik alacaksanız şirketin ismi ve bünyesi altında yani iş ortağı olarak çalışacağınız için ödeyeceğiniz maliyet de haliyle yüksek rakamlar olmaktadır. Ülkemizin en büyük GSM operatörlerinden biri olan Turkcell bayilik alma için ödemeniz gereken yatırım bedeli en az 500 bin dolar olup en yüksek yatırım bedeli ise 1 milyon dolar olarak belirlenmiştir. 

Turkcell eğer bayilik başvurunuzu onaylarsa kısa zaman içinde franchising bedelini ödemeniz gereklidir. Aksi halde başvurunuz dondurulur ve bu süreçte alternatif başvurular incelenmeye başlanır. 

Turkcell İletişim Adresleri

Turkcell bayilik alma başvurusu yapmak için şu adreslere gidebilirsiniz:

 • Turkcell Küçükyalı Plaza Adresi (Genel Müdürlük): Aydın evler Mahallesi İnönü Caddesi Küçükyalı Ofis Park No: 20 Maltepe / İstanbul 
 • Turkcell Kartal Plaza Adresi: Top Selvi Mah. Dipçik Sok. No: 31 Kartal / İstanbul
 • Turkcell Maltepe Plaza Adresi: Yeni Mahalle Pamukkale Sok. No: 3 34880 Soğanlık- Kartal / İstanbul
 • Turkcell Antalya Plaza Adresi: Kızıl toprak Mah. 915 Sok. No: 3 07300 Muratpaşa / Antalya
 • Turkcell İzmir Plaza Adresi: Kazım Dirik Mh. 367/7 Sok. No: 12 Bornova / İzmir
 • Turkcell Ankara Plaza Adresi: Eskişehir Yolu 9.Km. No: 264 06510 Söğüt özü / Ankara
 • Turkcell Diyarbakır Plaza Adresi: Urfa Bulvarı Bağcılar Mah. No:184 21100 Merkez / Diyarbakır

Turkcell şirketine bayilik başvurusu yapacaksanız birçok kanaldan iletişime geçerken ulaşabilirsiniz. Yukarıda vermiş olduğumuz adres bilgileriyle bilirlikte Turkcell online web sitesi üzerinden de irtibata geçebilirsiniz. Bununla birlikte en sağlıklı yöntem Turkcell şirketinin ana merkezinin bulunduğu İstanbul Maltepe bölgesine giderek yetkililere görüşmektir. Böylelikle sizler de Turkcell bünyesinde işletme sahibi olabilirsiniz.

Turkcell Bayilik Alma Şartları ve Bedeli yazımızı beğendiyseniz Turkcell Kiralık Yerim Var yazımız da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x