Araç Kiralama

Kiralık Araç Arayan Resmi Kurumlar

Kiralık araç arayan resmi kurumlar konumuzda resmi kurumlara araç kiralamak istiyorum diyenler için en kolay yoldan araçlarını nasıl kiralayabileceklerini anlatacağız.

Aracını uzun dönemli olarak resmi kurumlara sözleşme ile kiralamak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu, aracını kiralamak için nasıl ve nereden kiralama başvurusunda bulunacağıdır. Aslında bu kiralama işi için tek bir yerden kiralama başvurusu yapmak mümkün değil. Belediyeler, karayolları, valilikler hatta itfaiye  kurumları dahi kiralık araç aramaktadırlar. Fakat bu tip resmi kurumların araç kiralama ilanları için ilan verdikleri internet sitesi mevcuttur.

Özellikle büyükşehir belediyeleri 2-3 yıllık araç kiralama ihaleleri yapıp senelik binlerce araç kiralama ihalesi yapıyorlar. Araçlar için belirli kriterler istenmekte ve kriterler her araca göre de değişmekte. Bazı araçlar için sıfır ayarında olması bazı araçlar için panelvan olması gibi farklı kriterler bulunmakta. Genelde de şoförsüz ve bensizsiz olarak kiralama talepleri bulunmakta.

Resmi Kurumlara Araç Kiralama Başvurusu Nasıl Yapılır?

Resmi kurumlara araç kiralamak için bu kurumların dönemsel olarak açtıkları ihale ilanlarını takip etmek ve bu ilanlara başvuruda bulunmak öncelikli olarak yapılması gerekendir. Eskiden kamu kurumlarının bu tip ihaleleri için internette ihale ilanlarını size ücretle sunan firmalar vasıtasıyla kamu kurumlarının araç ihale ilanlarını takip edebiliyorduk. Ancak kısa bir süre önce Basın İlan Kurumu’nun web sitesinde yayınlanan ihaleler ile bu kurumların ihalelerine ulaşmak mümkün.

Resmi Kurum Araç İhaleleri

Kiralık araç arayan resmi kurumlar için İlan.gov.tr üzerinden araç kiralama ilanlarına ulaşmak için buradaki linki takip edebilir ve tüm devlet kurumlarının araç ihtiyaçlarını görebilirsiniz. Burada yer verilen araç kiralama ihtiyacı olan kurumların araç ihtiyacı genelde toplu olarak bulunmakta ve uzun süreli olarak talep edilmekte. Hem uzun süreli kiralama yapmak hem de devletle iş yapmak araç filosu sahipleri için çok verimlidir.

Hangi Kurumlar Araç Kiralama Yapmaktadırlar?

Araç kiralamak isteyen resmi kurumların başında belediyeler gelmektedir. Şöförlü makam aracı ya da şöförlü ticari tip araç kiralama gibi talepler olurken aynı zamanda sadece sürücüsüz olarak da uzun dönemli araç kiralayabilmektedirler.

İl tarım ve orman müdürlükleri, kaymakamlıklar, valilikler, karayolları müdürlüğü, çevre müdürlüğü vs. gibi birçok devlet kurumunun çeşitli tiplerde araç kiralama ihtiyaçları mevcuttur.

Örnek olarak Aile ve Çalışma Bakanlığı’nın yaptığı araç kiralama ihalesi için sunduğu resmi kurum araç kiralama sözleşmesi örneğini buradan görebilir, teknik şartnameyi ise buradan inceleyebilirsiniz.

Eğer aracınızı kargo firmasına da kiralama düşünceniz varsa MNG Kargoya Araç Kiralama konusunu inceleyebilirsiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x