Market

UCZ Market Bayilik Açmak Ne Kadar Kazandırır? Şartları Nedir?

UCZ market bayilik açmak para kazandırır mı? Ucz market bayilik şartları nedir ve bayilik ücreti ne kadar? Ucz marketleri kapanıyor mu? UCZ hakkında tüm merak edilenler.

UCZ, 2014 yılında Ciner Holding tarafından kurulmuş ucuz fiyatlı konsept bir markettir. Küçük olması nedeniyle bir bakkalı andıran UCZ marketler, zamanında ciddi anlamda yüksek bayilikler vererek Türkiye genelinde 1000 şubeye ulaşmışlardı, fakat hızlı büyüme isteği bir başarısızlığı da beraberinde getirdi ve şubelerin yarısı iş yapamayarak kapandı. Şu anda 500 bayisi bulunan UCZ Market, ülke pazarında büyümeye devam edecek gibi görünüyor.

Neden UCZ Market?

 • UCZ Market, bakkal konsepti bir markettir ve Türk halkına en iyi şekilde hitap etmektedir.
 • UCZ Market sadece iki personel çalıştırdığından, personel maliyeti çok azdır.
 • UCZ Market hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünleri bir arada satar, pek çok ürün bulundurabildiği için, standart bir markete göre kar marjı daha yüksek ve cirosu da bir o kadar fazladır.
 • Yatırım maliyeti düşüktür, ortalama 100 bin lira gibi bir bedelle açılıp hemen işletilmeye başlanabilir.
 • Ürünler Bizim Toptan’dan geldiğinden kar marjınız yüksektir.

UCZ Market Bayilik Şartları

 1. En az 15 metrekarelik bir satış alanı
 2. Kot farkı olmamalıdır.
 3. En az 10 metrekarelik bir depo genişliği

Bu şartların uygun olduğu mülklerde hemen bir UCZ açabilirsiniz. Söz konusu şirket, talep ettiği 4 şartın mutlaka yerine getirilmesi gerekmektedir.

UCZ Market Yatırım Gereksinimi

UCZ Market açmak için çok yüksek sermaye gereksinimlerine ihtiyaç yok, söz konusu şirket, en az 70 bin liralık bir yatırım bedeli talep ediyor, üstelik herhangi bir isim hakkı bedeli de istemiyor. Yatırım bedeli, UCZ tarafından hesaplanıyor, bu nedenle dükkan büyüklüğü arttıkça talep edilen sermaye miktarı da artıyor.

UCZ Market Çalışma Koşulları

 1. UCZ Market açmak size çok yüksek gelirler sağlamaz, çünkü yatrım maliyeti düşüktür, fakat iyi ve büyük bir yerde açtıysanız, çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.
 2. UCZ Market, bayilik alan kişi de dahil olmak üzere en fazla iki personel çalışmasına izin vermektedir. 
 3. Bayilerin günlük çalışma saati 12 saatir, bu nedenle part time bir eleman alıp size yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz, UCZ bu konuda size destek de veriyor ve personelleri eğitiyor.
 4. UCZ Market adı altında açacağınız işletme, kar marjı usulü ile çalışıyor olacak.
 5. UCZ Market, işletme sahibine belirli bir oranda kar marjı verir ve bu kar marjı üzerinden çalışır.
 6. Örnek verelim, işletme sahibi tüm satışlardan net yüzde 10 kar eder. Her ay veya her hafta yaptığınız ciroyu, bankadan UCZ Marketler’in hesabına yatırırsınız ve ay sonu yaptığınız ciroya karşılık elde ettiğiniz net kar, size maaş gibi ödenir.
 7. Elektrik faturası, personel giderleri (belirli limitte), dükkan kirası firma tarafından karşılanır.
 8. Eğer dükkan sizin mülkünüz ise, size daha yüksek kar marjı verirler, örneğin yüzde 10 yerine yüzde 13 kar marjı alabilirsiniz.
 9. Satışlar düştüğünde, bayinin ayakta kalabilmesi için tüm destekler yapılacaktır.
 10. Bayi kurtarılamaz ve kar edemezse, tek taraflı olarak bayilik sözleşmesi feshedilebilir.
 11. Yatırım tutarınızın bir kısmı size ödenir, zayi olan ürünler, kullanma tarihi geçen ürünler için pay ödenmez.

UCZ Market Ne Kadar Ciro Yapar?

UCZ Market, konumuna göre değişken oranlarda cirolar elde eder. Örneğin mahalle arası açılmış bir UCZ, 1000 TL ile 1500 TL arası satış elde ederken, cadde ağazı veya geniş bir bölgede açılmış UCZ, 10 bin liraya kadar ciro yapabilir. Buna bağlı olarak kar marjı da değişir. Örneğin 1500-2000 lira cirolu bir UCZ için bayilik sahibine net yüzde 10 kar kalırken, 10 bin lira cirolu bir bayi yüzde 6-7 gibi daha az kar marjı elde edebilir, buna bağlı olarak da satışlar daha düşüktür.

UCZ Market Çalışma Saatleri

UCZ Market açmak isteyenlerin merak ettiği konulardan biri de çalışma saatleridir, standart bir UCZ, 12 saat açık kalmak zorundadır. 09’da açılan bayiler, akşam 21’de kapanır. Haftada ortalama 84 saat çalışmayı göze almak gerekir, eğer yarı zamanlı bir eleman ile çalışacaksanız, bu durumda kar marjınızı daha da düşürebilirler. Yani ekstra ne kadar çok masraf çıkartırsanız, o kadar çok az kar yaparsınız.

UCZ market kiralık dükkanım var diyorsanı eğer marketler için kiralık yer önerme kategorimizdeki konulara göz atabilirsiniz.

https://kiralikbasvuru.net/kategori/market/

Not: UCZ Market, Yıldız holding tarafından satın alınarak markasını devretti. UCZ kapandı mı diye yapılan bir çok arama için de cevaplamış olalım.

UCZ market sahibi şu an için çoğunlık hissesinin sahibi Yıldız Holding.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa ozcelik
Mustafa ozcelik
3 yıl önce

Merhaba
Cengelkoy küçüksü mah.tuyluoglu sok.ta 200 m.100+100m2 lik arkasinda bahce kullanimli 2 adet dükkanının mevcuttur.
Firmaniz temsilcisi daha önce gormustu.dukkanlar komple sıfırlanmış elektril suyu lavabo su mevcuttur.orta duvar açılarak u seklinde 200 m.kullanimli dükkana da çevrilebilir.bahse tarafinda sokak ve giris imkanı olup mal giris çıkışı müşteri araçları için otopark olacakta değerlendirilebilir.bu haline 2 dukkan ve bahce kullanımıyla 7500 tl ye kiraliktir.
Biz emlakciyiz.
Mob.0537 325 00 11

Adres
Uskudar kucuksu mah.tuyluoglu sok.no q1
Açıklama
Kiralik 2 adet dukkan


Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x