Bayilik

Mado Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Mado bayilik, en çok franchising başvurusu yapılan kafelerden biridir. Türkiye’nin en seçkin ve en sevilen markalarından biri olan Mado; kafe ve dondurma alanında hizmet vermektedir. İçerdiği konsept dondurma ağırlıklı olsa da Mado, konseptinde dondurmanın yanı sıra pastalar, tatlılar, börekler ve çeşitli içecekler de bulunmaktadır. 

İlk mağazasını 1992 yılından İstanbul Caddebostan’da açan Mado, zamanla ülkemizin birçok şehrine yayılmıştır. Eşsiz Maraş dondurması ve diğer birçok lezzetiyle Mado bayilik birçok kişinin favori mekânı olmayı başarmıştır. Bünyesinde birçok kişiye de istihdam sağlayan Mado firması, tanınırlık olarak önde gelen firmalardan birisidir. Bu noktada bayilik alarak iş hayatından ilerlemek isteyen kişilerin aklına Mado firması gelmektedir. 

Mado, emek verildiğinde kısa bir sürede kar elde edebileceğiniz bir firmadır. Yatırımcılar bayilik konusundan araştırma yaparken Mado bayilik şartları nelerdir? Mado franchise bedeli nedir? Gibi sorulara yanıt aramaktadırlar. Bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için bu sorulara cevap verdik. 

Mado Hakkında

Mado firmasının şu anda Türkiye’de 200’den fazla şubesi bulunmaktadır. İlk başlarda sadece dondurma hizmeti sunan Mado ilerleyen zamanda menüsünü genişletip çeşitlendirmiş ve şu anda ise cafe-restoran şeklinde hizmet vermektedir. Günümüz şartları göz önüne alındığında kafe açıp işletmek oldukça karlı bir iş olarak görülmektedir. Bunun yanında zaten bilinen ve tanıdık bir markadan bayilik alarak iş hayatına atılmak ise daha kazançlı ve süreklilik sağlayan bir iş olarak görülebilir.

 Mado, 2002 yılında ‘Türkiye’nin Franchising Sistemini En İyi Uygulayan Marka Ödülü’ almıştır. Gördüğü yoğun ilgi ile Mado yurtdışında da hizmet vermeye devam etmektedir. Mado, her yıl yüksek büyüme rakamlarına sahip olan kârlı ve kazançlı bir yatırım kapısıdır. Bu özelliği nedeniyle birçok girişimci Mado bayilik almak için adım atmıştır.

Mado Bayilik Şartları Nelerdir?

Mado bayilik verirken bazı şartlar belirlemiş olup bu şartları yerine getiren yatırımcılara franchsing vererek bünyesine katmaktadır. Eğer yeme-içme sektöründe tecrübeniz varsa, girişimci bir ruha sahipseniz ve Mado firmasından bayilik almak istiyorsanız aşağıdaki şartlara uyarak başvuru yapabilirsiniz:

  • Cafe sektöründe tecrübeli olmak,
  • Girişimci bir ruha ve yöneticilik vasıflarına sahip olmak,
  • Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek ve işi sahiplenecek olmak,
  • Açılacak olan bayi için en az 150 metrekare ve üzeri dükkân kullanım alanı,
  • Açık alan zorunluluğu, bahçe ve teras gibi alanlarının olması,
  • Açılacak olan şubenin işlek caddelerde ve kalabalık bölgelerde seçilmiş olması,
  • Yaklaşık 250 bin USD’ ye varan maliyetleri karşılayacak bütçeye sahip olmak gibi franchise şartları vardır. 

Bu şartları yerine getiriyorsanız Mado bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Firma uygun gördüğü halde sizinle gerekli çalışmalara başlayacaktır. 

Mado Bayilik Bedeli Ne Kadar?

Mado bayilik bedeli öncelikle 250 bin USD olarak belirtilse de çeşitli masrafla ile bu rakam yükselmektedir. Mado firması, detaylı bir kafe-restoran işletmesi olduğu için mağazanın büklüğü, personel sayısı, lokasyon, menüdeki çeşitlilik gibi bazı faktörler yatırım maliyetlerini de doğrudan yükseltmektedir. Yaklaşık 150 metrekarelik bir Mado işletmesi açmak için ortalama olarak 700 bin TL’ye ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. 

Mado Cafe Bayilik Nasıl Alınır?

Mado bayilik almak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken için firmanın resmi sitesinden franchisng sekmesine giderek gerekli olan franchsing başvuru formunu doldurup göndermelisiniz. Forma buradan ulaşabilirsiniz. Formu doldururken gerekli ve istenen bilgileri eksiksiz şekilde girmelisiniz. Başvuru formunda doldurdunuz bilgiler ile firma sizin Mado için gerekli şartları taşıyıp taşımadığınızı ve yeterli sermayeye sahip olup olmadığınız kontrol edecektir. Yetkili kişiler uygun gördüğü halde sizi arayarak ön görüşme için davet edeceklerdir. Görüşmeniz olumlu sonuçlanırsa firma ile birlikte şube olarak seçtiğiniz yerde fizibilite çalışmaları yaparak işe adım atmış olursunuz. Şube olarak seçtiğiniz yerin avantaj ve dezavantajları bu noktada belirlenir. Yetkililer projeniz hakkında detaylı analizler yaparak rapor hazırlarlar. Sonrasında ise projeniz uygun görülürse size bildirilir. 

Başvurunuz onay aldıktan sonra karşılıklı olarak sözleşmeler imzalanır, gerekli franchise bedelini ödedikten sonra iş kurulum sürecine geçilir. Mado firmasının mimarları seçilen dükkânın dizaynının nasıl olacağı konusunda çalışmalara başlayarak sizi yönlendirir. Yapılan incelemeler sonucunda maliyetin ne olacağı size söylenir ve bütçe onaylandıktan sonra da yetkililer restoranı dizayn etmeye başlar. Yaklaşık olarak 1 ay içerisinde ise kafe kullanılabilir hale gelir. Son adım olarak da çalışacak personelin seçimini yapmak kalır. Seçtiğiniz personel hem size hem de Mado cafe bayilik işletmesine uygun olmalıdır. Özellikle yeme-içme sektöründe tecrübeli olması önemlidir. Seçtiğiniz personel Mado tarafından beğenilmezse firma kendisi de personel seçebilir. 

Mado İletişim Bilgileri

Mado bayilik almak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak direkt olarak ulaşabilirsiniz:

  • Ankara Bölge Müdürlüğü Adresi: İstanbul Yolu Üzeri 13. Km Gersan Sanayi Sitesi 2310. Sokak No:12-14 Batıkent/Ankara – Tel/Faks: +90 312 256 99 59
  • İzmir Bölge Müdürlüğü Adresi: Kemalpaşa Mahallesi Pınar Caddesi 98. Sokak No:1 Bornova/İzmir – Tel: +90 232 478 31 65/Faks: +90 232 479 10 74

Mado Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli yazımızı beğendiyseniz Baklavacı Şemsettin Bayilik Alma yazımız da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x