Banka

Banka Kiracılı Satılık Dükkan Nasıl Bulunur?

Banka kiracılı satılık dükkan, yüksek kira getirili İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara gibi şehirlerdeki bankaların kiracı olduğu işyeri nasıl bulunur? Detayları konumuzda bulabilirsiniz.

Banka şubelerinin kiraladığı mülkler genelde uzun süreli kiralandığı için bu mülkleri içinde kiracı olan banka varken satın alan yeni mülk sahibi de yüksek kira getirilir bir yerin sahibi olacaktır. Bankalar genelde müşteri sadakati ve alışkanlıklar olduğu için sık sık şube değişikliği yapmazlar. Özellikle biraz büyük bir şube ise bu şubenin de belirli bir müşteri kitlesi olduğu için çok kritik bir problem olmadığı sürece kiracı olarak uzun yıllar o mülkte kalmaya devam ederler. Hatta bankalar genelde 10 sene ve üzeri kira kontratı yaparlar.

Banka Kiracılı Dükkan Sahibi Olmanın Avantajları

Hemen bir üst paragrafta da dediğimiz gibi banka kiracılı işyeri sahibiyseniz uzun süreli olarak kurumsal bir kiracınız var diyebiliriz. Bunun da tabi ki başlıca avantajları

  • Kiranız gününde tam yatar
  • Kira zam oranınız senelik belirlenen oranda artar
  • Kurumsal bir kiracınız olur.
  • Uzun süreli kontratlı kiracınız olur. 10 Senelik kontratlar genelde

Banka Kiracılı Satılık Dükkan Nasıl Bulunur ?

Banka kiracılı satılık dükkan ararken tabi ki internet üzerinden araştırmaya başlamakta fayda var. Ancak bazı mülk sahipleri banka ile yaptıkları anlaşma çerçevesinde banka adını ve görsellerini internette kullanamazlar. Bunlar için de hem internetteki ilan sitelerine hem de satılık olarak almak istediğiniz kurumsal işyerinin bulunduğu bölgedeki büyük emlak şirketlerine de haber bırakabilirsiniz. Kurumsal olarak kiracılı bir dükkanım olsun ve hatta bu banka olsun diyenler oldukça fazla olduğundan bu tip gayrimenkullerinde de değeri normale göre biraz daha yüksektir.

Türkiye genelinde banka kiracılı işyeri aramak için Sahibinden üzerinden öncelikle araştırmaya başlayabilirsiniz. Bunun için buradaki linki kullanabilirsiniz.

İstanbul Banka Kiracılı Dükkan

Hem İstanbul Avrupa yakası hem de İstanbul Anadolu yakası banka kiracılı dükkanları görüntülemek için buradaki linki kullanabilirsiniz.

İstanbul’da oldukça fazla olan kurumsal banka kiracılı dükkanlardan örneğin Esenyurt’ta olan bir tanesinin kirası 20 bin TL iken satış fiyatı 5 milyon TL

Ankara Banka Kiracılı Dükkan

Ankara banka kiracısı olan dükkan arayışınız için buradaki linki kullanabilirsiniz.

Bursa Banka Kiracılı Dükkan

Bursa’da bulunan banka kiracılır dükkanlar için burayı inceleyebilirsiniz.

Bursa’da 330 m2 işyerinin banka tarafından ödenen kirası 10 bin TL iken satış fiyatı 3,5 milyon TL

İzmir Banka Kiracılı Dükkan

İzmir banka kiracılı dükkanlar için de alttaki linki kullanabilirsiniz.

Örnek bir ilanda 350 m2 dükkanın kirası 34 bin TL iken satış fiyatı 9 milyon TL

Banka Kiracılı İşyerlerinin Fiyatları Nasıl ?

Tabi ki bulunduğu şehir ve bölgeye göre, satılık işyerinin metrekare ve diğer özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir fiyatlar.

Örneğin; İstanbul Kadıköy’de 475 m2 bir mülkte bulunan bankanın kirası 50.000 TL iken, satış tutarı 27 milyon TL

Ankara’da bulunan 750 m2 bir yerin kiracısı olan banka 23 bin TL kira getirisi bulunurken, 6 milyon TL satış fiyatı var.

Bu fiyatlar incelendiğinde ortalama 300 – 500 kat kira karşılığı satış fiyatı olan dükkanların her zaman uzun vadeli ve bankalara kiralandığı düşünüldüğünde oldukça karlı bir yatırım olmakta. Neticede normal bir kiracı aramak ve kiracının uzun süreli kalıcı olması çok düşük bir ihtimal. Bu nedenle banka kiracılı dükkanların her zaman satış fiyatları diğer kiracılı dükkanların biraz daha üzerindedir.

 

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Bankalara Kiralık Dükkan Önerisi Nasıl Yapılır? - Kiralık Başvurusu
3 yıl önce

[…] daha önce yer verdiğimiz Banka Kiracılı Satılık Dükkan Nasıl Bulunur? yazısında mevcutta kiracısı banka olan mülkleri nasıl bulabileceğinizi anlatmıştık. […]

Murat hüner
Murat hüner
3 yıl önce

BANKALARA SATILIK KOMPLE BİNA

Adres
İstanbul Yeniköy Köybaşı caddesi No 65
Açıklama
İstanbul sarıyere bağlı yeniköy'de Köybaşı cadde üzeri 75m2 taban oturumlu toplamda 220 M2 kullanım alanlı 4 katlı mülk kurumsal firmalara satılıktır
IMG-20210204-WA0027.jpg
Kenan
Kenan
3 yıl önce

Dükkan

Adres
Orhanli ortamahalle Demokrasi caddesi no 106 dükkan 1 tuzla/istanbul
Açıklama
Ana caddeye sıfır karşısında durakvar arkasi sanayi ve mahallede atm yok güzel konumda bi yer


Başa dön tuşu
3
0
Gönderx
()
x