Yeni İş FikirleriBayilik

Chef Börek Bayilik Şartları ve Aylık Kazancı Nedir?

Chef Börek bayilik alma şartları nelerdir? Türkiye’nin en büyük börek üretici firmalarından biri olan Chef Börek, bayilik ağını genişletmek için, isim hakkı bedelini satışa çıkarıyor. Chef Börek isim hakkı bedeli kısa süre için sadece 30 bin TL’den veriliyor. Türkiye’de 11 şubeye sahip olan Chef börek, düşük yatırım maliyeti ve kısa geri dönüş süresi gibi avantajlarla yatırımcılarını bayilik almak için bekliyor.

Chef Börek Firması

Chef Börek, 2018 yılında kurulmuş, börek, sosylu börek, kahvaltı tabağı gibi ürünleri üreten ve şubelerinde satan bir firmadır. 2 yılda 11 şube açarak başarısını kanıtlamıştır. Söz konusu firma, çeşitli türdeki börekleri ile satış hizmeti vermekte ve pek çok alanda başarısını kanıtlamaktadır. Chef Börek firması, Türkiye’de sadece börek üzerine şubeleşen büyük nadir firmalarda biridir. Yüzde 50 kar marjı ile çalışan işyerleri, Chef börek bayiliklerini alarak ciddi anlamda kısa sürede kar elde edebiliyorlar.

 1. Chef Börek firmasının toplam 60 çalışanı bulunmaktadır.  Merkeze ait şube sayısı 2 olmakla beraber, bayilik verilen şube sayısı 9’dur. Hedefledikleri şube sayısı ise 80 şubedir. 
 2. Kendine güvenen her girişimci Chef Börek firmasının bayiliğini alabilir ve çok yüksek getiriler elde edebilirler. 

Chef Börek Bayilik Şartları

 1. Chef Börek bayilik isim hakkı bedeli 30 bin TL’dir. Yani Chef Börek firması adı altında satış yapabilmek için, bedelsiz 30 bin TL ödemeniz gerekiyor.
 2. Chef Börek firması bu işi sürdürebilmek için en az 250 bin TL sermaye gösterilmesi gerektiği kanaatine varmış, yani bu işi kurmak isteyenlerin 250 bin TL sermaye ve ekstra 30 bin TL isim hakkı bedelini ödeyebilecek kadar parası olması gerekiyor.
 3. Kurulacak işyerinin en az 50 metrekare ve üzeri büyüklükte olması şart koşulan özelliklerden birisidir.
 4. Girişimcilerde, kendine güven ve satış becerisi gibi gereksinimler aramaktadır. 
 5. Bayilik almaya karar verdiğinizde ilk olarak telefonda bir ön görüşme yapılmaktadır, ardından ortak bir alanda buluşma ayarlanarak yüz yüze görüşmeler gerçekleşmektedir. Son olarak yer seçimi yapılır ve franchise sözleşmesi imzalanarak kurulum gerçekleştirilmektedir.

Chef Börek Kar Paylaşımı

 1. Chef Börek bayiliğini aldıktan sonra gelirden pay alınmamaktadır. Hiçbir şekilde elde ettiğiniz gelirden bir pay ödemesi yapmıyorsunuz.
 2. Aylık olarak 750 TL reklam katılım bedeli alınmaktadır. Söz konusu bu bedel, Chef Börek reklam çalışmaları için ödenmektedir.
 3. Chef Börek, bayilik alırken yatırılan 280 bin TL’lik yatırım bedelinin en geç 1,5 yıl içerisinde kazanılacağını belirtiyor. 
 4. Börekler, merkeze geçilen siparişlerin ardından kısa süre içerisinde şubeye getirilmektedir.
 5. Şubeye getirilen börekler, satış fiyatının yarısına getirilmektedir, yani aldığınız fiyatın iki katına satış yapmaktasınız.
 6. Açılışa özel olarak, 200 tepsilik depozito ödemesi yapılmaktadır. Bu da yaklaşık 6 bin TL’ye denk geliyor.
 7. Depozito ödemesinden sonra merkez bayiye geçilen siparişler, depozito tepsi adedinden düşülmektedir

Chef Börek Bayisi Ne Kadar Ciro Yapar ve Kar Elde Eder?

 1. Chef Börek bayilik alındıktan sonra kısa bir süre içerisinde para kazanmaya başlamaktasınız.
 2. Börek dışında, ekstra olarak sıcak ve soğuk meşrubatlar satılmaktadır. 
 3. Soğuk meşrubatlarda kar marjı yüzde 45, sıcak meşrubatlarda ise yüzde 90’dır.
 4. Böreklerde kar marjı yüzde 50’dir. Zaman zaman yapılan bazı indirimlerle kar marjı yüzde 60’a kadar çıkabilmektedir.
 5. Bayilerde hedeflenen ciro, ilk 3 ay için günde 500 TL, 3-6 ay arası için 800 TL, 6-12 ay için 1000 TL ve sonraki aylar için ise 1300 TL’dir.
 6. Bayiler 18 aylık sürenin sonunda ayda ortalama 15 bin TL kar elde etmektedirler.
 7. Bayilerin 18 aylık sürenin sonunda aylık en az 45-50 bin TL ciro yapması hedeflenir.
 8. Brüt kar marjı yüzde 55, net kar marjı ise yüzde 30’dur.

Bu konuda ilginizi çekebilir: 02Getir Bayilik Nasıl Alınır? Getir Bayilik Kazancı Ne Kadar?

Chef Börek Bayisi Çalışma Şartları

 1. Tüm chef börek bayilik hizmeti veren işyerleri, sabah 06.30’da açılmalı ve akşam 17.30’da kapanmalıdır. Şubelerin bir kısmı kafe konseptinde hizmet verdikleri için, 23.00’e kadar açık kalabilirler. Fakat sabah 06.30’da açılma şartı vardır.
 2. Börekler, sabah dükkan açılışında gelir. Getirilen börekler 6 saat içinde satılır. Zamanla, kalan böreğin kaç saat gideceğini de öğreneceksiniz, böreğin bitmesine 2-3 saat kala yeni sipariş geçmeniz gerekli. 
 3. Börekler sipariş üzerine pişirilir ve taze bir şekilde merkeze ulaştırılırlar.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Levent Börek Bayilik Şartları ve Franchise Ücreti - Kiralık Başvurusu
2 yıl önce

[…] sektöründe faaliyet gösteren Chef Börek için de sitemizde daha önce yer verdiğimiz Chef Börek Bayilik Şartları ve Aylık Kazancı Nedir? başlıklı yazımızda ilginizi […]Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x