Bayilik

Karaca Bayilik Şartları Nedir, Nasıl Alınır?

Karaca bayilik almak için son derece karlı ve iyi bir yatırım olacaktır. Ev tekstil ürünlerinin yanı sıra mutfak gereçleri gibi binlerce ürün yelpazesine sahip bir firma. Peki bu Karaca firmasının bayiliği nasıl alınır? Şartları nelerdir?

1973 yılında kurulan ve günümüze dek hizmet veren Karaca, Türkiye’nin en önde gelen züccaciye devlerinden birisidir. Karaca bayilik prosedürleri firma tarafından belirlenmiş olup isteyen girişimcilere bu fırsatı sunmaktadır. Günümüzde hemen hemen her işlek caddede, her AVM içerisinde Karaca mağazası görmek oldukça mümkün. Aynı zamanda internet üzerinden online olarak da müşterilere hizmet veriyor.

Kurucuları olan Karaca kardeşler tarafından 1973 yılında Eminönü’nde temelleri atılan Karaca, bugünkü konumuna sektör içerisindeki kalitesi ile gelebilmeyi başarmıştır. Karaca markası bu sektörün önde gelen firmalarından olduğu için bu isim altında mağaza açmak isteyen girişimcilerin sayısı da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Karaca bayilik şartlarının yerine getirildiği takdirde bayili başvurusunda bulunulabiliyor. Bu nedenle şartlar sağlandıktan sonra başvuru adımlarının eksiksiz yerine getirilmesi ve takip edilmesi gerekiyor. 

Karaca Bayilik Veriyor Mu?

Karaca tüm Türkiye genelinde bayilik vermeye devam ediyor. Karaca bayilik planlamaları doğrultusunda belli dönemler dahilinde bazı illere ağırlık vererek bahse konu illerde oluşan talepleri karşılamayı hedefliyor. Yine başvuru esnasında firma yetkilileri ile görüşülerek lokasyon konusunda karşılıklı fikir alışverişi dahilinde uygun lokasyona karar veriliyor. İlk etapta bayilik şartları yerine getirildikten sonra internet sitesi üzerinden başvuru yapılabiliyor. Ancak bu başvuru adımları sadece ön başvuru olarak kabul edilir. Daha sonraki süreçlerde karşılıklı randevular alınarak bayilik süreci hakkında somut görüşmeler başlamış oluyor.

Karaca Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

Öncelikle Karaca bayilik almak isteyen girişimcilerin araştırması gereken detaylardan en önemlisi şüphesiz firmanın koymuş olduğu şartlardır. Karaca bayilik şartları hususunda gerekli olan bilgilerin bazıları şunlardır:

  • Açılmayı düşünülen mağaza, işlek bir caddede veya AVM içerisinde planlanmalıdır.
  • Karaca markası bünyesinde açılacak olan mağazanın büyüklüğünün yeterli olması gerekmektedir.
  • Karaca adı altında açılacak olan mağaza için yeterli oranda bütçe oluşturulmalı ve bu bütçe yatırım için de kullanılacak seviyede olmalıdır.
  • Karaca firmasının ismini kullanma karşılığında da ödenmesi gereken bir başlangıç ücreti mevcuttur. Bayilik alınabilmesi için bu franchise bedelinin ödenmesi gerekmektedir.
  • Karaca firması, girişimcilerden müşteri odaklı hareket etmelerini, yöneticilik ve liderlik vasıflarına sahip olmalarını, markayı en iyi şekilde temsil etmelerini istemektedir.
  • Mağazanın alanı gibi depo alanı da önem arz ettiğinden bu konuya da özen gösterilmelidir.

Muhakkak Karaca bayilik almak için tek şartlar bunlar değil. Bayilik aşamasında ilerleyen süreç doğrultusunda daha farklı şartlar ve karşılıklı istekler de oluşabiliyor. Başvuru aşamasında firma yetkilileri ile kapsamlı ve detaylı olarak görüşmeler yapmak oldukça önemlidir. 

Karaca Bayiliği Nasıl Alınır?

Karaca adı altında bayilik almak için başvuruda bulunmak isteyen girişimcilerin, en başta yukarıda bahsettiğimiz listede belirtilen şartları büyük ölçüde sağlamaları gerekmektedir. Bu nedenle başvuru sürecinin başlamadan önce gerekli araştırmalar yapılarak gereken şartlar sağlanmalıdır. Bu durumda her iki taraf da vakit kazanmış olacaktır. Belirtilen şartların büyük ölçüde sağlanması durumunda aşağıdaki adımlara geçilebilir: 

  • Karaca bayilik başvurusunda bulanacaklar için markanın resmi web sitesinde yer alan formu  eksiksiz doldurulması gerekir. Forma buradan ulaşabilirsiniz.
  • Başvuru formu muhakkak site üzerinden doldurulmalı ve sonrasında yetkili mecralara formun ulaştırılması gerekir.
  • Bayilik başvurusunu detaylı konuşmak isteyen girişimciler, isterlerse yüz yüze bir görüşme ayarlayarak ve sitede belirtilen iletişim bilgiler dahilinde bir arama gerçekleştirebilirler.
  • Bayilik almak için iletişime geçen girişimciler, iletişime geçme sebeplerini açık olarak karşı tarafa aktarmalıdır. Daha sonra yetkili birime yönlendirme aşamasına geçilir. Bu birim dahilinde bayilik almak ile ilgili merak edilen hususlar öğrenilebilir ve ardından başvuru yapılabilir. Karaca bayiliği almak için yapılması gereken temel adımlar bu şekildedir.

Karaca’nın Kaç Bayisi Var?

Karaca ülke içinde olduğu gibi hali hazırda uluslararası alanda da faaliyetlerine son hızla devam eden, büyük bir marka haline gelmiş ve bulunduğu sektörde rakip firmalara oranla en iyilerden biri olduğunu ispatlamış bir isimdir. Yurtdışında ve Türkiye içinde oldukça fazla sayıda bayiliği bünyesinde bulundurmaktadır. Kendi faaliyete geçirdikleri mağazalar haricinde franchise mağazalara da adı altında yer vermiştir. Son araştırmalara göre markanın franchise mağaza sayısının 60 olduğu biliniyor.  Alışveriş merkezlerinde bulunan toplam Karaca bayi sayısı ise 140 civarındadır. Markanın toplam bayi sayısının da 700’ün üzerinde olduğu söylenmektedir. Türkiye markası olan Karaca, dünya genelinde de bilinen bir noktaya gelen Karaca bayilik açısından birçok yatırımcının desteğini almış durumda ve bayiliğe olan ilgi buna bağlı olarak her geçen gün artmaktadır. 

Karaca Çalışma Saatleri Nelerdir?

Genel olarak Karaca mağazalarının ya da bayiliklerinin çalışma saatleri; bulunduğu konuma ve hitap ettiği nüfusa göre değişiklik göstermektedir. Alışveriş merkezleri içerisinde hizmet veren Karaca bayilik mağazalarının çalışma saati ile cadde üzerinde hizmet veren Karaca mağazasının çalışma saatleri elbette aynı değildir. Cadde üzerinde bulunan Karaca mağazaları genel olarak 8.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. AVM’lerde bulunan Karaca mağazalarının çalışma saatleri ise bağlı olduğu alışveriş merkezlerinin açılış ve kapanış saatleri baz alınarak belirlenir.

Karaca Bayilik Şartları Nedir, Nasıl Alınır? yazımızı beğendiyseniz Defacto Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Defacto Bayilik Ücreti Ne Kadar? yazımız da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x