Araç Kiralama

Frigolu Araç Kiralama ve Kiralık Frigolu Araç Arayanlar

Frigolu araç kiralama hakkında ve frigolu araç arayanlar için çeşitli kiralama yolları ile kiralık frigo özellikli araç sahiplerine güncel bilgiler paylaştık

Başta gıda siparişi teslim eden firmaların, kargo şirketlerinin ve hatta sitemizde de zaman zaman yer verdiğimiz Getir, Banabi, Trendyol ve Hepsiburada gibi firmaların teslimatını yapan kurye araçlarının kullandığı Frigolu araçların nasıl kiralayabileceğiniz, neden frigolu araçlara ihtiyaç duyulduğunu ve frigolu araçlar hakkında diğer merak edilenleri konumuzda kısaca bahsedeceğiz.

Frigolu Araç Nedir?

Frigolu araç; ürün taşıma bölümünün tamamı ısı yalıtımı ile tasarlanan, sıcaklık muhafaza derecesi +18 ile -26 arasında ayarlanabilen ve başta gıda ürünleri, sağlık ürünleri, kimyasal ürünler olmak üzere belirli ısı seviyesinde taşınması gereken ürünlerin nakliyesinde kullanılan özel araçlardır.

Frigolu Taşımacılık Hangi Alanlarda Kullanılır?

Getir, Banabi, Trendyol Express ve Hepsi Express gibi online market uygulamalarını kullanıyor ve dondurma, süt ürünleri, et ürünleri vs. gibi siparişler veriyorsanız, bu ürünler aslında frigolu soğutma sistemi olan araçlarla size teslim edilir.

Örneğin; süt ve süt içeren ürünler 14-18 derece arası, dondurma ve dondurulmuş gıdalar -18 ile -26 derecede, et ürünleri de 4 ile 8 derece arasında muhafaza edilmeli, son tüketiciye bozulmadan gönderilmesi için de frigolu taşımacılık sistemleri ile siparişler adrese teslim edilmelidir.

Aynı zamanda ecza depolarından, hastanelerden ya da laboratuarlardan transfer edilecek olan medikal ürünler de belirlenen ısı aralıklarında taşınmalıdır.

İşte ve buna benzer sektörlerde yapılan taşımacılık hizmetinde frigolu araçlar kullanılmaktadır.

Frigolu Araç Kiralama

Frigolu araç kiralama sektörü de bahsettiğimiz gibi belirli ürünlerin taşınması için soğutmalı araç arayan kişilerin ya da kurumların sıklıkla başvurduğu bir kiralama sistemidir. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde frigolu araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Frigolu araç arayanlar için günlük, haftalık ya da daha uzun periyotlarda frigolu araç kiralama hizmeti veren firmalar, 2021 yılı için bu sektörün daha ilerlemesiyle sayısal olarak da artmaktadır.

Daha çok Fiat Doblo tarzı panelvan araçların kiralama imkanı olsa da daha büyük kasa kamyon gibi soğutmalı araçlar da kiralik frigolu araç hizmeti veren firmalar tarafından sunulmaktadır.

Frigolu Araç Arayanlar

Frigolu araç arayanlar bu araçları kiralık ya da satılık olarak aramaktadır. Satılık frigolu araç arayanlar çoğunlukla sahibinden gibi araç alım satımı yapılan siteler üzerinden arama yaparken, kiralık frigolu araç arayan şirketler ise direkt kurumlarla çalışmayı tercih eder. Bunun için ise internet üzerinden kiralık frigolu araç gibi aramalar yaparak, internet siteleri üzerinden bu firmalarla iletişime geçer.

Frigolu araç arayan firmaların bir çoğu aslında şoförlü olarak araçları kiralamak ister. Bunun nedeni de bu tip araçları kullanmak için sürücülerin psikoteknik belgeleri olması gereklidir ve bu belge için başvuru yapıp belirli eğitimleri tamamlamak gerekir. Bu nedenle de frigolu araç kiralama ücretleri normal bir araç kiralamaya göre biraz daha yüksektir.

Sizin de frigolu aracınız var ve şirketlere kiralamak istiyoranız, öncelikle firmanıza ait bir internet sitesi yaptırmanız ve bu şekilde firmalara ulaşmanız öncelikle gereklidir. Bunun dışında da Sahibinden gibi internet sitelerinde ilan açabilir ya da Facebook gibi platformalarda araç ilanı verebilirsiniz.

Ayrıca sadece frigolu araç arayanlar özel kurumlar değildir. Çeşitli kamu kurumları da frigolu araç kiralama ihaleleri açarlar. Bunları da ilan.gov.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Örnek kiralama ilanına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Frigolu araç nedir? Frigolu araç arayanlar ve frigolu araç kiralama konularında kısaca bilgiler vermeye çalıştık. Ayrıca bu yazımız dışında Hasta Nakil Aracı Kiralama ve Hasta Nakil Ambulans Ücretleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
silvio
silvio
2 yıl önce

Aylık kiralama bedeli nedir fricolu doblo aracların acaba??

Adres
İzmir
Açıklama
işyeri için


Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x