Market

Seç Market Bayilik Şartları Nedir? Bayilik Yorumları ve Ücret

Seç Market bayilik şartları nelerdir? Seç Market bayiliği için başvuru ve yatırım ücreti, bayilik yorumları ve kar marjı nasıl? Seç Market kimin ve sahibi kim? Tümdetaylar yazımızda.

Kendi işini kurmak isteyenler için her geçen gün yeni bir iş fikri ortaya çıkmaktadır. Yatırımcılar bazen sıfırdan şahıs firması olarak kuruyor bazen de büyük firmaların bayiliklerini alıyorlar. Ancak sıfırdan başlamak her zaman en zor seçenek olmuştur. Çünkü her şey ile en baştan sona kadar siz ilgilenirsiniz, hem de kurumsal olmayan bir kuruluşun tanıtımını yapmak, satış ve pazarlamasını yapmak, yeni bir müşteri portföyü oluşturmak daha zordur. 

Son yıllarda gittikçe ünlü olan ve büyüyen Seç Market de sıfırdan başlamak isteyenler için iyi bir alternatif olacaktır. Düşünüldüğünde hiç sonu gelmeyecek sektörlerden biridir. Çünkü insanların fiyatlar ne kadar artsa da ne kadar süre geçse de evlerinin ihtiyaçlarını bir şekilde almak zorundadır. Bu sebep market, gıda gibi sektörler diğerlerine göre daha avantajlı durumdadır. Seç Market perakende sektöründe hizmet veriyor, düşük fiyat politikasını da benimsediği için müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Toplamdan iki binden fazla ürünün satışını gerçekleştiren Seç Market; kazan kazan sistemine dayalı bayilik uygulamaktadır. Yıldız Holding’in kurucusu olduğu Seç Market, bayilik yöntemi ile büyümeyi, tüm Türkiye’ye yayılmayı hedeflemektedir. 

Son verilere göre Seç Market’in 59 ilde varlığını sürdürdüğünü ve bu sayının tahminimizce artacağını ifade edebiliriz. Bizim Toptan’ın SEÇ bayilerine ürün tedarik etmesine dayanan bir iş modeli bulunmaktadır. Seç Market bayileri, ürün tedariklerinde kolaylık, kurumsal ödeme yöntemi, kurumsal mağaza dekorasyonu, düzenli sevkiyat, stok kontrolü gibi Bizim Toptan’ın uzmanlıklarından faydalanma olanağına sahiptir. 

SEÇ Market Kimin?

SEÇ Market kimin? SEÇ Market’in sahibi kim? Merak edenler için kısaca belirtelim ki Seç Market’in %90’lık kısmı Bizim Toptan’a, %10’lık kısmı da Yıldız Holding’e aittir. Peki büyük hisse sahibi Bizim Toptan kime ait? Aslında Bizim Toptan’da Yıldız Holding bünyesi altında faaliyet gösteren bir şirket. Yıldız Holding ise Sabri Ülker’in kurucusu olduğu, uzun yıllar Murat Ülker’in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı, şu an ise Ali Ülker’in yönetim kurulu başkanı olduğu Türkiye’nin en büyük kurumlarından biridir.

SEÇ Market Bayilik Destekleri

SEÇ Market bayilik başvurusu sonrasında yer seçimi, reklam konusunda destek, pazarlama desteği, eğitim ve personel konusunda destek sağlamaktadır. Bu sayede hiç bu sektörde daha önceden çalışmasanız bile, aklınıza takılanları sorabileceğiniz ve her zaman size yardım edecek profesyonel ekip yakınınızda olacaktır. 

Seç Market bayisi olan kişilerden belli bir süre boyunca giriş bedeli ya da katkı payı almıyor. Herhangi bir isim hakkı bedeli de ödemezsiniz.

Ayrıca Seç Market olarak yapılan tüm reklamlarda size marka bilinirliği açısından katkı sağlar.

SEÇ Market Bayilik Şartları

SEÇ Market bayilik şartlarında öncelikle girişimcilerde bulunması gereken temel özellikler ;

  • Liderlik özelliğine sahip olması, gelişime açık ve ekip yönetiminde tecrübeli olması, yeterli tutarda sermayesinin bulunması ve sicilinde ticaret yapmaya herhangi bir engelinin olmaması gerekmektedir. 
  • Yer seçtiğiniz dükkanın en az 150 – 250 m2 alana sahip olması gerekmektedir.
  • Afiş ve insert basımları için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.  Firma her ay size ücretsiz olarak gönderir.
  • Yapılan sevkiyatların tamamı ücretsizdir. Bayinize özel şifrenizle Seç Market Portalı üzerinden kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz. 
  • Ayrıca şube açacağınız yerin depo bölümünün de olması avantajdır.

Seç Market ile 3 yıl süreli sözleşme yapılmaktadır. Dilerseniz sonrasında sözleşmenizi uzatabilirsiniz. 

Firmada bulunan ürün grupları; et ve et ürünleri, temel gıda, temizlik malzemeleri, kâğıt havlu, peçete ürünleri, kahvaltılık ve şarküteri ürünleri, meyve, sebze, sigara satışı, kuruyemiş gibi birçok ürün bulunmaktadır. 

SEÇ Market Bayilik Nasıl Alınır?

Seç Market bayilik için https://secmarket.com.tr/bayilik linkine tıklayarak doğrudan başvuru sayfasına gidebilirsiniz. Burada isim soy isim, marketi açmak istediğiniz il ve ilçe, dükkân bilgileri, iletişim bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra başvurunuz firma yetkilileri tarafından incelenecek, uygun görülmesi durumunda tarafınızla iletişime geçilip sözleşme detayları görüşülecektir. 

Birikmiş bir sermayeniz varsa ve yeni bir iş kurmak, yeni bir yatırım yapmak istiyorsanız; Seç Market sizin için kârlı bir yatırım olacaktır. Sürdürülebilir kâr ve güvenli bir ticaret istiyorsanız, SEÇ Market sizler için çok avantajlı bir iş kolu olacaktır. 

Seç Market Bayilik Ücreti Ne Kadar?

Seç Market bayilik ücreti için sizden isim hakkı olarak herhangi bir franchise bedeli talep etmeyen bir market zinciridir. Ancak ortalama yatırım bedeli 400 bin TL civarındadır.

Ancak Seç Market bayiliği açmak isteyen girişimcilerin yer, dekorasyon, ürün, personel, elektrik ve tesisat işlemleri vb. gibi harcamalar için ortalama 400 bin TL – 600 bin TL kadar yatırım yapması gerekebilir.

Seç Market Bayilik Kar Marjı Ne Kadar?

Seç Market bayilik kar marjı ortalama olarak %25 civarında diyebiliriz. Seç Market bayilik kar oranı hakkında sattığınız ürünlerin ağırlığına ve masrafınıza göre de değişiklik gösterirken, belirli ürünler kar marjı %50 civarında olurken, çok satan standart ürünlerde ise kar oranı %1-2 civarında bile olabilir.

Ayrıca satışlarınızı kredi kartı ağırlıklı yapacağınız için bankalarla yapacağınız düşük pos komisyon ücretleri ile kar oranınızı yükseltebilirsiniz.

Seç Market Bayilik Yorumları

Seç Market bayilik başvurusu yapmadan önce tabii ki varsa etrafınızda daha önce bayilik alan tanıdıklarınız onlardan da fikir alabilirsiniz. Hatta canlı olarak yorum almak için herhangi bir Seç Market şubesinde de işin zorluğu ve bayilik aldıktan sonraki süreci öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Youtube üzerinden de Seç Market bayilerinin röportajlarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Seç Market Hakkında Merak Edilenler

Seç Market bayilik konuları dışında da en çok merak edilen soruların birkaçını sizler için cevaplamak istedik. Buradaki soruları da merak edenler varsa inceleyebilir. Ayrıca ek olarak merak ettiklerinizi de yorum olarak bırakırsanız bunları da konumuza ekleyebiliriz.

Seç Market Katalog

Seç Market katalog ürünlerini, haftalık indirimde olan ürünleri ve Seç Market aktüel ürünlerini 2022 yılı en güncel şekilde görmek isterseniz, markanın Instagram hesabınız takip etmeniz yeterli olacaktır. Burada haftalık olarak hangi ürünlerde indirim olacağınız anlık olarak paylaşıyorlar.

Seç Market Instagram Hesabı -> https://www.instagram.com/secmarketler/

Seç Market Şubeleri

Seç Market şubeleri belki de en yaygın ağa sahip gıda market zincilerinden biridir diyebiliriz. Türkiye’nin neredeyse tüm illerinde faaliyet gösteren markanın bugün 1466 adet mağazası bulunmaktadır. Bu mağazalardan bazıları ise evlere servis şeklinde de çalışır.

Seç Market Mağazaları -> https://secmarket.com.tr/magazalar

Seç Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Seç Market iş başvurusu için başta Kariyet.Net olmak üzere diğer tüm işe alım sitelerini takip ederek, çalışmak istediğiniz şehir ve ilçede hangi şubelerde personel alımı var takip edebilirsiniz.

Seç Market İletişim

Seç Market iletişim bilgileriden hem çağrı merkezi hem de genel market iletişim adresine ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim formunda da mesajını direkt olarak ilgili birime aktarabilirsiniz.

Genel Merkez Adresi: Kuşbakışı Caddesi No:19 Posta Kodu: 34662 Altunizade / Üsküdar / İstanbul

İletişim Formu: https://secmarket.com.tr/iletisim

Seç Market Çağrı Merkezi İletişim Hattı: 444 82 40

Ek olarak yine market sektöründe bayilik için Carrefour Bayilik Başvurusu ve Bayilik Bedeli konumuzu inceleyebilirsiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ali çakmak
ali çakmak
3 yıl önceAdres
bursa mustafakemalpaşa yunus emre mahallesi fevzi paşa caddesi no 217
Açıklama
iş yerimizi kiraya vermek istiyoruz toplam dış cephe ile 250 m2 dir bizim mahallemizde sizin için iyi bir seçim olacağına inanıyorum
Mehmet Sarıtaş
Mehmet Sarıtaş
3 yıl önce

Arazi önerim var

Adres
kocaeli başiskele paşadağ mahalesi içme su arıtma tesisi karşısı anadolu lise yanı ticari arsa
IMG-20200902-WA0004.jpg
Abdurahim özbey
Abdurahim özbey
3 yıl önce

Kiralık dükkan okula koleje yakın köşe başında yakın bakkal market yok

Adres
Mersin Erdemli alata mahallesi çiftçiler caddesi 42.cadde no 26köşe başı A
Açıklama
Okula koleje yürüme mesafesinde yakınlarda bakkal market yok
Abdurahim özbey
Abdurahim özbey
3 yıl önce

Kiralık dükkan Köşe başında okula koleje yürüme mesafesinde yakınlarda bakkal market yok

Adres
Mersin Erdemli alata mahallesi çiftçiler caddesi 42.cadde no 26. Köşe başı A
Açıklama
250 metre kare okula koleje yürüme mesafesinde yakınlarda bakkal market yok.
bilgin ünal
bilgin ünal
2 yıl önce

320 metre kare dükkan çift girişli

Adres
Akşemşettin mahhallesi 1080 cadde 18: / A/B Mamak ANKARA
Açıklama
GSM: 05326502345
BEHÇET D.
BEHÇET D.
2 yıl önce

175 M2 KİRALIK DÜKKANIMI KURUMSAL FİRMALARA VERMEK İSTİYORUM

eyup balıkçı
eyup balıkçı
2 yıl önce

Anacadde üzerinde zemin 340, bodrum 340, 1. kat 420m2 kiralık kaba inşaatı tamamlanmış iş yeri. Komşular: Yapı kredi bankası, bim, şok, tarım kredi market, eczane.

Adres
Pınarönü Mah., Karabulut Sokak Şarkışla/Sivas
Açıklama
Anacadde üzerinde zemin 340, bodrum 340, 1. kat 420m2 kiralık kaba inşaatı tamamlanmış iş yeri. Komşular: Yapı kredi bankası, bim, şok, tarım kredi market, eczane.


Başa dön tuşu
7
0
Gönderx
()
x