Yeni İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri Arasından En Karlı 8 İş

Sermayesiz iş fikirleri, bir iş kurabilmek için yeterli sermayeye sahip olmayan, çok az miktarda sermayeye sahip olan veya hiç sahip olmadan kurulan iş fikirleridir. Günümüzde sıfır veya çok düşük sermaye ile kurulabilecek yüzlerce iş fikri var. Bu işleri sizlerde kurabilir ve ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Sermayesiz iş fikirleri, sermaye yokluğundan dolayı çok yüksek gelirler elde etmenizi sağlamaz, ancak yine de geçiminizi sağlayacak kadar parayı kazanmanızı sağlayabilir.

Özellikle eve kapandığımız şu günlerde, internet üzerinden yapacağınız özel ders verme, e-ticaret yapma veya oyun oynayarak para kazanma fırsatları için çok elverişli bir dönemdeyiz. Hali hazırda birçok firma işlerini bilgisayar üzerinden yürütmeye başlamışken, kendi işinizin dışında ek gelir sağlayabileceğiniz ve bunları her hangi bir ücret ödemen yapabileceğiniz işleri sizler için listelemeye çalıştık.

Sermayesiz İş Fikirleri Arasından En Karlı İşler

Danışmanlık

Belirli bir alanda bilginiz ve kabiliyetiniz varsa, danışmanlık yaparak müthiş gelirler elde edebilirsiniz. Danışmanlık, özellikle belli kilit konularda saatlik 500 TL’ye varan inanılmaz ücretler elde etmenize olanak sağlayabilir. Örneğin, e ticaret yapıyorsunuz ve bunu bilmeyen insanlara öğretmek istiyorsunuz. Danışmanlık bu konuda size çok yararlı olabilir. Danışmanlık yaparak çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Seyyar Satıcılık

Seyyar satıcılık, en çok para kazandıran sermayesiz iş fikirleri arasındadır. Bugün fırından 50 liraya simit alabilir ve 20 liraya aldığınız bir tezgâh ile simitleri satabilir ve para kazanabilirsiniz. Sattığınız her bir simit başına 1 liraya varan yüksek karlar elde edebilirsiniz. Simit satmak için 50-100 TL arası gibi son derece düşük bir sermaye yeterli gelecektir. Bu şekilde başlattığınız seyyar ticaretiniz, geçiminizi sağlayacak kadar para kazandıracaktır.

Yemek Dağıtımı

Evde yemek yapıp, işletmelere dağıtmayı düşündünüz mü hiç? Son derece karlı bir iş olan yemek dağıtım işinde ciddi karlar mevcuttur. 5 liraya mal ettiğiniz yemeyi 20 liraya satarak inanılmaz karlar yapabilirsiniz. Araba veya motorunuzla kapı kapı dolaşarak yemekleri dağıtabilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz. Esnaf veya işletmelere sattığınız yiyecekler karşılığında aylı 4-5 bin lira para kazanabilirsiniz, üstelik bu işe girebilmek için sadece 50-60 lira gibi bir bütçe yeterli olacaktır.

Moto Kurye

Kendi motoruyla moto kurye işi yapanların kazancı son derece fazla. Bu işi yapan sayısının pek fazla olmaması ve tehlikeli bir iş olması nedeniyle moto kuryeler ayda 4 bin lira kazanıyor. Üstelik bahşiş ve diğer gelirler hariç. Bu işe başlamak için 3 bin liralık bir motosiklet almanız yeterli. Motosikleti borç parayla alırsanız bu durumda çok daha fazla para kazanabiliyor olmanız içten bile değil.

Boyama Ustalığı

Evlerin senede veya iki senede bir boyamaya ihtiyacı olur. Kapı kapı dolaşarak veya bir yerlere ilan asarak boyama işleri alabilirsiniz. Evin duvar boyaması ve diğer boyamalar gibi işler ciddi anlamda para kazandırıyor. Sermayesiz iş fikirlerinden biri olan boyama işleri, tek bir kapı boyaması için 40 TL, evin komple boyanması için 3000 lira ile 5000 lira arasında bir kazanç elde edilmesini sağlıyor.

Sandalye Kiralama

Bir arkadaşınızdan veya ailenizden 200 lira borç alın ve 50 liraya 4 adet piknik sandalyesi alın. Havanın güneşli olduğu günlerde geniş sahil kalabalıklarına karışarak bu sandalyeleri kiralayın ve bu sayede güzel gelirler elde edin. Sandalyeler 50 liraya alınıyor ve 10 liraya kiralanıyor. Bu sayede gerçekten ciddi gelirler elde etmek mümkün oluyor.

Özel Ders Verin

Özel derslere her zaman ihtiyaç olur. Eğer bir konuda ders verebilecek kadar yetenekli ve bilgiliyseniz, özel ders vererek ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Örneğin matematik derslerinin saat ücreti 300 TL’den başlıyor ve çoğu zaman bir saat için 400 TL bile ödenebiliyor. Bu nedenle özel dersler sermayesiz iş fikirleri listemizin önemli bir parçasıdır.

Çeviri Yapın

Küreselleşen dünyada her zaman çeviriye ihtiyaç olur. Türkçe İngilizce, İngilizce Türkçe, Almanca Türkçe gibi pek çok çeviri ihtiyaçları bulunuyor. Özellikle Çince çeviriler için muazzam ücretler ödeniyor. Bugün 500 kelimelik bir metnin Çinceye veya Türkçe ’ye çevrilmesi için ödenen rakam yaklaşık 700 Çin Yuanı, yani 100 dolar.

Bunların dışında sitede daha önce yer verdiğimiz Toptancılık Yaparak Para Kazanmak  konusunu da inceleyebilirsiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x