Bayilik

Tchibo Franchise Bedeli ve Şartları

Tchibo franchise nasıl alınır? Bedeli ne kadardır? Tchibo bayilik almak için şartlar nelerdir? gibi pek çok sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Eğer siz de bayilik almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Franchise almak isteyen kişilerin en çok başvuru yaptığı firmalardan birisi de Tchibo olmaktadır. Tüm dünyada ve uluslararası alanda isim yapmış bir marka olan Tchibo, 1949 yılından bu yana birçok ülkede bayilik açmıştır. Tchibo resmi olarak 1955 yılında Almanya’nın Hamburg kentinde ilk şubesini açmıştır. Tchibo markasının hikâyesine bakacak olursak Hamburglu bir tüccarın kahve ve mutfak bezlerini kavanozlarla evlere posta yolunu kullanarak göndermesiyle markanın ticari hayatı başlamıştır. 

Tchibo Türkiye’deki ilk şubesini ise 2006 yılında İstanbul Cevahir AVM içinde açmıştır. Ülkemizde de oldukça sevilen Tchibo özellikle büyükşehirlerde bayilikler açmıştır. Günümüzde pek çok alanda farklı ürün çeşitleriyle hizmet veren Tchibo alanında zirvede olan bir firmadır. Ürün çeşitliliği ile hemen her kitleye hitap eden firma, özellikle kahve alanında uzmanlaşmış ve her geçen gün kendini geliştirmiştir. Dünyanın önde gelen firmalarından biri olan Tchibo, 1970 yıllarından sonra kahve dışı ürünler ile de hizmet vermeye başlamış ve yoğun rağbet görmüştür.

Tchibo Hakkında

Tchibo mağazalarında markanın kendi tasarımları olan kahve, spor koleksiyonları, ev dekoru ve modaya yönelik ürünlerin satışı yapılmaktadır. Özellikle kahve sektöründe oldukça iddialı olan Tchibo kendine has tatlarıyla birçok kahve tutkunun en favori mağazasıdır. Her geçen yıl kendi geliştiren ve büyüyen Tchibo markası bayilik verme konusunda da çeşitli şartları öne sürerek hassas davranmaktadır. Tchibo markası bayilik verme konusunda diğer firmalara göre daha esnek davranan bir firmadır. Kâr ve kazanç oranı yüksek olan bu firmadan bayilik almak için bir takım şartlara uymak gereklidir. Bununla birlikte Tchibo, kimi zamana bayilik alımlarını durdurmaktadır. Bayilik alımı yapıp yapmadığını ise firmanın web sitesinden veya çeşitli kanallardan ulaşarak öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için Tchibo Franchise bedeli ve şartları nedir, Tchibo bayilik nasıl alınır gibi sorulara cevap verdik.

Tchibo Franchise Şartları

Tchibo franchise için istediği koşullar:

 • Hizmette hijyen ve kaliteden ödün vermeden işletmek,
 • İşletmeyi sahiplenmek ve emek vermek,
 • Yöneticilik ve girişimcilik vasıflarına sahip olmak,
 • Tchibo Franchise bedelini karşılamak için yeterli sermayeye sahip olmak,
 • Şube olarak açılacak dükkânın kira veya tapu sözleşmelerini göndermek,
 • İşletmenin açılış konseptini ve iç dizaynını markanın verdiği direktiflere uygun olarak yapmak,
 • Onay alabilecek bir şubenin tesis edilmesi,
 • Şubenin ferah giriş ve çıkış alanına sahip olması,
 • Seçilen şubenin 300-500 metrekare kadar bir alana sahip olması,
 • Girişimcinin geçmişte olumlu iş tecrübelerine sahip olması,
 • Seçilen şubenin işlek bir caddede veya AVM içinde yer alması,
 • Bayiliğin dekor konusunda esnek davranması ve yeni gelen güncellemelere göre dizaynı değiştirmeyi kabul etmesi,
 • Şube için seçilen mekânın genel şartlara uyum sağlaması ve onaylanması gereklidir. 

Tchibo Franchise Bedeli Ne Kadardır?

Tchibo firması 2021 yılında bayilik vermeyeceğini duyurarak bayilik alımlarını bir süreliğine durdurmuştur. Bunun yanında firma, franchise bedelini de açıklamamaktadır. Şirket, 2021 yılında yeni şubelerin açılması için bayilik başvurusu kabul etmediğini beyan etmiştir. Şirket tarafından ilerleyen dönemlerde bayilik başvurusunu tekrar aktif hale getirme yönünde bir açıklama da henüz gelmemiştir. Tchibo franchise başvurusunu aktif hale getirdiğinde firmanın kendisi ile doğrudan web sitesi üzerinden iletişime geçerek franchise hakkında detaylı bilgi edinebilir ve franchise bedelini öğrenebilirsiniz. 

Tchibo Bayilik Veriyor Mu? Tchibo Bayiliği Nasıl Alınır?

Tchibo firması bayilik vermeyi durdurduğu için bayilik için ulaşılabilecek herhangi bir kanal da şu anda yoktur. Tchibo firmasına bayilik için birçok teklif götürülse de firma başvuruları inceliyor fakat şu anda bayilik vermiyor. Ancak dilerseniz 444 28 26 numaralı hat üzerinden Tchibo genel merkezi ile iletişime geçerek tüm soru, öneri ve şikâyetlerinizi iletebilirsiniz. Bunun yanında firma ile bilgi@tchibo.com.tr mail adresi üzerinden de iletişim kurmak mümkündür. Firmanın resmi web sitesine buradan gidebilirsiniz.

Tchibo Genel Merkez Adresi: Barbaros Mahallesi, Çiğdem Sokak, No:1, 34746 Ataşehir/İstanbul

Tchibo Kaç Tane Bayisi Vardır?

Tchibo hem yurtiçi hem de yurtdışı genelinde 1000’den fazla şubesiyle hizmet vermektedir. Tchibo markasının sadece Türkiye’de 350 adet bayisi bulunmaktadır. İstanbul’da 40, Ankara’da 32 ve İzmir’de ise 29 adet bayisi bulunan firmanın diğer illerde de bayileri bulunmaktadır. Tchibo, Polonya, Macaristan, Almanya, Romanya, Rusya, İngiltere ve Amerika gibi ülkelerde birçok şubeye sahip olan sevilen bir markadır. Yıllık cirosu her yıl artış gösteren Tchibo franchise alarak kazançlı bir işe adım atmak mümkündür. 

Tchibo Çalışma Saatleri Nelerdir?

Tchibo mağazaları hem cadde üzerinde hem de AVM içinde hizmet vermektedirler. Mağazaların hepsinde çalışma saatleri aynı olup sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasındadır. Mağazalarda öğle arası verilmeden çalışmaya devam edilmektedir. Tchibo mağazaları haftanın 7 günü açıktır. Tchibo franchise bedeli nedir, Tchibo franchise veriyor mu gibi sorulara yanıt verdiğimiz yazımız umarız yararlı olmuş ve kafanızdaki sorulara yeterli cevaplar vermiştir. Başarılar dolu bir çalışma hayatı dileriz. 

Tchibo Franchise Bedeli ve Şartları yazımızı beğendiyseniz Gratis Bayilik Bayilik Veriyor Mu? Gratis Franchise Bedeli Ne Kadar? yazımız da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x