Bayilik

Nike Bayilik Ücreti ve Şartları Nelerdir?

Nike bayilik ücreti birçok girişimcinin aklına takılan bir sorudur. En köklü markalardan biri olarak bilinen Nike markası spor kıyafetleri ve spor malzemeleri üreten firmaların başında gelmektedir. Popüler spor kulüplerinin sponsoru da olan Nike, spora verdiği destek ve takımlara yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile de sıkça adından söz ettirmektedir. Özellikle gençler arasında en çok ilgi gören marka şüphesiz ki Nike’dır. Kendi alanında lider olan spor markası hemen herkes tarafından bilinmektedir. Dış görünümdeki sportifliğin yanı sıra rahat ürünleri ile de çok tercih ediliyor. 

Nike Hakkında

Nike firması, 1971 yılında kurulmuş olup zamanla büyüyerek dev bir şirket haline gelmiştir. Nike kurulduğu günden beri ilk ismi Blue Ribbon Sport olarak geçmekteydi. 50 dolar borç para alınarak kurulumu yapılan Nike firması, bugün dünya çapında dev bir spor firmasıdır. Önünde geçtiğiniz hemen hemen her AVM içinde bir adet Nike mağazası bulmak mümkündür. Kalitesi ve rahatlığıyla ön plana çıkan Nike, birçok sporcu tarafından tercih edilen bir markadır. Anlatılan hikâyeye göre ise bir gece firmanın çalışanlarından biri rüyasında zafer tanrıçası Nike’ ı gördüğü ve firmanın isminin değişerek Nike olduğu bilinmektedir. 

Nike firması sektördeki yenilikçi ve kaliteli tasarımları ile birçok rakip firmanın önüne geçmiştir. Nike firmasının bilinirliği ve kâr oranı yüksektir. Her geçen yıl büyüyen ve yeni pazarlar edinen Nike, bayiliklerine de kazanç sağlayarak başarılı işler çıkartmıştır. Haliyle Nike bayiliğini almak da birçok girişimci tarafından istenen bir durumdur. 

Nike Bayiliği Nasıl Alınır?

Dünya çapında bir marka olan firma, Nike bayilik vermek için bazı koşullar belirlemiştir. Markanın istikrarını ve prestijini koruması için bu şartlara uyulması önemlidir. Bu koşuları sağlan herkes firmaya franchising başvurusu iletebilir. Nike bayiliklerine reklam çalışmaları için destek vermektedir. Bunun için reklam çalışmalarına ekstra bir bütçe ayırmanıza gerek yoktur. Zaten Nike dünya genelinde en çok satış yapan firmalardan biridir. Hem tasarımları hem de kalitesiyle zirvede yer alan marka birçok ülkede binlerce bayiliğe sahiptir. Bu yazımızda merak edenler için Nike bayilik ücreti nedir, Nike bayilik veriyor mu, Nike Franchising şartları nelerdir gibi sorulara cevaplar verdik. 

Nike Bayilik Şartları Nelerdir?

  • Öncelikle şube olarak seçilen alanın büyüklüğünün en az 200 metrekare olması gereklidir.
  • Şubede ayrıca genel merkeze bağlı olacak şekilde çalışan bir yönetici olmalıdır.
  • Mağazanın iç ve dış dizaynının diğer Nike mağazaları ile aynı şekilde olması gereklidir.
  • Başvuru yapan girişimcinin liderlik vasıflarını ve girişimcilik ruhunu taşıması gereklidir.
  • Nike bayilik ücreti olarak belirlenen miktarı ödeyecek güçte olmak gereklidir.
  • Şube açıldığında mağazada çalışabilecek en az 5 kişi bulunmalıdır. 
  • Şube olarak seçilen mekânın en az 200 metrekare bir alan olması ve işlek caddede yer alması karşılanması gerekilen şartlardır.

Nike Bayilik Ücreti Nedir?

Büyük markalar kendi ismini kullanarak bayi açmak isteyen kişilerden isim hakkı adı altından bir kez ödenmek üzere bir ücret talep etmektedir. Bu ücrete franchising bedeli denir. Girişimciler ancak bu şekilde daha geniş bir müşteri potansiyeline sahip olur ve hızlı bir şekilde kâr etmeye başlar. Franchising bedeli tek seferlik verilen kira bedeli olarak da belirtilebilir. Nike markası için franchising bedeli şehirden şehre değişmekle birlikte ülkemizde Nike bayilik ücreti yaklaşık 150 bin TL’dir. 

Nike Firmasından Nasıl Bayilik Alınır?

Nike bayisi olmaya karar verdiyseniz öncelikle bu iş için detaylı bir ön hazırlık yapmalısınız. Gerekli şartları taşıdığınıza emin olmalısınız. Yeteri kadar sermaye sahip olduğunuza emin olduktan sonra firmaya ulaşarak franchising hakkında bilgi alabilirsiniz. Yukarıda Nike bayilik ücreti ve şartlarını taşıyorsanız gerekli kanallardan başvuru yaptığınız halde firma yetkilileri kısa süre içinde sizinle iletişime geçecektir. 

Nike firmasının resmi sitesi üzerinden sayfanın en altındaki yatırıcımlar bölümünden gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Dilerseniz yatırımcılar sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte firmaya müşteri hizmetlerini arayarak da ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz. Nike Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 0212 365 04 90 olarak geçmektedir. Yetkililer uygun gördüğü halde sizi ön görüşmeye davet ederler. 

Yetkililer projenizi çeşitli kriterler doğrultusunda inceler ve sizin başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığınız inceler. Buna göre olumlu veya olumsuz bir yanıt verirler. Olumlu bulunduğunuz halde şube olarak seçtiğiniz mekânda fizibilite çalışmaları yapılır ve gerekli düzenlemeler ile şube hazırlanır. Bu süreçte hem marka hem kendiniz için emek vererek ilerlemeli ve güncellemelere açık olmalısınız. Bir dünya markası olan Nike ürünlerini satışa sunmak harika bir kariyer fırsatıdır. Spor giyimde en sevilen ve bilinen markalardan olan Nike firmasından Nike bayilik ücreti ödeyerek, bayilik alıp siz de bu sektörde güzel başarılara imza atabilirsiniz.

Nike Çalışma Saatleri Nedir?

Nike mağazaları hem AVM içinde hem de işlek caddelerde bulunmaktadır. Nike mağazalarının hepsi sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arsında hizmet vermektedir. Ayrıca mağazaları resmi ve dini bayramlarda da açıktır. Mağaza dışında, sitesinden online olarak da alışveriş yapılabilir.

Nike Bayilik Ücreti ve Şartları Nelerdir? yazımızı beğendiyseniz Bershka Bayilik Veriyor Mu? yazımız da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x