Bayilik

Bershka Bayilik Veriyor Mu? Mağaza Kiralama Hakkında Detaylar

Bershka bayilik ayrıntıları incelendiğinde belirli şartlar ve bedeller öne çıkıyor. Bershka İnditex Grup bünyesinde kurulmuş firmalardan birisidir. Bilindiği gibi İnditex Grup; Zara ve Pull and Bear gibi çok sayıda markanın merkezidir.

Bershka aynı firmaya bağlı olarak hazır giyim sektöründe öne çıkan markalardan birisidir ve kendi içerisinde rekabet yöntemi ile çalışır. Perakende giyim alanında girişimcilik yapmak isteyen ve bilindik bir marka ile çalışmayı düşünenler için bayilik şartlarını sunuyoruz.

Bershka Firması Hakkında

Konuyla bağlantılı olarak Bershka bayilik koşullarına dair ayrıntılı bilgi sahibi olmadan önce firma ile ilgili genel fikir edinmek önemlidir. Bu sayede ne yönde bir yatırım yapmak istediğinize ve emek vermek istediğiniz firmaya dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Bershka, perakende giyim mağazası bünyesinde hizmet veren ve İnditeks Grup aracılığı ile 1998 senesinde kurulan bir firmadır. 

İspanya’da meydana getirilen marka kurulum aşamadan hemen sonra yaygınlaşmaya başlamış ve çok sayıda mağaza ile hizmetine sürdürmüştür. Günümüzde İnditex Grup’a bağlı diğer markalarla birlikte Bershka yaklaşık 70 ülkede perakende giyim üzerine çalışıyor. 1000’den fazla şubesi ile hizmet vermeyi sürdüren firma; günümüzde yoğun talep gören hazır giyim sektörüne hitap ediyor.

Dikkat çeken ve kendine has çizgileri ile bilinen markanın farklı yaş gruplarını uygun ve modayı takip eden üretim yaptığı biliniyor. Günümüzde giyim sektörünün firmalaşarak seri üretim halinde ilerlemesi büyük markaları ortaya çıkarmış durumda. Bu nedenle trende ürünler sunmayı hedefleyen marka en çok tercih edilen giyim firmalarından birisi olmayı sürdürüyor.

Bershka Bayilik Nasıl Alınır?

Eğer Bershka bayilik üzerinden çalışmayı düşünüyorsanız giyim sektörüne hızlı bir giriş yapmayı hedefliyor olabilirsiniz. Kendine has tarzı ile dikkat çeken firma bayilik konusu ile ilgili bir açıklama yapmamakla birlikte henüz bayilik vermeye başlamıştır. Genelde şehir merkezlerinde ve stratejik konumlardaki AVM’lerde mağaza çalışanı tercih eden firma, tüm şubelerini kendi bünyesinde açmaya devam ediyor. 

Elbette daha sonra bayilik vermeye başlanabilir. Ancak şu an için Bershka bünyesinde bayilik hizmeti bulunmuyor. Bunun yanı sıra; perakende giyim konusunda bayilik almak kararında açsanız yine İnditeks Grup bünyesinde yer alan Zara gibi bayilik veren markaları inceleyebilirsiniz. Aynı firmaya bağlı olarak çalışan ancak sistem yönünden ve satılan ürünler bakımından farklılık gösteren yapıya sahiplerdir.

Bershka İle Çalışmanın Diğer Yolları

Amacınız girişimcilik alanına doğrudan Bershka firması ile giriş yapmaksa, bayilik hizmeti olmadığı için bunun dışında temel çalışma yolu personel olarak işe başlamaktır. Eğer doğrudan bayilik açma dışında firmaların çalışma prensibi ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz bu şekilde başlamak tecrübe açısından oldukça faydalıdır.

Bershka pek çok çalışma döneminde hem yönetim ofisi hem de çok sayıda mağazası için personel alımı yapan firmalar arasında yer alıyor. Yönetim ofisinde çalışmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konuların başında İngilizce bilme şartı geliyor. Mağaza kısmında güler yüzlü ve müşteri iletişimi kuvvetli olan kişilerle çalışmayı hedefliyor. Bershka bayilik içerikleri dışında bu yöntemler değerlendirilebilir. 

Bershka bayilik dışında genelde satış ortaklığı yapıp yapmadığına dair sorular sıklıkla yöneltiliyor. Ancak böyle bir uygulama da firma bünyesinde henüz mevcut değildir. Marka bütün ürünlerini kendi internet sitesi vasıtasıyla ve fiziksel mağazalarında satışa sunuyor. Dolayısıyla ortaklık ya da bayilik düzeyinde firma ile ilişki kurmak mümkün olmasa da çalışan olarak firma ile bağlantı kurmak mümkündür. 

Girişimciliği hedefleyen kişilerin çalışan olarak başlaması ise bu alanda tecrübe kazanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Ancak perakende giyim sektöründe tecrübeli ve doğrudan girişimciliğe atılmak isteyen biriyseniz; bayilik için Bershka firması yerine İnditeks Grup ve diğer perakende firmalarını inceleyebilirsiniz.

Bershka İle İletişim

Firma ile doğrudan bağlantı kurmanın bir başka yolu da Bershka bayilik uygulamasının alternatifi olarak düşünülebilecek kiralık yer anlaşmasıdır. Bershka firmasına mekanınızı kiralamak isterseniz firmaya teklifte bulunabilirsiniz. 

Peki, bu konuda talep edilen şartlar nelerdir? Öncelikle firmanın şubelerini genelde şehrin merkezlerinde yer alan AVM içinde açtığı biliniyor. AVM dışında bölgelerde ise iş hacmi yüksek olan ve işlek caddeler tercih ediliyor. Mağazaların ortalama büyüklük oranı 500 metrekare civarındadır ve geniş ön cepheye sahip olması talep ediliyor.

Mağaza Kiralama Hizmeti

Mağazanın giriş-çıkış alanlarının rahat olması ve girişin doğrudan düzayak tabir edilen şekilde meydana getirilmiş olması gerekiyor. Giriş kat bulunmayan mağazaların değerlendirmeye alınmadığı biliniyor. Ayrıca mağazanın kalite yapısını koruması hedefi ile nem ve rutubet gibi olumsuz ortamlardan uzak teknik altyapıya sahip mekanlar kiraladığı söylenebilir.

Firma bütün ürünlerini kendisi üreterek dünyadaki bayilerine sunduğu için firmaya tedarikçi olmak dağ gerçekleştirilmeyen uygulamalardan birisidir. Dolayısıyla bütün ürünlerini kendisi üreten firmanın tedarikçisi olmak için şartlar uygun gözükmezse de hammadde açısından çok yüksek düzeyde bir tedavi hizmeti sunuyorsanız teklif verebilirsiniz.

Bershka bayilik hizmeti şu anda bulunmadığı için firmanın alternatif iletişim ve çalışma yollarını değerlendirdik. Merak ettiğiniz ve ayrıntılarını öğrenmek İstediğiniz tüm konularla ilgili doğrudan firma ile irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz Civil Bayilik Şartları | Civil Bayilik Veriyor mu? yazımız da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x