Bayilik

Civil Bayilik Şartları | Civil Bayilik Veriyor mu?

Civil bayilik şartları nelerdir? Bayilik ücreti ne kadar? Ne kadar kazanılır, Civil bayilik veriyor mu gibi pek çok merak edilen konu üzerinde araştırma yaptık. Detaylarını yazımızda öğrenebilirsiniz.

Civil, 1996 yılında kurulmuş olan, 0 – 14 yaş aralığındaki bebek ve çocuk ürünlerin üretim ve satışını yaparak iş hayatına başlamıştır. O günden bugüne kadar çok fazla yol katetmiş Türkiye’nin önde gelen tekstil markalarından biri haline gelmiştir. Şimdiye baktığımızda 0 – 14 yaş aralığındaki bebek ve çocuk kıyafetlerinin dışında, anne/hamile, oyuncak, kırtasiye, bebek arabaları, banyo gibi pek çok kategoride hem üretmekte hem de satışını yapmaktadır. İster mağazalarda isterseniz de online satış sitesinde yüzlerce ürünü görebilir, inceleyebilir ve karşılaştırabilirsiniz.

Bu alanda perakende sektörünün önde gelen firmalarından biri dersek yanılmış olmayız. Peki Civil bayilik şartları ve hatta daha önemlisi bayilik verip vermediği merak konusudur. Dilerseniz bu merakınızı hemen giderelim.

Civil Bayilik Veriyor mu?

Civil bayilik veriyor mu? Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayır. Diyeceksiniz ki; nasıl? Civil firmasının yurtiçinde 70, yurt dışında ise 9 mağazası bulunmaktadır. Bu mağazaların yaklaşık %90’nı kendi bünyesindedir. Yani oldukça zor şartlarda bayilik vermektedirler. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz; Civil eğer kendi mağaza açabilecek bir durumdaysa, kendileri açmayı tercih ediyorlar.

Ama hiç bayilik vermiyor da değiller. Tahminimizce maliyet hesaplaması yapıp, zararlı çıktıklarını düşündükleri yerlerde bayilik veriyor olabilirler. Mesela siz yurt dışında yaşıyor ve yaşadığınız yerde bir Civil mağazası açmak istiyorsunuz. Firma, bu yerde kendi açabilir mi diye bir ön çalışma yapıyor, tedarik, kira, müşteri potansiyeli vb. kriterleri inceledikten sonra mağaza açmanın zararlı olabileceklerini düşündükleri zaman, bayilik veriyor olabilirler. Tabi bu tamamen bizim tahminimiz. Eğer yeteri kadar sermayenizin olduğunu düşünüyorsanız firma ile iletişime geçmenizi öneririz. Peki bayilik verildiğini düşünürsek; Civil bayilik şartları nelerdir?

Civil Bayilik Şartları Nelerdir?

Dediğimiz gibi Civil bayisi olmak oldukça zor ama imkansız değil. Peki ola ki bayisi olmaya kabul edildiniz, sizden bazı kriterlere sahip olmanızı bekliyorlar. Bunları kısaca açıklamak gerekirse;

  • İlk olarak sermayenizin olması gerekmektedir
  • Müşteri memnuniyetine önem veren ve işinizin başında durmanız gerekir.
  • Teminat göstermeli ve ticaret hayatınızda sıkıntılı bir durumun olmaması gerekir.
  • Açacağınız Civil mağazasında başka bir markanın ürününü satmamanız istenir.

Civil Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Civil’in resmi internet sitesi olan civilim.com adresinde bayilik ile ilgili bir alan göremedik. Bunun sebebi de aslında bayilik fikri ikinci planda olmasından kaynaklanıyor. Çok zor bayilik verdikleri için bu konu ile ilgili ayrıca zaman harcamak istemedikleri için olabilir. Ama bayilik ile ilgili sorularınızı firmanın iletişim sayfasından yetkililere iletebilirsiniz. İletişim sayfasına buradan gidebilirsiniz.

Bunun haricinde 0216 383 45 25 ya da 444 12 31 numaralı telefonları arayarak firma ile irtibata geçebilir ve aklınıza takılan tüm soruları yetkili bir kişi ile konuşarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Civil Bayilik Ücreti Ne Kadar?

Bayilik ücreti hakkında kesin bir bilgiye ne yazık ki rastlayamadık. Sebebi ise biraz öncede yazdığımız gibi firmanın bayilik politikasından kaynaklanmaktadır. Ama ufak bir hesap yaptığınızda dükkan kirası, elektrik, su, ürünlerin ücreti, eleman derken 300 – 500 bin TL arasında bir meblağ ve artı olarak Civil marka isminin ücreti olarak düşünebilirsiniz. Tabi mağazayı nerede açacağınız da bu meblağa doğrudan etki etmektedir.

İşlek ve kirasının yüksek olduğu bir bölge açarsanız belki burada yazdığımız miktarında fazlasını öderken, daha az işlek diyebileceğimiz bir bölgeye açtığınız da daha düşük miktarlara çıkabilir. Ama zaten zor bayilik veren bir firma olduğunu göz önüne alırsak işlek olmayan bir bölge Civil bayilik için yeterli olamayabilir ve alamayabilirsiniz.

Civil Bayiliği İle Ne Kadar Kazanılır?

Öncelikle bilinen bir marka olması kazancınızı olumlu olarak etkileyecektir. Bazı diğer markalar gibi Civil’de bunlardan biridir. Kaliteli ürünler, güler yüzlü hizmet ve müşteri memnuniyeti de aynı şekilde kazanca yansıyacaktır. Tüm bunların haricinde, kaliteli bir tekstil mağazası zaten kendi başına çok kazandıran alanlardan biridir.

Civil bayiliği için konuşursak; mağazayı açacağınız yer oldukça önemlidir. İnsan yoğunluğunun fazla olduğu bir bölgede açtığınız takdirde kabaca hesaplarsak aylık 75 – 100 TL ciro yapabilirsiniz. Ancak daha az hareketli yerlerde bu cirolara ulaşamayabilirsiniz. Mağazayı açacağınız yer ile kazanacağınız paraya doğrudan etki edeceğini umarım anlatabilmişizdir.

Civil Bayilik Şartları | Civil Bayilik Veriyor mu? yazımızı beğendiyseniz E-Bebek Bayilik Veriyor Mu? Franchise Şartları Nelerdir? yazımızı veya birçok firma hakkında detayların bulunduğu Bayilik kategorimizi kesinlikle incelemelisiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x