Bayilik

Çiçek Sepeti Mağaza Açma, Komisyonları ve Bayilik İşlemleri

Çiçek sepeti mağaza açma veya çiçek sepeti bayilik de diyebiliriz, nasıl ve nereden yapılacağını sizler için derledik. Bunun haricinde komisyon oranları, mağaza girişi hakkında pek çok konuya da değindik. Tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Çiçek Sepeti, 2011 yılında e-ticaret piyasasına giriş yapmış ve şimdilerde ise Türkiye’nin e-ticaret siteleri dünyasıda yer alan ilk 100 şirketi arasında yer almaktadır. Yıllık cirosu ortalama 500 milyon TL ve 600 milyon TL arasında olduğu dile getirilmektedir.

Firma açıldığı ilk yıllarda hediye sektöründeki bir boşluğu doldurdu ve sadece bir kaç tıklama ile sevdiğiniz insanlara doğum günlerinde, evlilik yıldönümlerinde ya da terfi aldıklarında çiçek göndererek bize büyük kolaylık sağladı. Ancak şimdi baktığımızda “Var, Var” sloganlarında da anlayacağımız üzere birçok kategoride binlerce ürün bulunmaktadır. Bunların hepsini yazamayız ama kısaca; çiçek, yenilebilir çiçekler (bonnyfood), oyuncaklar, saatler, takılar, ev tekstil ürünleri, cep telefonları, parfümler, giysiler, ayakkabılar, market ürünleri…vb. binlerce ürünün satışı yapılmaktadır. Peki konumuza gelecek olursak siz bu büyük firmanın bir parçası nasıl olabilir ve nasıl para kazanabilirsiniz? Çiçek sepeti mağaza açma işlemleri için neler gerekli, şartları neler?

Çiçek Sepeti Mağaza Açma İşlemi

Öncelikle Çiçek Sepeti mağaza açma başvurusunda bulunmak için bir şirketiniz (Şahıs veya Anonim ve Limited Şirketi) olması gerekmektedir. Satacağınız ürünlere fatura kesebilmeniz için zaten bir şirketiniz olması zorunda. Eğer vergi mükellefi değilseniz ve yine de çiçek sepeti mağaza açma başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız, yanlış hatırlamıyorsam 1 gün içinde şahıs firmanızı açabilir ve vergi levhanızı alabilirsiniz. Şirket açmak gözünüzü korkutmasın demek istiyoruz.

Devam edelim; yapmanız gereken firmanın resmi internet sitesine girip başvuruda bulunmak. Burayı tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Açılan sayfada “Hemen Başvurun” kısmını tıklayarak sizden istenen bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan formda Başvuru Tipi kısmını “Çiçek Sepeti markasıyla Franchise mağaza açmak istiyorum” kısmını seçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında kalan kısımları da dilediğiniz gibi doldurmanız gerekir. Forma gelince 10 dakikanızı almayacak birkaç bilgiyi yazmalısınız.

Çiçek Sepeti Bayilik İşlemleri

Aslında biraz önce yazdığımız “Çiçek Sepeti Mağaza Açma” işlemi ile benzerdir. Yine aynı sayfaya giderek başvuru formunu doldurmanız gerekir ancak bu kez Başvuru Tipi sekmesini “Çiçek Sepeti Bayisi Olmak İstiyorum” seçeneğini işaretlemelisiniz. Daha sonra hangi kategoride ürünler satmak istiyorsanız bunu seçebilir ve olumlu sonuçlandıktan sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Çiçek Sepeti Bayilik İle İlgili Önemli Bilgiler

Çiçek Sepeti gönderdiğiniz ürünlere oldukça dikkat eden bir firmadır ve bunun için belli başlı standartlar bulunmaktadır. Bunları kısaca belirtmek gerekirse;

  • İlk olarak göndereceğiniz ürünü Çiçek Sepeti markası ile göndermeniz gerekmektedir, kendi firmanıza ait bir yazı, logo vs. ekleyemezsiniz.
  • Göndereceğiniz ürünlerde koli, bant, kağıt vb. standart ve firmanın istediği şekilde ambalajlarla göndermeniz gerekir. Bu ambalaj ürünleri Çiçek Sepeti üzerinden satın alabilirsiniz.
  • Ürün gönderimi sürecinde örneğin müşteri aynı gün teslim edilmesini istedi ancak siz gönderemediniz, bunun sonrasında cezai bir işlem uygulanacağını bilmeniz gerekmektedir.

Çiçek Sepeti Bonnyfood Bayilik Şartları

Çiçek Sepeti BonnyFood Bayilik Şartları
Çiçek Sepeti BonnyFood Bayilik Şartları

Bonnyfood diğer bir değişle yenilebilir çiçek anlamına gelmektedir. Çikolatalarla yapılan ve bazılarına çiçek formu verildiği lezzetli atıştırmalıklardır. Çiçek Sepeti Bonnyfood bayilik şartları arasında en önemli olanı en az 5 metrekarelik bir alana, hijyenik koşullara sahip olmanız gerekmektedir. Yine yukarıda verdiğimiz linkten başvurunuzu yapabilirsiniz. Çiçek sepeti mağaza açma ve bayilik işlemleri bu şekilde, isterseniz komisyon ve kar oranlarına bir bakalım.

Çiçek Sepeti Bayilik Kar Oranları

Online alışveriş denildiğinde saat ve gün zorunluluğu ortadan kalkmış demektir. Çalışma saatleri 7/24 olarak düşünülebilir. Müşterilerin aldığı ürünler kısa bir sürede onaylanır ve sizin panelinize düşmektedir. Sabit bir kar yazmak anlamsız olacaktır ama ürün yelpazesi ve yüksek kaliteli ürünlerden oluşan bir portföyünüz varsa aylık 10 – 50 bin TL arasında değişebilir. Daha da fazla kazanma şansınız bulunmaktadır. Komisyon oranların detaylarını da aşağıda sizlere iletmeye çalışacağız.

Çiçek Sepeti Komisyon Oranları

Çiçek Sepeti komisyon oranları bölümümüze gelecek olursak, firmanın kendine has bir sistemi var diyebiliriz. Komisyon tarafını 4 şekilde anlatmak gerekirse;

  • Her siparişten yani her ödemeden yaklaşık %1 – %1,5 arasında bir ödeme komisyonu alınmaktadır.
  • Eğer satan bir ürününüz varsa bir defaya mahsus olmak kaydıyla listelenme ücreti almaktadır. Bu da ürün başına yaklaşık 3 TL civarındadır.
  • Çiçek Sepeti, 2 adet kargo şirketi ile çalışmaktadır, bunlar; Sürat ve Yurtiçi kargo firmalarıdır. Bu iki kargo firmasına ürünlerinizi teslim ediyor ve kargo ücretlerini ürün fiyatına göre kendiniz ödüyorsunuz. (örn: 75 TL üzeri kargo bedava şeklinde)
  • Son olarak kategori komisyon bedelleri denilen bir kısım yer almaktadır. Kategori komisyon oranları pazardan pazara değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak; Bijuteri %20, Parfüm %18, Takı %20, Oyun/Konsol %10, Ev/Yaşam %16, Hobi %10, Oyuncak %15, Saat %15, Aksesuar %15, Bilgisayar/Tablet %6, Cep Telefonu %5, Televizyon %6, Beyaz Eşya %8, Oto Aksesuar %10, Süper Market %10, Petshop %10, Moda %15 gibi komisyon oranları bulunmaktadır. Aslında mantık şu şekilde, hangi kategorinin satma olasılığı daha yüksekse komisyon oranları da aynı oranda yüksektir.

Çiçek Sepeti Bayilik Ücreti

Bu konuyu hiç uzatmayalım, Çiçek Sepeti bayilik ücreti almamaktadır. Yani herhangi bir para vermeden Çiçek Sepeti bayisi olabilirsiniz.

Çiçek Sepeti Bayilik İletişim

Olası bir durumda yetkili bir kişiyle konuşmak ve sorularınızın cevaplanmasını istiyorsanız 0850 222 00 79 no’lu telefon numarasını 07:00 ile 01:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Buradan tüm istek, öneri, sorun veya gecikmeleri ilgili kişiye iletebilirsiniz.

Çiçeksepeti Mağaza Girişi

Eğer başvuru süreciniz olumlu geçtiyse ve artık Çiçek Sepeti mağaza açma işlemi bitti ve sahibi veya bayisi olduysanız, hangi müşteriler ne almış, ne zaman gönderilecek gibi bilgilere ulaşmanız gerekmektedir. Bu işlemleri de buraya tıklayarak yapabilirsiniz.
Çiçek Sepeti Mağaza Açma, Çiçek Sepeti Bayilik İşlemleri yazımızı beğendiyseniz Bayilik kategorimize mutlaka göz atmalısınız.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
BEHÇET D.
BEHÇET D.
2 yıl önce

175 M2 LİK İŞYERİMİ KURUMSAL BİR FİRMAYA KİRALAMAK İSTİYORUMBaşa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x