Bayilik

DP Parfüm Bayilik Alma ve Bedeli 

DP Parfüm bayilik, piyasada en çok tercih edilen ve kar marjı yüksek markalardan biridir ve bu sebeple girişimciler tarafından yoğun talep almalarına ebep olur. Bu yazımızda DP Parfüm bayilik bedeli, şartları ve ayrıntılarıyla ilgili detaylı bilgileri sizler için derledik.

DP Parfüm Bayilik Maliyeti Nedir? 

Kokuya duyulan hassasiyet ve güzel kokma isteği insanlık tarihinden bu yana var olmuştur. Bundan yüz yıllar önce güzel kokan çiçeklerin yağını çıkarıp boynuna süren, bugün kendilerine özel parfümü arayış içine girerler. Kokuya bu kadar önem verilirken parfümeri sektörünün ön plana çıkması da kaçınılmazdır. 

Sıfırdan bir kozmetik markası kurmak yerine insanlar tarafından en çok tercih edilen bir markanın bayiliğini almak çok daha risksiz ve kârlıdır. DP Parfüm bayilik alma düşünceniz varsa ciddi anlamda kazanç sağlayabilirsiniz. Peki, bu işin bayiliğini almak ne kadara mâl olur? Ortalama 30.000 – 40.000 ₺ sermaye ile bayilik alabilirsiniz. Dükkan kirası, depozito, komisyon, firmanın mutlaka alınması gerektiğini belirttiği demirbaşların temini, bayilik bedeli gibi masrafları bu sermaye miktarının içindedir. 

DP Parfüm bayilik mağazanız için temin etmeniz gereken ekipman şu şekildedir: 

  • Parfümleri yerleştirmek için stantlar, 
  • Dolaplar, 
  • Yazar kasa, pos makinesi, satış tezgahı, 
  • Sandalye ya da koltuk şeklindedir. 

DP Parfüm Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? 

DP Parfüm bayilik almak için gerekli formu doldurup sizden talep edilen evraklarla birlikte firmaya mail atmanız gerekiyor. Başlıca şartları yerine getirdiğiniz takdirde firma size olumlu dönüş sağlayacaktır. Bu şartlar nelerdir? Öncelikle, talep edilen sermayeye sahip olduğunuzu kanıtlamalısınız. Daha önce parfümeri sektöründe iş yaptıysanız ya da işletme geçmişiniz varsa bu sizi bir adım öne çıkaracaktır. Borcunuzun olmaması ve bankaların size kredi vermeye hazır olması da sizin için bir avantajdır. 

Piyasadaki daha pahalı ve yüksek fiyatları markaların bayiliğini almak herkes için mümkün olmazken DP Parfüm bayilik şartları orta bütçeye sahip insanlara da hitap etmektedir. Girişimciler kozmetik sektöründe az sermayeyle yüksek kar marjına sahip bir iş yapmak istiyorsa DP Parfüm doğru bir seçenektir. 

DP Parfüm Bayilik Şartları 

Her firmanın olduğu gibi DP Parfüm bayilik almanın da birtakım şartları vardır. Bayilik başvurunuz kabul edildiği takdirde, bu şartlara uygun bir şekilde mağazanızı açabilirsiniz. Öncelikle, büyük ilçeler hariç her ilçede yalnızca bir tane DP Parfüm satış noktası kurulabiliyor. Bunun sebebi daha çok lokasyona ve insana ulaşmak, bir noktaya yığılmayı engellemektir diyebiliriz. Tutacağınız ve firmaya göstereceğiniz dükkan en az 10 m² büyüklüğe sahip olmalıdır. Dükkanın merkezi bir konumda olması gerektiğini de ekleyebiliriz. Daha önce belirttiğimiz sermayeye de sahipseniz şartları sağlıyorsunuz demektir. 

DP Parfüm Bayilik Ne Kadar Kazanç Sağlar? 

DP Parfüm bayilik ile elde edeceğiniz kazanç aslında size bağlıdır. Mağazayı açtığınız lokasyon, müşteri profiliniz, satış politikanız gibi etmenler kazancınızı belirleyecektir. Fakat genel olarak markanın kâr marjı yüksek olduğu için sizi zorlamayacağını söyleyebiliriz. Marka, bayilik alan müşterilerine yarı yarıya kâr marjını garantiliyor. Üstelik satışınız fazla ve cironuz yüksekse bu daha da artıyor. 

Çok fazla satış yapmasanız dahi kazanç sağlayabilirsiniz. Ayda ortalama 40.000₺ satış yapan mağazalar ay sonunda bunun dörtte biri kadar net kazanç sağlamış oluyor. Bununla birlikte satış arttıkça kâr da artıyor. 

DP Parfüm Ürün Bilgisi 

DP Parfüm, Dark Point adıyla sektöre girmiştir. Başlangıçta düşük gelirli alt sınıfa hitap ederken zamanla ürün skalasını geliştirmiş, büyük markaların muadillerini müşterilerine sunmuştur. Böylece her kesimden insanın bu markayı tercih etmesini sağlamıştır. DP Parfüm bayilik alan girişimcilere 400 çeşide yakın parfüm verilmektedir. Mağaza, ana bayilikten sipariş verirken en çok satılan parfümlere öncelik tanımalı, en az satılan parfümde adedi düşürmelidir. Böylece elinde ürün kalmadan satış yapabilir. Fiyat listesi tüm DP Parfüm bayilik mağazalarında standarttır. Fakat üründen ürüne değişiklik gösterir. 

You&Me markası, DP Parfüm markasına bağlı olarak çalışma sistemi gerçekleştirir. Mağaza dizaynı DP parfüme benzeyen bu markada 150 çeşit koku, müşterilere sunulur. Bu 150 çeşit ürün, DP Parfüm bayilik mağazalarında en çok sevilen ve tercih edilen ürünlerdir. You&Me şubelerinin DP Parfüm’ün en çok satanlar kısmı olduğunu söyleyebiliriz. Bu ek markanın şubeleri, DP Parfüm mağazalarının bulunmadığı semtlerde, işlek ve merkezi noktalarda açılır. You&Me için DP Parfüm’den farklı olarak bayilik bedeli istenmemektedir. Sermayeniz yeterli değilse bu ihtimali de değerlendirebilirsiniz. 

DP Parfüm Tanıtım ve Reklam 

Franchising mağazaların belki de en büyük avantajı, reklam ve tanıtım için ek masraf yapmalarına gerek kalmamasıdır. Markanın bilinirliği ve güvenilirliği zaten kendi reklamını yapar. Ayrıca DP Parfüm markası reklam, tanıtım konusunda şubelerine destek vermektedir. 

Yine de mağazanıza daha fazla müşteri çekmek isterseniz sosyal medyadan faydalanabilirsiniz. Şubenizin adına bir sosyal medya hesabı açarak müşteri memnuniyetlerini, ürünlerinizi, özel günlerde yapılan indirimleri paylaşarak insanları mağazanızdan haberdar edebilirsiniz.

DP Parfüm Bayilik Alma ve Bedeli yazımız ilginizi çektiyse Bargello Bayilik Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x