Bayilik

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Ücretsiz bayilik veren firmalar para kazanmak isteyen girişimciler için avantaj sağlamaktadır. Sermayesiz bayilik veren firmalar olarak da adlandırılan bu alanda iş yapmak isteyen kişilerin yazımızı okumasını tavsiye ediyoruz.

Bir marka veya işletmenin bayiliğini alma son dönemlerde oldukça popüler olan yatırım alternatiflerinden biridir. Bu sistem aynı zamanda franchising sistemi olarak da geçer. Birçok firma veya marka işletmelerinin farklı bölgelerde de şubesi olabilmesi için franchising sistemini uygular. Böylece bayilik alan bireysel yatırımcılar markanın adı altında farklı şubelerde çalışmalarını devam ettiriyor. Bayilik sisteminde genel olarak belli başlı unsurlar da bulunuyor. Bu doğrultuda franchising sisteminde katı bir disiplin olduğunu belirtebiliriz. İki tarafın da sistemin şartlarına uygun şekilde çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor. 

Bir markadan veya firmadan alacağınız bayilik için bedel ödeme unsuru da bulunuyor. Ancak bu şartı sunmadan direkt olarak bedelsiz şekilde de ücretsiz bayilik veren firmalar mevcut. Bu kapsamda ücretsiz bayilik veren firmalar yılında fazlasıyla merak ediliyor. Peki, tam anlamıyla ücretsiz bayilik nedir ve nasıl alınır? Aynı zamanda ücretsiz bayiliğin nasıl avantajları vardır? Tüm bu soru işaretlerini gidermek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz. 

Ücretsiz Bayilik Nedir?

Franchising olarak da nitelendirilen bayilik alma işlemi artık dünya düzeninde popüler bir hal almaya başladı. Özellikle de sıfırdan bir kuruluş veya işletme oluşturmak yerine ücretsiz bayilik alarak çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlamda ücretsiz bayilik fazlasıyla avantaj sağlayan sistemlerden biridir. Ücretsiz bayilikte bayilik alan tarafından herhangi bir bedel ödemesi yapılmaz. Aynı zamanda bayilik veren firmanın normal koşullarda sunması gereken tüm hizmetler de sürdürülür. Böylece şubeniz için standart ürün ve eğitim hizmetini almanız mümkün. Bununla birlikte genellikle markaların sunduğu koşullar arasında reklam yapma bulunuyor. Yapacağınız reklamlar kapsamında aldığınız bayilik için herhangi bir ödeme yapmıyorsunuz. Ücretsiz bayilik veren firmalar yılında da bu kapsamda oldukça revaç görüyor. 

Ücretsiz Bayilik Nasıl Alınır?

Bayiliğin nasıl alınacağı franchising sistemi kapsamında yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Ücretsiz bayilik alma süreci tıpkı standart bayilik işlemleri ile aynı doğrultuda ilerliyor. Bir işletmeden ücretsiz bayilik alabilmeniz için öncelikle hangi sektörden ilerlemeyi düşündüğünüzü planlamalısınız. Giyim, gıda, tüketim, sağlık gibi birçok farklı sektörde bayilik alma söz konusu. Bu nedenle de ilgili olduğunuz veya tecrübeniz olan bir sektörde ilerlemeniz çok daha mantıklı. Hangi sektörde ilerleyeceğinize karar verdikten sonra direkt olarak ücretsiz bayilik veren firmalar kapsamında bir araştırma yapabilirsiniz. 

Yapmakta olduğunuz araştırmalar neticesinde elde ettiğiniz firma ve markalara eş zamanlı olarak başvuruda bulunabiliyorsunuz. Kısa sürede firmalar tarafından sizlere başvurunuz için geri dönüş sağlanıyor. Hangi markayla anlaşma sağlarsanız ve sözleşme imzalarsanız onunla devam edebilirsiniz. Bu süreçte taraflar arasında anlaşmazlık olmadığı sürece uzun vadede bir sözleşme gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. 

Sermayesiz Bayilik Veren Firmalar ve Avantajları

Ücret ödemesi gerçekleştirmeden bir bayilik almak oldukça avantaj sağlayan durumlardan biridir. Franchising sistemi kendi başında yatırımcılara olanak sağlayan bir sistem olduğundan bedelsiz olanları çok daha faydalıdır. Ancak alacağınız ücretsiz bayiliğin marka ve işletmesinin niteliği de bu süreçte önemli bir kriteri oluşturuyor. Bilindik bir markadan veya işleyen bir firmadan aldığınız ücretsiz bayilik ile ciddi kazançlar sağlamanız mümkün. Bu kapsamda herhangi bir işletme oluşturmadan mevcut marka bünyesinde şube açmak fazlasıyla avantajlı diyebiliriz. Bu bağlamda sermayesiz bayilik veren firmalar ilgi görmeye devam ediyor. Siz de bu alanda bir girişimcilik planı yapıyorsanız, ücretsiz bayilik veren sektörlerin hangi alanlarda daha yoğun olduğu konusunda detaylı bir araştırma sağlayabilirsiniz. Böylelikle ilerleyeceğiniz sektörü seçerek kolayca çalışma hayatına ve bayilik işlemlerine atılabilirsiniz. 

Ücretsiz Bayilik Veren Sektörler Hangileri?

Bu yıl ücretsiz bayilik veren sektörler çok daha fazla artış gösteriyor. Bunun başlıca nedenlerinden biri olarak franchising sisteminin yaygın bir hal almaya başlamasıdır. Ayrıca bayilik sistemi taraflar arasında eş orantılı bir şekilde avantaj ve büyüme de sağlıyor. Birikiminiz yokken alacağınız bir ücretsiz bayilik ile ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Bununla birlikte bayilik veren firmalar da markalarının daha fazla duyulmasını ve şubelerinin genişlemesini sağlar. Yurt dışında dahi farklı bölgelerde ve ülkelerde bayilik açılması büyük bir avantajdır. Tüm bu niteliklerden kaynaklı olarak ücretsiz bayilik veren firmalar bu yılda yoğunluk göstermeye başladı. 

Başta giyim ve toptan gıda sektörü olmak üzere birçok sektörde yer alan markalar ücretsiz bayilik sunuyor. Ancak tekstil ve gıda alanında bu durum çok daha ciddi oranlara sahip. Aynı zamanda farklı bir alan olarak çiğköfte sektöründe de ücretsiz bayilik veren marka sayısı ciddi oranda fazlalık gösteriyor. 

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar ve Markalar

Ülke genelindebayilik veren firmalar ücretsiz olarak büyük bir listeden oluşuyor. Bu kapsamda sizlere sıralayabileceğimiz birçok marka ve işletme bulunuyor. Aşağıda sizlere maddeler halinde herhangi bir bedel ödemesi talep etmeyen firmalardan bazılarını sıraladık. 

  • Tepeçay 
  • Tudors Gömlek 
  • Sena Stone 
  • Kahve Deryası 
  • Arsamiea
  • By Dado Tantuni 
  • Bemera Lukens Mobilya
  • Oba Döner

Belirtmiş olduğumuz firma ve markalar kapsamında franchising çalışmaları için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x