Bayilik

Zara Bayilik Bedeli ve Başvurusu

Zara bayilik bedeli ve başvurusu bu alanda girişimcilik yapmak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Uzun bir süredir giyim sektöründe en dikkat çeken markalar arasında yer alan İnditex Grup’a bağlı olan Zara, diğer firmaları ile birlikte yoğun ilgi görüyor.

Günümüzde hazır giyim endüstrisinin gelişme göstermesi ve önü alınamaz bir hızla ilerlemesi bu alandaki satış potansiyelini artırmış durumda. Pek çok açıdan rekabetin fazla olduğu piyasada gelir oranları da oldukça yüksek.

Yurtdışı menşeli bir firma olan Zara ülkemizde de oldukça yoğun talep görüyor. Pek çok noktada vermiş olduğu bayilikler de öne çıkan firma 60’tan fazla ülkede ve sayısı 850 aşan mağaza ile giyim sektörüne katkı sağlıyor.

Zara Firması Hakkında

Zara günümüzde eski giyim markalarından birisi olarak biliniyor. 1975 senesinde İspanya’da kurulmuş olan şirket giyim sektörü açısından düşünüldüğünde dünyadaki en büyük 3 firma arasında bulunuyor. Ülkemizde de çok fazla şubesi bulunan firmanın 30’dan fazla satış noktası olduğu söylenebilir. Bu nedenle yatırımcıların ilgisini çeken ve hem yurt içinde hem de yurt dışında bayilik oluşturmak isteyen kişiler tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek bir markadır. 

Zara bayilik şartları ile ilgili pek çok farklı fikir ortaya konulmuştur. Çünkü bayilik konusunda çok tartışılan ve konuşulan firmalardan birisidir. Bunun yanı sıra Zara, doğrudan bayilik şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi sunmamıştır. Fakat firmanın bayilik konusunda oldukça ayrıntılı inceleme yaptığı ve belirli iller, merkezler haricinde bayilik vermediği düşünülmektedir.

Giyim sektöründe bayilik almak isteyen kişiler tarafından en çok tercih edilen markalardan birisi Zara bayilik talebidir. Giyim sektörü günümüzde büyük bir hızla ilerlemeye devam etmekte ve ciddi kazançlar elde edebilmenize olanak tanımaktadır. Dolayısıyla girişimcilik alanında bu sektörde adım atmak isteyenler, müşteri güveni açısından belli bir kitleye sahip firmalara yönelmeyi tercih ediyor. 

Bunlardan birisi olan ve dünyanın giyim konusunda en büyük 3 şirketi arasında yer alan Zara yatırımcıların en çok dikkatini çeken firmalar arasındadır. Yatırımın geri dönüşü ve karlılık oranı bakımından kısa sürede kazanç olanağı sunması da girişimcilerin çeken bir başka özelliktir.

Zara Bayilik Şartları

Firmanın dikkat çeken özelliklerinden birisi; reklam odaklı çalışmamasıdır. Gerek marka değeri açısından gerekse Zara bayilik yatırımlarına ağırlık vermek için bu tarz bir uygulamaya gidiliyor. Dünya çapında farklı pek çok kategoride hazır giyim sektöründeki ürünleri ortaya koyan markanın bayilik şartları da merak ediliyor.

Zara Bayilik Bedeli

Eğer siz de hazır giyim sektöründe olmak ve bilindik bir markanın bayiliğini almak istiyorsanız Zara’nın bayilik şartlarını değerlendirebilirsiniz. Bayilik şartları için öncelikle yaklaşık 30 bin dolar bütçe ayrılması gerekiyor. Bunun yanı sıra 80 bin dolar civarındaki yatırımın demirbaş eşya, mobilya ve çeşitli ekipmanlara ayrılması düşünülmelidir. 

Ayrıca Zara bayiliği için 50 bin dolar civarında telif ücreti talep ediliyor. Yüzde 5 ve 10 arasında telif ücreti miktarı bayilik şartları arasında yer alıyor bu bedellere ek olarak toplam gelire ait yüzde 0.3 miktarın tanıtım ve reklam maksadıyla bayilik başlangıcında harcanması gerekiyor. Zara bayilik koşulları ile ilgili merak edilen temel bedeller bu şekildedir. Eğer şartları sağlayabileceğiniz ve bu konuda ilerlemek istediğinizi düşünüyorsanız firma ile doğrudan iletişime geçebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zara Bayilik Başvurusu

Firmanın iletişim ve adres bilgilerine kolaylıkla internet üzerinden erişebilirsiniz. Bu sayede hem internet kanalı üzerinden hem de diğer irtibat kanalları vasıtasıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Firmanın dönem dönem yalnızca kendi bünyesinde mağaza açtığı ya da bayilik verdiği biliniyor. Dolayısıyla belirli aralıklarla şartlar değişiklik gösterebilir. 

Net ve güncel bilgiler adına talep oluşturacağınız dönemde firma ile iletişime geçmeniz uygun olacaktır. Zara bayilik açısından dünyada en çok tercih edilen hazır giyim firmalarından birisi olmayı sürdürüyor. Bunun sebeplerinin başında bilindik bir firma olması ve belirli müşteri potansiyeli barındırması geliyor.

Elbette işlem yapmadan önce konuyla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve firmaya dair daha detaylı bilgi edinmek önemli. Bu sayede ciddi bir emek ve maddi yatırım yapılacak olan bayilik fikri netleşecektir. Peki, Zara markası hakkında sunulacak ayrıntılar nelerdir?

Zara Bayilik Koşulları Ayrıntıları

Firma tarafından net ve ayrıntılı bir açıklama yapılmasa da Zara bayilik koşullarının belli şartlar altında sunulduğu biliniyor. Örnek olarak en az 400 metrekareye sahip mağaza alanı ve giyim sektöründe en az 4 yıllık tecrübe bu şartlar arasında yer alıyor. Yine şehirdeki işlek caddelerden birisinde bulunmak ya da belirli AVM’lerde işletme açmak gerekiyor.

Yaklaşık 400 bin TL’ye ulaşan ve dolar kuruna göre farklılık gösteren yatırım maliyetlerinin girişimci tarafından karşılanması ayrıca talep edilen koşullar arasındadır. Zara bayilik uygulaması ve ayrıntıları ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak ve aklınıza takılan sorulara yanıt almak için doğrudan firma ile irtibat kurabilirsiniz.

Zara Bayilik Bedeli ve Başvurusu yazımızı beğendiyseniz Bershka Bayilik Veriyor Mu? Mağaza Kiralama Hakkında Detaylar yazımızı da incelemenizi öneririz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x