BayilikNakliye

MNG Kargo Bayilik Şartları, Acente Kazançları ve Başvuru

MNG Kargo bayilik şartları nedir? Bayilik almanın maliyeti ve franchise başvurusu nasıl yapılır? MNG kargo acente kazançları 2022 ve acente açmak hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Son zamanlarda pek çok kişi maddi olarak ciddi bir sıkıntı ve bunalım yaşamaktadır. Pandeminin etkisiyle beraber azalan harcamalar, pek çok kişiyi işsiz bıraktı. Haliyle bir iş bulmak ve çalışmak çok zor hale geldi.  İstifa eden bazı iş sahipleri de borsaya ve altına yatırım yaparak paralarını değerlendirmeye başladı. Tabi bu değerlendirme süreci, bütün piyasaların şişmesine dolayısıyla artık para kazandırmamaya başladı. Bu içerikte çok iyi gelir elde edebileceğiniz bir iş fikri ile geliyoruz. MNG kargo, son sürat bayilik vermeye başladı ve bünyesi altındaki pek çok kişiye bayilik vererek para kazandırıyor. Sizler de bayilik alıp kendi işinizi başlatmak isterseniz, bu içeriği mutlaka okuyun.

MNG Kargo Bayilik Almak

MNG Kargo, 2003 yılında ulusal çapta faaliyet göstermeye başlamış bir kargo şirketidir. Kurulduğu ilk günden bu yana, milyonlarca paket teslim etmiş, yüzlerce şubede müşterilerine hizmet vermiştir. Durum böyleyken, hızlı bir şekilde büyüme ihtiyacı doğmuştur. MNG Kargo, beraber çalışabileceği, ortaklık sunabileceği bir program ile bayilik almak isteyen adaylarını bekliyor.

Özellikle pandemi döneminde insanlar oturdukları yerden telefon veya internet üzerinden ev, giyim, bakım vb. bir çok alanda alış verişlerini yapmaya alıştı. Bu alışkanlık pandeminin azaldığı zamanlarda bile yükselmeye devam etti çünkü insanlar bir kere bu rahatlığa alıştı ve çok çabuk vazgeçecekler gibi de durmuyor. Bundan dolayı da kargo şirketleri daha fazla çalışmaya ve haliyle daha fazla para kazanmaya başladı.

Dönemsel olarak acente başvurularını kabul eden MNG Kargo, 2021 yılında da acente başvurularını kabul etmeye başladı. Bayilik başvuru süreci hakkında tüm detayları anlatmaya başlayalım.

MNG Kargo Bayilik Şartları Nelerdir?

MNG Kargo çatısı altında bayilik alabilmek için belli başlı bazı şartlar var ve kişilerin bu şartları taşıması gerekiyor. Bu şartlar aşağıda net bir şekilde verilmiştir.

 • Bayilik alacak girişimcinin en az 2 yıl deneyimli olması.
 • Girişimcinin lise ve denk bir eğitim almış olması. Lisans eğitimi tercih sebebidir.
 • Bayilik alacak olan girişimcinin 25 yaşını doldurmuş ve askerliğini tamamlamış olması.
 • Girişimcinin MNG Kargo firmasını benimsemiş olması.
 • Gerekli yasal izin ve ruhsatların alınmış olması.
 • Acenta başvuru formunun doldurulmuş olması

MNG Kargo Bayiliği Lokasyon Şartları

Mng Kargo bayiliği aldığınızda, sermayenize göre işlek bir lokasyon seçimi yapılmaktadır. İşlek bir lokasyon seçildikten sonra işler tamamlanabilecektir. Eğer 500 bin TL ve üzeri bir sermayeniz varsa, kargo filonuzla beraber epey para kazanabileceğiniz çok işlek bir bölgede de çalışabilirsiniz.

MNG Kargo Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

MNG Kargo bayilik başvurusu yapmak ve iş ortağı olmak için resmi inter sitesi üzerindeki MNG Kargo acente başvuru formunu doldurarak hızlı bir şekilde bayilik başvurunuzu yapabilirsiniz.

MNG Kargo Acente Başvurusu

 • Öncelikle buradaki link üzerinden MNG Kargo bayilik başvuru sayfasına gitmelisiniz. Buradan acente başvurusu yapmak istediğiniz şehri seçip sonraki sayfaya geçiyorsunuz.

MNG Kargo Acente Başvuru

 • Sonrasında seçtiğiniz şehirde karşınıza çıkan uygun bölgelerdeki MNG Kargo şubeleri için başvuru butonları aktif olacaktır. Burada size uygun bir şubesi seçerek başvur butonuna tıklamalısınız.

MNG Kargo Acente Başvuru Formu

 • Son olarak da kişisel bilgilerinizi ileteceğiniz başvuru formu sayfası çıkacaktır. Buradaki bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurup MNG Kargo Genel Müdürlüğü’ne gönderebilirsiniz.

MNG Kargo Bayilik Başvurusu

Başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz dönüş ortalama 48 içinde yapılmatakdır.

MNG Kargo Bayilik Maliyeti Nedir?

Kargo bayiliği alacak girişimcinin en az 500 bin TL fakat tercihen 1 Milyon TL üzeri sermayeye sahip olması gerekmektedir. Araç alınması, gerekli dekorasyon ve tadilatların yapılması, kargo acentasının düzenlenmesi ve bir miktar nakit ihtiyacı için en az 500 bin TL gerekir.

 • Büyük bir dağıtım aracı alınması gerekir, tahminen 120.000 TL ile 150.000 TL
 • Şube dekorasyon ve tadilatı için ortalama 10 bin lira harcanacaktır.
 • Kargo paket ve ekipmanları için en az 5-10 bin TL harcanacak.
 • Girişimcinin cebinde en az 3-4 ay, hiç para kazanmasa dahi acentayı çevirebilecek bir nakdi veya kredi limiti olması gerekir.

Bu açıdan bakıldığında MNG kargo bayilik fiyatları için ortalama 500 bin TL ve üzeri bir tutar bulunmalıdır.

MNG Kargo Franchise Bedeli Ne Kadar?

MNG kargo franchise bedeli ve bayilik ücreti olarak acente başvurularında isim hakkı bedeli istemez ancak ortalama 500 bin TL kadar bir yatırım tutarını teminat olarak ister.

MNG Kargo Destekleri

Mng Kargo ile çalışmaya başladığınız andan itibaren çeşitli destekleri kazanmaya hak kazanacaksınız. Bu destekler aşağıdaki gibidir;

 • Eğitimli personel desteği
 • Reklam desteği
 • Konum desteği
 • Bölge koruması
 • İş yapılamadığı zaman, ücretli yararlandığınız bazı haklardan ücretsiz yararlanmak.

MNG Kargo Acente Kazançları

MNG kargo acente kazançları aslında rakam olarak oldukça yüksektir. MNG bayileri ciddi miktarda para kazanabilir ama bunun için lokasyon ve dağıtım sisteminiz çok iyi olmalı.  Çalışılan konum ve filoya göre kazanç değişmektedir. En az iki personel çalıştırmak zorunludur. Personellerin maaşını da bayi sahibi olarak siz ödemektesiniz. MNG Kargo üzerinden aylık kazanacağınız para, tamamen aldığınız paket ve lokasyonlara bağlı olarak değişkenlik gösterir.

 • Desi başına ücretlendirilmektesiniz.
 • Kargo aracı, günde yaklaşık 100 paket kargoyu teslim eder.
 • Hem gelen hem de giden kargodan para alırsınız.
 • Gelen kargolardan 3 TL, giden kargolardan ise paket başı ortalama 13 TL alırsınız.
 • Bunlar tamamen tahmini ortalama ücretlerdir ve paketin büyüklüğüne göre azalıp artabilir.

MNG Kargo Bayisi Ayda Ne Kadar Para Kazanır?

200 bin lira sermaye ile açtığınız MNG Kargo bayinize günde yaklaşık 50 kargo, başkaları tarafından teslim alınmak üzere gelir.  Bunun dışında günde yaklaşık 100 paket, dağıtım yapılmak üzere yola çıkmaktadır. Buradan hesapla ne kadar para kazanacağınızı bulabiliriz.

 • Günde 100 paket teslimattan 1300 TL, gelen kargolardan ise 150 TL ödeme alırsınız.
 • Günlük cironuz 1450 TL civarı olacaktır.
 • Araçlı iki personelin aylık maliyeti vergi ve sigorta dahil 10 bin TL’dir.
 • Kira, gelir vergisi, stopaj, muhasebe ücreti, faturalar ayda yaklaşık 10 bin TL tutar.
 • Totalde 20 bin TL gidere karşılık 44 bin TL civarı bir cironuz olur.
 • Net kazancınız aylık 20-25 bin TL arası değişecektir.

Büyük MNG Kargo Bayisi Ne Kadar Kazanır?

Yaklaşık beş araçlık bir filoyla MNG Bayisi açacaksanız, bu durumda kazançlar değişecektir. Beş araçlık bir bayiye günde yaklaşık 500 paket dağıtıma çıkarılmak üzere gelir. Ayrıca başkaları tarafından teslim alınmak üzere 300 civarı paket de gelir. Buna göre kazanç tablosu aşağıdaki gibidir.

 • 500 paketi dağıtıma çıkardığınızda ortalama 6500 TL alırsınız.
 • 300 gelen paketten de 900 TL alırsınız.
 • Totalde günlük cironuz 7400 TL, aylık cironuz 200 bin TL civarı olacaktır.
 • Personel, kira, vergi, stopaj, muhasebe ücreti ve faturaları çıkarttığımızda net aylık kazanç 80 bin TL ile 100 bin TL arası değişmektedir.

MNG Kargo Acente Yorumları

Daha önce MNG Kargo acenteliği almış ve halen bu şekilde çalışmaya devam eden girişimcilerin yorumlarını MNG Kargo Youtube kanalında bulabilirsiniz.

MNG Kargo İletişim

MNG Kargo iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Adres: Ayazağa Mah. Azerbaycan Cad. 1B, Bulvar Ofis No:109/B, Kat: 3 Sarıyer/ İSTANBUL
Telefon: 0(212) 366 55 55
Çağrı Merkezi: 0(850) 222 06 06
Fax: 0(212) 366 55 60
E-Posta: info@mngkargo.com.tr

MNG Kargo bayilik başvurusu ve MNG Kargo acente açma hakkında detaylı bilgileri verdiğimiz bu konumuzdaki rakamlar tamemen yorumlardan ve ortalama rakamlar baz alınarak hazırlanmış olup, kesin yatırım tutarı ve bayilik kazançları için MNG’nin kurumsal telefon numarasından ulaştığınız acenteler yetkilisinden öğrenebilirsiniz.

Bu yazımız dışında da yine kargo bayiliği veren bir diğer firma Yurtiçi Kargo için Yurtiçi Kargo Bayilik Başvurusu ve Şube Açma Şartları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
BEHÇET D.
BEHÇET D.
2 yıl önce

175,350 M2 LİK İŞYERLERİMİZ KURUMSAL FİRMALAR KİRALANACAKTIR.

Adres
TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA


Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x