Genel

Dış Cephe Reklam ve Bina Duvarına Reklam Almak

Dış cephe reklam giydirme ve Bina duvarına reklam almak için apartman, dükkan ya da plaza katlarına dış cephe reklam ajanslarına kiraya verme ve fiyatlar hakkında 2021 yılı detaylı bilgiler

Dış cephe reklam almak ve binanın bir cephesini reklamverenlere kiralamak uzun zamandır yaygın olan bir pazarlama modelidir. Özellikle işlek caddelerde ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdeki apartman duvarları için kullanılabilecek olan bu reklam modeli ile uzun dönemli kiralama yaparak senelik kiralar alabilirsiniz.

Özellikle Mecidiyeköy, Nişantaşı, Bağdat Caddesi, Kadıköy, Beşiktaş, Maslak, Levent ve Şişli gibi bölgelerde bulunan insan ve araç trafiği yüksek bölgelerdeki binalar binaya reklam verme modeline çok uygundur. Otomotiv, tekstil, gıda, teknoloji, GSM operatörleri ve son dönemde de e-ticaret siteleri dış cepheye reklam vermek isteyen sektörlerin başında geliyor.

Mecidiyeköy üzerinde araç trafiğinin sık olduğu bir alanda direkt boydan boya reklam verilen bir bina için uzun vadeli reklam alınmıştır. Bu reklam veren firma bina sahibi ile değil de reklam ajansı ile anlaşıyor ve 3-6-12 aylık periyotlarda reklam yayınlanıyor. Siz ajans ile anlaştığınız için bina giydirme ücreti, reklam ücreti, firma bulma vs. gibi sorunlarla uğraşmıyor direk paranızı alıyorsunuz.

Önceleri uygun binaları bulan reklamcılardan binadaki hak sahiplerine teklifler giderken, kiralama modelinin avantajlı ve rekabetinin de fazla olmasıyla artık binadaki hak sahipleri direkt markalara ya da daha basit yoldan reklam ajanslarına taleplerini bırakıyorlar.

Dış Cephe Reklam

Dış cephe reklam fiyatları olarak oldukça tatmin edici rakamlar ve uzun süreli kontratlar olduğu için diğer kira çeşitlerine göre daha caziptir. Bina cephesi reklam fiyatları reklam alınacak binanın bulunduğu bölge, reklam alınacak olan binanın boyutu ve reklamın gücünün ne kadar yüksek olabileceğine bağlıdır. Buna, reklam verecek olan markanın hitap ettiği kişilerin bulunduğu bölgede olan bir binaya verilecek reklamı örnek verebiliriz.

Bina duvarına reklam almak son dönemde mutlaka bir ajansla birlikte çalışarak mümkün olabiliyor. Kurumsal firmalara ulaşmak ve uzun vadeli güvenilir kontratlar yapmak binada oturanlar ya da mal sahipleri için uzun süreç gerektirirken, outdoor reklam ajansları ile bu süreç çok daha kısa ve iki taraf için de faydalı olmakta.

Dış Cephe Reklam - Binaya Reklam

Duvarıma Reklam Almak İstiyorum

Duvarıma reklam almak istiyorum ve bina duvarını reklam amaçlı kullanmak istiyorum diyenler için hedef markalara ulaşarak kiralama işlemleri yapılabilir. Plaza ve iş yeri mülklerine göre ev olarak kullanılan ya da size ait bir binaya reklam almak çok daha kolaydır. Apartman duvarına reklam alma için binadaki hak sahiplerinin tamamının rızası olması gereklidir. Apartman duvarını reklam amaçlı kiralamak hem maddi açıdan tüm mal sahiplerine getirisi olan bir pazarlama aracı olarak kullanılır hem de mülkünüzün bilinirliğini arttırır.

Bina Giydirme Reklam Fiyatları

Bina cephe reklam kiralama fiyatları daha önce de belirttiğimiz gibi binanan konumuna, boyutuna ve merkezi konumda olup olmamasına göre değişmekte. Bina çok popüler bir alanda değilse reklam firmaları ile kısa vadeli kontratlar yapıp peşin olarak paranızı alıyorsunuz. Eğer ortalama bir konumda ise reklam firmaları ile uzun vadeli kontratlarda yine peşin para alıyorsunuz ama sabit tutar olduğu için geliriniz artmıyor.

Bina giydirme reklam fiyatları genelde 100 m2 üzerinden hesaplanır. Binan tamamı için de bu tip bir hesaplama üzerinden fiyat verilir. Örneğin; Mecidiyeköy’de bulunan bir binanın 100 m2’lik alanı için bina sakinlerine toplamda senelik 25 bin TL civarında ödeme alıyor. Binanın tamamı için daire başı ortalama senelik 30 bin TL civarında duvar kiralama ücreti alınıyor. Tabi ki bu rakam tamamen spesifik bir örnek. Sizin binanının bulunduğu konum, boyutu, daire sayısı, reklam sözleşmesi ayrıntısıları, reklam vergisi vs.. diğer ayrıntılarla birlikte dış cephe reklam ajanları ile yapılan görüşme sonrası tahmini ortalama fiyatı alabilirsiniz. Bu verdiğimiz fiyat 2021 yılı için standart bir bir bina reklam fiyatıdır.

Bina duvarına reklam almak konumuzda eğer reklam almaya uygun konumda bir binada oturuyor ya da bu binada mal sahibiyseniz ek gelir yaratarak bir reklam modelini anlattık. Ayrıca kurumsal firmalara neden reklam için çalışmalınız ve avantajlarını anlattığımız Kurumsal Firmalara Kiralık Dükkan Önerisi konusunu da inceleyebilirsiniz.

 

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
oyku
oyku
3 yıl önce

Hadimkoyde is merkezi

Adres
Arnavutkoy hadimkoy
Takı Polat
Takı Polat
2 yıl önce

Bina dış cephe reklam

Adres
Suadiye mah. Kazım Özalp sokak no 60
Açıklama
Kiralık cephe vermek istiyoruz
Süleyman Taşbaş
Süleyman Taşbaş
2 yıl önce

Kadıköy Rıhtım karşısında bulunan Çetintaş İş Merkezi Cephesine reklâm vermek istiyoruz.

Murat Kütük
Murat Kütük
2 yıl önce

Şişli – FAMAS PLAZA

Adres
Kaptanpaşa mah piyalepaşa bulvarı famas plaza
Açıklama
Bina yöneticisiyim ssk okmeyadanı hst sine 50 mt , çağlayan adliyesine 500 mt , 2 tane 16 katlı plaza katımız , 50 mt reklam asmaya müsait teras katımız bulunmakta reklam almak istiyoruz iyi günler
Tuba
Tuba
2 yıl önce

Çamlıca-Şile-Ümraniye bağlantısı olan yolda işlek bir göbek noktasında cephe kiraya vermek istiyoruz.

Adres
Tantavi Mah. Su İş Cad. No:43/2
Açıklama
Bina- apartman cephesini kiraya vermek istiyoruz
Ömer faruk
Ömer faruk
2 yıl önce

Acil bina cephe reklama veririlir boy 17 m en 10 m

Adres
Atatürk Mahallesi Çavușbașı Caddesi Bağ Sokak No37 daire 2
Açıklama
05303761258 numarali hattan detayli bilgileri konusabiliriz iyi calismalar
Hasan ayduğan
Hasan ayduğan
2 yıl önce

Bina

Adres
İstasyon mahallesi 2304 cadde 2/D Madame Monalyse
Açıklama
Binamızın ön yüzünü reklama vermek istiyorum
FATOŞ BAYSAL ÖNGEN
FATOŞ BAYSAL ÖNGEN
2 yıl önce

Merhabalar bitişik nizam bina dönüşüme girdiğinden yan komşumuzun binası yıkıldı.Henüz inşaat başlamadı.Proje aşamasında olduklarından bizim duvarımız yaklaşık en az 3 ay gibi bir
süre her türlü reklam ve ilana müsait bir konumda diye düşünüyorum.Sizlerden bu konuyla ilgili cevap bekliyorum.Saygılarımla

Adres
Altıntepe mahallesi Galip bey cd.Sırmakeş sk.8/3 Maltepe/İSTANBUL3
Açıklama
Sağır Duvara Reklam verme hk.
Songül KARAÇÖL
Songül KARAÇÖL
2 yıl önce

Boş bina duvarı

Adres
Çağlayan Mah. Zengin Sok. No:3/8 Kağıthane İst
Açıklama
Çağlayan adliye karşısı, metrobüse görüş alanında oldukça işlek araç ve yaya trafiği yoğunluğunun olduğu, minibüs duraklarının yanında, BP istasyonu karşısında bulunan yan duvarı boş olan binamıza reklam almak istiyoruz.
Filiz can
Filiz can
Reply to  Songül KARAÇÖL
2 yıl önce

Oturduğumuz avin duvarına reklam almak istiyoruz.on katlı binamız .E5 kara yol üzerinde.avcilsrda

Uğur Baraklı
Uğur Baraklı
Reply to  Filiz can
1 yıl önce

Kiralama şartlarınızı öğrenebilir miyim

emre
emre
1 yıl önce

ana cadde üzeri işlek ve faal organizasyon alanı dış cephe giydirme reklam alanı haftalık , aylık , 3 aylık , 6 aylık , yıllık kiralıktır

Adres
Balçık Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi No :119 Gebze / KOCAELİ
Açıklama
Organizasyon Alanı Dış Cephe Reklam için kiralık
uğur ağırgöl
uğur ağırgöl
1 yıl önce

evimin dış cephesine reklam almak istiyorum 
istanbul kağıthane çağlayan axis avm 600 metre uzaklıkta
tel : 0536 438 99 71

Adres
istanbul
Açıklama
evimin dış cephesine reklam almak istiyorum
Mehmet
Mehmet
1 yıl önce

Menderste bina dışı reklam almak istiyorum ilgilerin dikkatine

Adres
Kemalpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 26
Açıklama
En az 50 metre kare
Onur özel
Onur özel
1 yıl önce

Reklam verilebilecek harika bir alanım var ilgilenirseniz görüşme sağlaya biliriz.İzmir+özel su hastanesi karşısında yaklaşık 15 m ye 25m çapında alanım mevcut

Adres
275/11 sokak görkem sitesi
Açıklama
Binanin tamamı bana ait ve oldukça geniş reklam alanı mevcut,merkezi ve çokça insanın görebileceği bir alanda


Başa dön tuşu
15
0
Gönderx
()
x