Nakliye

YK Plus Taşıyıcı Başvuru Şartları ve Kazançları

YK Plus Taşıyıcı nedir? Başvuru nasıl yapılır ve şartlar nelerdir? YK Plus Taşıyıcı aylık ne kadar kazandırır? Tüm yorumları konumuzda bulabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo’nun YK Plus sistemi altında faaliyet gösteren taşıyıcı sisteminde, kendi aracıyla kendi işinin sahibi olmak isteyenlere son zamanlarda diğer kargo firmalarının da yaptığı gibi iş kurma imkanı sunmaktadır. Kısa bir süre önce duyurulan sistem için başvurular toplanmış ve uygun kişilere olumlu dönüşler sağlanmıştır. Şu sıralarda da ise YK Plus için taşıyıcı olarak kendi arabasıyla kargo dağıtımına çıkmakta olan kişiler için yeni başvurular da alınmaya başlandı.

YK Plus Taşıyıcı Nedir?

Kendi aracınız ile Yurtiçi Kargo adına kargo sahiplerine paketlerini teslim etmek üzere parça başına ücretlendirdiğiniz ve çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyerek aylık kazancınızı da buna göre artırabileceğiniz bir kargo taşımacılık sistemidir.

YK Plus Taşıyıcı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular için Yurtiçi Kargo’nun internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Alttaki başvurunu formunda ilgili alanları doldurarak yaptığınız başvuru sonrası Yurtiçi Kargo tarafından size mutlaka dönüş sağlanacaktır.

Başvuru Formu: Link

Yk Plus Taşıyıcı Başvuru Formu

YK Plus Taşıyıcı Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru şartlarında tabi ki öncelikli olarak hafif ticarı, binek ya da motorsiklet tipinde bir aracınız olması gereklidir.

Yurtiçi Kargo’ya bağlı bir işletme olacağınız için şahış şirketi ya da limited türünde bir şirketinizin olması gereklidir.

Aracınızı yaşının en fazla 5 yaşında olması talep ediliyor ama esneklik payı var diye yorumlar mevcut.

Daha önce benzer bir iş yapmanız da başvuru sırasında önemli kriter.

YK Plus Taşıyıcı Nasıl Olunur?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncelikle gerekli kriterleri sağlamanız durumunda Yurtiçi Kargo sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekmekte.

Sonrasında sizi canlı görüşme için arayacaklar ve başvurunuzun olumlu olması durumunda sizden bir takım belgeler istenecek.

Bu aşamanın sonrasında ise size çalışacağınız bölge ve yapacağınız iş hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı bir eğitim verilecek.

Sonrasında ise aracınız ile çalışmaya başlayabileceksiniz.

YK Plus Taşıyıcı Ne Kadar Kazandırıyor?

YK Plus Taşıyıcı kazançları için net bir rakam söylemek pek mümkün değil ama asgari ücretinin 2-3 katı bir kazanç sağlamak oldukça kolay olduğu söyleniyor. Tamamen performans odaklı ücretlendirmeye dayaynan bu sistemde, ne kadar çok kargo dağıtırsanız kazancınız da otomatik olarak o kadar artıyor.

Ortalama olarak paket başına 4 TL kazanacağınız bu sistemde günlük ihtiyaçlarınız ve aracın yakıtının da size ait olduğunu mutlaka atlamamak gerekiyor.

YK Plus Taşıyıcı Yorumlar

Hem diğer kargo firmalarında hem de Yurtiçi Kargo tarafından araç kiralayan taşıyıcıların yorumlarına göre ortalama çalıştığınız bir dönemde aylık 4.000 TL ile 6.000 TL arasında bir net kazanç sağlanabiliyor.

Burada önemli noktalar aracınızın olması. Eğer aracınız yoksa ciddi bir miktar yatırımı buraya yapacaksınız. Ayrıca şirket kurulum giderleri az da olsa yine cebinizden çıkacak bir tutar.

Her şeyden önce de bu işe ek bir iş olarak değil, tam zamanlı bir iş olarak bakmanız gerekiyor.

Günlük de dağıtabileceğiniz belli bir kotanız mevcut ve azami çalışmada yine yemek, yakıt ve diğer masraflarınızı çıkardığınız da aylık 8 – 9.000 TL bin kazanabilirsiniz.

Aracın arıza yapması, bakımları, sigortası, olası kargo talebinin düşmesi, hastalık vs. gibi durumların olabileceğini unutmamak gerek.

Sitede daha önce yer verdiğimiz Yurtiçi Kargo Araç Kiralama konusunda hem Yurtiçi Kargo’nun taşıyıcı sistemini hem de araç kiralayarak nasıl para kazanılabilir detayını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Yurtiçi Kargo dışında Aras Kargo için de araç kiralama düşünürseniz Aras Kargo Araç Kiralama konusunu inceleyebilirsiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x