Yeni İş Fikirleri

Motosiklet ile Para Kazanmak İçin İş Fikirleri

Motosiklet ile para kazanmak ve motosiklet ile yapılabilecek işler konusunda kendi motorunuzla hangi işleri yapabileceğinizi 2021 güncel bilgilerle araştırdık

Motosiklet ile para kazanmak mümkün mü? Günümüzde bir motosiklete sahip olan herkes oldukça iyi ücretlerle çalışabilmektedir. Motosikletiniz var ise, gerçekten de çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Motosiklet ile yapılan tüm işlerin gelirleri gerçekten de çok yüksek seviyelerde, çünkü motosiklet kullanmak gerçekten de çok tehlikeli ve zor bir şey, genelde motosikleti ile çalışan pek çok kişi bir iki ay çalışıp ayrıldıklarından dolayı kalıcı bir eleman bulabilmek için de iyi maaş ödeyebildiklerini söyleyebiliriz. Peki motosiklet ile para kazanabileceğiniz işler hangisidir? Motosiklet ile hangi işleri yapabilirsiniz.

Posta Kuryeliği

Motosiklet ile para kazanmak istiyorsanız, posta kuryeliği yapabilirsiniz. Biliyorsunuz ki posta firmalarının sürekli olarak göndermek zorunda oldukları gönderiler oluyor. Bu gönderiler de araçlı ve motosikletli kuryeler aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Posta kuryeliği, özellikle motosiklet kullanıcıları arasında gerçekten de çok popüler ve kazancı iyi olan bir iş. Posta kuryeleri genel olarak saatlik ücret veya aylık maaş usulüyle çalışıyorlar. Saatlik olarak çalışanlar saatte 20 lira kazanırken, aylık maaşlı çalışanlar ise genelde 3000 lira ile 3500 lira arasında maaş alıyorlar, tabi bu maaşlara ekstra prim ve yemek gibi ücretler de veriliyor.

Yemek Restoran Kuryesi

Yemek restoran kuryeleri de oldukça güzel paralar kazanabiliyorlar. Bu kuryelerin işi, sipariş verilen yemeklerin sıcak ve hızlı bir şekilde evlere ulaşmasını sağlamaktır. Yiyecek restoranlarında çalışan kuryeler, bu işleri için aylık olarak veya haftalık olarak ücret alıyorlar. Bu ücretler de epey iyi seviyelerde hatta pek çok kişinin haftalık 900 lira ile 1000 lira arası ücret aldıklarını da öğrendik, ancak bu ücretleri alanların çoğu, ek ödeme almadıkları, yemek ve yol parası gibi ücretlerin de bu paranın içinde olduğunu söylüyor.  Tüm bunlara ek olarak motosikletin yaktığı benzin parası da bu ücretin içinde, ancak yine de aldıkları bahşişlerin, motosikletin yaktığı benzini karşıladığı söyleniyor.

Moto Taksicilik

Moto taksicilik, özellikle son zamanlarda Türkiye’de oldukça popüler olmaya başladı. Moto taksiler düşük ücretlerle hızlı taşıma yapabildikleri için talep ettikleri ücretler de buna bağlı olarak oldukça ucuz. Normal şartlar altında taksi ile 10 kilometre gitmenin bedeli yaklaşık 35-40 TL iken, mototaksilerde bu ücretler 15-20 TL’lere kadar düşüyor, yani mototaksilerde ciddi anlamda ucuza seyahat etmek mümkün. Motosikletinizle para kazanmak istiyorsanız sizlerde mototaksicilik yapabilir ve oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Genelde kilometre başına 1,30 TL ile 1,60 TL arasında bir ücret alınıyor. Yani günde 100 kilometre yol yaparsanız, 130 TL ile 160 TL arası para kazanabiliyorsunuz, çoğu moto kurye bunun oldukça kolay olduğunu söylüyor. Hatta haftada 1,500 lira dahi kazanan pek çok insan var. Sizlerde mototaksi olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken, mototaksi uygulamalarından birini indirmek ve hemen şoför olarak çalışmaya başlamak olacaktır.

İş Fikirleri konusunda Motosiklet ile para kazanmak dışında da alternatiflere bakıyorsanız eğer sitemizde daha önce yer verdiğimiz Market Açmak İçin Gerekli Sermaye ve Aylık Kazancı konusu da ilginizi çekebilir.

Daha fazla farklı iş fikri için de Yeni İş Fikirleri kategorimize göz atabilirsiniz. Burada farklı bir çok sektörde yapılabilecek güncel iş fikirlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Can
Can
2 yıl önce

Motorum var

Adres
Mahmut şevket paşa mah dik sokak no.14/1 şişli ist


Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x