Yeni İş Fikirleri

Vitamin Bar Standı Açma Maliyeti Ve Şartları

Vitamin bar standı açmak için dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Vitamin bar tezgahı açmak isteyen kişiler ilk olarak vitamin bar standı açacakları dükkan veya tezgah için yer belirlemelilerdir. Bu işte stand için yer ayarlamak en önemli aşamalardan bir tanesidir. Çünkü standı açacağınız yer seçiminiz sizin kazancınızla doğrudan ilişkilidir. 

Seçeceğiniz yer sizin kazancınızı ve zararınızı belirler.  Bu sebeplerden ötürü vitamin bar standı açmak isteyen kişiler bu işe girişmeden önce seçecekleri yerin iş işleyiş potansiyelini iyice araştırıp analiz etmelilerdir. Ayrıca bu işe girişmek istiyorsanız rakiplerinizi de analiz edip kazançlarını araştırmalısınız. Rakip analizi yapmak sizi bu işte daha iyi bir konuma getirebilir. 

Vitamin bar standı açmak için ilk olarak standın açılacağı yer tespit edilir. Daha sonrasında ise kişinin çalışacağı ortam belirlenir. Çalışacağınız ortam için bir stand mı açacaksınız? Yoksa bir dükkan mı tutacaksınız? Bu seçenekler arasından birini seçip karar vermelisiniz. Seçeceğiniz seçenek stand da olsa dükkan da olsa hangisini seçerseniz seçin vereceğiniz karardaki yer, doğrudan maliyeti etkileyecektir. Yer seçimindeki maliyete örnek olarak AVM’de açılan vitamin bar standı örneğini verebiliriz. AVM’de açılan stand ile ortalama bir semt caddesinde açılan tezgah maliyeti arasında uçurum fiyatlar olabilmektedir. 

Yer ve ortam seçimi belirlendikten sonraki aşamada iş resmiyet kazanmaktadır. Resmiyet demek iş yerinin açılışının olacağı anlamına gelmektedir. İş yeri açarken ilgili belediyeden iş yeri ruhsatı ve vergi levhanızı almanınız gerekir. Daha sonrasında çalışacak işçi ve muhasebeci ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Vitamin barı standı açmak için saydığımız bütün işlemler sonucunda ortaya çıkan maliyet ortalama 2000-2500 TL arasında olacaktır. Ortaya çıkan bu masraf ruhsat ve vergi levhası masrafları içindir. 

Vitamin Bar Açmak İçin Gerekenler ve Maliyet

Şuraya Atla

Vitamin bar açmak için gerekenler ve bazı malzemeler vardır. Peki, bu malzemeler nelerdir? Bu yazımızda stand açmak isteyenler için gerekli olan malzemeleri araştırdık ve sizlerle paylaşacağız.

Vitamin bar standı için gerekli malzemeler şunlardır;

 • Öncelikle ortam olarak tezgah seçeneğini seçtiyseniz, tezgah açmayı düşünüyorsanız ortalama maliyetiniz 4000-5000 TL arasında olacaktır.
 • İkinci seçenek olan dükkan seçeneğini seçtiyseniz ise maliyetiniz dekorasyon zevkinize ve isteklerinize göre değişkenlik gösterir.(Duvarlar, Oturma Alanları, Tezgahlar, Tabela vs) 
 • Vitamin bar standı açarken profesyonel bir buzdolabına ihtiyaç vardır. Meyvelerin korunması ve taze kalması için buzdolabı şarttır. Profesyonel buzdolabı için ortalama olarak en az 3000 TL maliyet ortaya çıkar.
 • Meyvelerin suyunu çıkarmak için katı meyve sıkacağına ihtiyaç duyulur. Katı meyve sıkacağı için ortalama en az 500 TL fiyat ortaya çıkar.
 • Kış aylarının vazgeçilmezi, vitamin deposu portakal suyunu sıkmak için portakal sıkacağına ihtiyaç duyulur. Portakal sıkacağına ortalama en az 400 TL gereklidir.
 • Nar sıkacağına ortalama en az 300 TL’dir. 
 • Servis edeceğiniz meyve suları için bardak gereklidir. Bardak seçiminiz maliyetinizi etkiler. İki seçenek vardır; ya cam bardak alacaksınız ya da karton bardakta satacaksınız. Cam bardak alacaksanız maliyetiniz ortalama en az 400 TL olacaktır. Karton bardakta satış yapacaksanız ise 1000 adet karton bardaktan hesap edersek ortalama olarak en az 450 TL maliyet ortaya çıkacaktır.
 • Peçete maliyeti en az 100 TL’dir. 
 • Meyve kesmek için bıçak seti gereklidir. Bıçak setine ortalama 300 TL gereklidir.
 • Hijyenik şartlarda çalışmak için eldiven gereklidir.  Eldiven maliyeti, ortalama olarak 50 TL civarında olacaktır.
 • Hijyen işletmeler için çok önemlidir. İşletmelerin önceliği hijyen olmalıdır. Bu yüzden temizlik malzemeleri gereklidir. Temizlik malzemeleri için ortalama en az 300 TL maliyet ortaya çıkar.

Yukarıda belirttiğimiz maliyetler ortalama fiyatlardır. Gerçek manada kaliteli hizmet vermek isteyen işletmeler kaliteli sıkma makineleri alarak ortalama maliyetlerin üzerine çıkarak daha iyi bir hizmet sunabilir. 

Kaliteli bir sıkacak kullanarak ortalama maliyetlerin üzerine çıkmanız sizi daha kaliteli bir vitamin bar standı yapacaktır. Belirttiğimiz diğer malzemelerde ortalama fiyatlar baz alınarak hazırlanmıştır. Sizin alacağınız ürünün kalitesine göre maliyetiniz artabilir veya azabilir. Fakat şunu söyleyebiliriz ki ortalama, düzgün bir vitamin bar standı açmak istiyorsanız maliyetiniz şirket kurulumuyla beraber 15.000 TL civarında olacaktır.

Vitamin Bar Standı Açmanın Şartları

Vitamin bar standı açmak maliyeti düşük ve karlı bir iştir. Çoğu insan bu konu hakkında araştırmalar yapmaktadır. Peki, vitamin barı standı açmanın şartları nelerdir?

Vitamin bar standı açmak için yerine getirilmesi gerekilen şartlar şunlardır;

 • İlk olarak vitamin barı açmak için kendi bütçenize uygun bir yer bulmalı ve gerekli olan standa karar vermelisiniz.
 • Daha sonraki aşamada işinizin resmiyet kazanması için istenilen gerekli evrak ve prosedürleri yerine getirmelisiniz.
 • Vitamin bar tezgahı kuracağınız firma ile anlaşma imzalamalısınız. Bu işte herhangi bir ulaşım sorunu yaşamamak için firma tercihinizi çevrenizdeki firmalardan yana kullanabilirsiniz. Tercihinizi bu yönde yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.
 • Vitamin bar standı kurulumu maliyeti yaklaşık olarak 4000 TL civarında olmaktadır.
 • .Eğer ki ortam seçiminiz stand değil de dükkan olacak ise kendi bütçenize uygun bir yer bulmalısınız. Daha sonraki aşamada ise dükkanın içerisini gerekli şekilde dizayn etmelisiniz.

Bu sayede az bütçeli ve karlı bir iş yapabilirsiniz. 

Vitamin Bar Standı Açma Maliyeti Ve Şartları yazımızı beğendiyseni Çiğköftem Bayilik Bedeli, Şartları ve Başvurusu yazımız da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x