Bayilik

Aras Kargo Bayilik Şartları Nelerdir?

Aras Kargo bayilik imkanı, kargo sektörüne yatırım yapmak isterseniz, güzel bir fikir olacaktır. Aras firmasının bayilik şartları ve avantajlarında bahsedince bu fikre daha sıcak bakacaksınız. Hem para kazanıp hem de para kazandırmak istiyorsanız bu iş sizin için ideal olabilir. Bu sebeple bu firmanın bayilik şartları, imtiyaz koşulları ve ne kadar kazandırdığı ile ilgili detayları aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Aras Kargo Bayi Olmanın Şartları Nelerdir?

Aras Kargo, Celal Aras tarafından 1979 yılında kuruldu. O zamanda beri alanında faaliyetler gösteren firma, günümüzde 20 binden fazla çalışanı ile taşımacılıkta öncü kuruluşlardandır. Aras taşımacılık, 40’a yakın transfer merkezi, ortalama 2 bin şube ve 5 bin araç filosu ile Türkiye’de en geniş erişim ağına sahiptir.

Gün geçtikçe kargo firmalarına olan ihtiyacın artması göz önünde tutulursa sağlam bir firma olan Aras’tan bayilik almak mantıklı olacaktır. Aras Kargo bayilik için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Kargo yerinin açılacağı lokasyon seçilirken işlek bir yer seçilmelidir. Ayrıca bayiliğin olduğu yerde araç parkının olması önemli detaydır.
 • Mekânın en ve boy ölçümünün kargo yetkililerinin istediği şekilde olması gerekmektedir. Zaten bayilik için görüşme yapıldığında bu konu hakkında bilgi verilmektedir.
 • Başvuruda bulunacak kişilerin acentelik başvuru formunu doldurmaları istenecektir.
 • Yatırımcı olacak kişilerin, marka imajına zarar vermeyecek bir tecrübeye ve geçmişe sahip olmaları gerekiyor.
 • Sorumluluk sahibi ve işi sahiplenecek kişiler olunması isteniyor.

Aras Marka Kargo Bayilik Ücreti

Bayilik ücreti açılacak şubenin profiline göre farklılık göstermektedir. Bu profil içine personel sayısı, kira, araç sayısı gibi etkenleri de eklemek gerekiyor. Güncel olarak Aras Kargo bayilik ücretini açıklayalım:

 • Markanın isim hakkı için yaklaşık 30 bin TL ücret ödenmektedir.
 • Banka teminat mektubu 50 bin TL ile 60 bin TL arasında değişmektedir.
 • Yatırım bedeli ise 100 bin TL ile 120 bin TL arasındadır.

Kısacası Aras Kargo bayilik imtiyazı için en az 150 bin TL bir bütçeye ihtiyaç vardır. Aslında giderler düşünüldüğünde bu maliyetin çok normal olduğu fark edilecektir. Aras taşımacılık firmasından kargo bayiliği almanın avantajlarından bahsedelim:

 • Köklü ve prestijli bir firmanın bayiliğini almak ticaretteki riskleri en az seviyeye indirecektir.
 • Aras marka, personelinin ve bayiliklerinin refahı için çeşitli faaliyetler ve projeler yürütmektedir.
 • Firma eğitimler, projeler, network hizmetleri, reklam gibi konularda bayiliklere destek sağlamaktadır.
 • Türkiye’de öncü kargo firmalarından biridir. Bu nedenle hazır müşterisi bulunmaktadır. Bu durum yeni açılmış bir bayiliğin hızlıca kâr etmesini sağlayacaktır.

Aras Kargo Bayilik Kazancı

Bu markaya yaptığınız bayilik yatırımı, 6 ay gibi kısa bir zamanda geri dönüş sağlayacaktır. Avantajlar kısmında da bahsettiğimiz gibi Aras markasıyla çalışmak risksiz ve kârlı bir girişimdir. Standart çalışması olan bir Aras marka kargo bayiliği aylık 70 bin TL ile 100 bin TL arasında para kazandıracaktır. Burada dikkatinizi şuna çekmek isteriz: Kargo bayisinin daha fazla müşteri trafiği varsa aylık kazanç daha fazla olacaktır.

Bayilik kar oranı konusunda ise şubeye gelen ve müşteriye ulaştırılması gereken kargolar ile şubeden gönderilen kargolardan yüksek oranlarda kâr elde edilir. Gün içinde 500 adet kargonun müşteriye teslim edildiği ve 200 adet kargonun gönderildiği bir Aras Kargo bayilik şubesinde, günlük kâr marjı 5 bin TL olacaktır.

Böyle bir alışverişi aya ve yıla göre hesapladığınızda elde edilen kazancın büyüklüğü görülecektir. Bu hususta giderleri de hesaba katmak önemlidir. Giderlerden sonra bayiliği alan kişinin elinde 70 bin TL kalmaktadır.

Kargo Bayiliği İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Günümüzde özellikle her türlü alışverişin online yapıldığı bir zaman diliminde kargoculuk daha önem kazanmıştır. Kargo bayilikleri giderek artan kazançları ile girişimcilerin dikkatini çekmektedir. Aras taşımacılık, kargo hizmeti ve binlerce çalışanı ile başarılı işlere imza atmaya devam etmektedir. Bu nedenle girişimciler, ön planda olan bu markaya ait bayiliklerde faaliyet göstermek istemektedirler.

Aras Kargo bayilik koşulları uygunsa ve yeterli bütçesi olan kişilere başvurunun nasıl yapılması gerektiğinden bahsedelim:

 • İlk önce Araskargonun web sitesine giriş yapılır.
 • Daha sonra acentemiz olun sekmesi tıklanır.
 • Ardından hangi şehirde şube açılmak isteniyorsa o şehir tıklanır.
 • Şehir seçildikten sonra lokasyonda bayilik için müsait olan noktalar sekmesi çıkar.
 • Seçilen noktaya tıklandığında sırasıyla kişisel bilgiler, cep telefonu numarası, mail adresi, ikamet adresi ile özgeçmiş ile ilgili boşluklar doldurulur. Böylece kişi online başvuru yapmış olur.

Aras Marka Kargo Bayiliği İletişim Bilgileri

Bu yazımızda Aras taşımacılık firmasının kargo bayiliğini almak için gerekli olan bütün şartları anlattık. Taşımacılık sektöründe yeni bir yatırımcı olmak istiyorsanız, aras kargonun iletişim bilgilerine ihtiyaç duyacaksınız. Vereceğimiz iletişim bilgileri ile Aras firmasının yetkilileri ile görüşerek merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

Kargo bayiliği için genel müdürlük iletişim Kavacık İstanbul şubesinden yapılmaktadır. Telefonla iletişim kurmak isteyenler 0(216) 538 55 00 no’lu telefonu arayabilirler. Ayrıca müşteri hizmetleri numarası 444 25 52’dir. Google arama motorunda Aras Kargo yazılınca web sitesi arama sonuçlarında çıkacaktır.

Tüm Aras kargo bayilik şubelerine ve yeni yatırımcılara geniş olanaklar sunan firma, taşımacılık sektöründe ön plana çıkmaktadır. Marka bilinirliliği ve verdiği kaliteli hizmet ile rakiplerini geride bırakmıştır.

Aras Kargo Bayilik Şartları Nelerdir? yazımızı ilginizi çektiyse Yurtiçi Kargo Bayilik Başvurusu ve Şube Açma Şartları yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x