Bayilik

Pidem Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Pidem bayilik şartları ve bedeli ile ilgili çok fazla merak edilen olduğunu fark ettik. Pidem franchise bedeli nedir ve nasıl başvuru yapılır gibi aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Serüvenine 2010 yılında Eskişehir’de adım atan Pidem, HD Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Bu restaurant zinciri, geleneksel Türk mutfağının lezzetini 50’yi aşkın şehrimizde 250’den fazla bayi ile temsil etmektedir. Ülkenin dört bir yanına lezzetinden bahsettiren Pidem’in mutfağında çeşit çeşit pide yapılmaktadır. Franchise sistemi sayesinde büyüyen Pidem, bünyesinde 3.500’ün üzerinde çalışanı bulunmaktadır. Bu çalışanlarda ve franchise ile Pidem bayilik alma fırsatı yakalamış yatırımcılarda aranan en önemli özellik olan ‘ürün kalitesi’, ‘misafir memnuniyeti’ ve ‘daima uygun fiyat’ prensipleri ile hareket edilmesidir. 

Pidem Bayilik Şartları Nelerdir?

Pidem bayilik almak ve kendi işini yürütmek isteyenlere şartlar şu şekildedir:

  • Lezzet konusunda ismini duyurmuş bir markayı temsil etme yetkinliği bulunmalıdır.
  • Daima uygun fiyat odaklı çalışılmalı ve ek ücret uygulanmamalıdır.
  • Pide ve çeşitleri müşteriye aynı kalitede sunulmalıdır.
  • Sorumluluk sahibi olunmalıdır.
  • Temiz ve güvenilir bir özgeçmişe sahip olunmalıdır.
  • Gerekli yatırımı sağlayabilecek sermaye sahibi olunmalıdır.
  • İşe yalnızca yatırımcı gözüyle bakılmayıp zaman ve efor harcanmalıdır. 
  • En önemlisi kaliteli ürün, müşteri memnuniyeti ve uygun fiyat ilkeleri ile hareket edilmesi gibi koşulların sağlanılması gerekir.

Pidem Bayilik Alma Aşamaları Nelerdir?

Pidem bayilik almak için öncelikle bünyesinde çalıştığı HD Holding ile iletişime geçilmelidir. Başvuru franchise formu ile gerçekleşmektedir. Yatırımcı adayının franchise formunu eksiksiz doldurması gerekmektedir. Bu form Pidem resmi internet sitesinde doldurulmaktadır. Başvuran ile iletişime geçilmesi açısından formun doğru ve eksiksiz doldurulması önem taşır. Form HD Holding tarafından incelendikten sonra uygun görüldüğü takdirde aday görüşmeye davet edilir. 

Pidem bayilik için önerilen adres belirlenmiş ise fizibilite çalışması yapılır. Bu konuda başvuran kişiye yardımcı olunur ve Pidem bayilik araştırması yapılır. Başvuru yapan kişinin belirlenmiş bir adresi yok ise HD Holding ile alan değerlendirmesi yapılarak yer belirlenir. Bayilik yapılacak yerin yapı projesi hazırlanır ve çalışmalar başlar. Pidem bayilik için çalışacak personellerin seçimi ve eğitimi ile ilgilenilir. Çalışanların denetlenmesi, ürün tedariki, hijyen ve gıda denetimi HD Holding tarafından yürütülmektedir. Pidem bayiliği almak istiyorsanız burayı tıklayarak ilgili sayfaya gidebilir ve formu doldurabilirsiniz.

Pidem Franchise Bedeli Ne Kadardır?

Pidem, yıllar önce adım attığı serüvenine, büyük kitlelere erişmek ve birlikte gelişmek için girişimcilere büyük önem vermektedir. Günden güne gelişen Pidem markasının franchise bedeline bakıldığında sunduğu fırsatlar benzer markalardan ayrı tutulmasını da sağlamaktadır. Pidem bayilik almak için belirlenmiş şartların yanında franchise yatırım bedeli de bulunmaktadır. Bu franchise bedeli için kesin bir fiyat verilmemekle birlikte takiben 500 bin ile 600 bin arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyat geçen yıl göz önünde bulundurularak hesaplanmıştır. Bu fiyat aralığı bayiliğin açılacağı yere ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. 

Pidem Bayiliklerinde Nasıl Kazanç Sağlanır?

Girişimcilerin üzerine çokça düşündüğü konu yatırımın kazancıdır. Yatırımın hızlı seyir eden bir geri dönüş ile kazanç sağlaması yatırımcının hedeflediği en önemli konuların başında gelir. Diğer sektörlere göre içinde daha az risk barındıran ve hızlı kazanç kaynağı olan yemek sektörüne yapılan yatırım en çok tercih edilen franchise yatırımdır.

İşkolu yemek üzerine olan yatırımlarda kazanılan en önemli kar, yemek yapma maliyetinin diğer yatırım alanlarına göre daha az olmasıdır. Maliyetin az olması kar alma olanağını da artırır. Bu yüzden Pidem bayilik yatırımda etkili bir adımdır. Pidem markasının yaptığı 29 çeşit çeşit pide, bu yemeğin her şekilde yapılabildiği ve fazla çeşidinin olduğu anlamına gelmektedir. Bu da fazla seçenek olduğundan dolayı tercih edilme olasılığını artırmaktadır. Neredeyse herkesin beğendiği pidenin yapımı hem hızlı hem de pratiktir. Bu da müşterinin zaman kaybetmeden kalite ve lezzete ulaşmasına, karnını doyurmasına olanak sağlar. Dondurucuda bozulmayan ve lezzetini kaybetmeyen bu yiyecek, paket servis de yapılabildiğinden oldukça tercih edilmektedir. 

Ülkemizde 50’den fazla şehirde hizmet veren Pidem, 7’den 70’e her yaştan damak zevkine hitap etmektedir. Her yaştan insanın beğenisini kazanan bu restaurant zinciri, kalite ve lezzet yeri olmayı sürdürmektedir. Bunun sebebi; kaliteli ürün, memnun müşteri ve her zaman uygun fiyat odaklı çalışmayı benimsemesidir. 

Pidem bayilik içerisinde kar marjından bahsedecek olursak net bir yüzde açıklanmamıştır fakat sektörel bazda bakıldığında yaklaşık yüzde 40 ila yüzde 50 arasındadır. Belirttiğimiz yüzde bayilik yerine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; İstanbul’daki işlek bir caddede sipariş edilen pide ile Gaziantep’teki bir bayide sipariş edilen pide aynı fiyatta olmayabilir. Bu da yapılan yatırım bedeli ile paraleldir. 

Pidem Bayilerinin Çalışma Saatleri Nedir?

Pidem bayilik açılış ve kapanış saatleri bulunduğu lokasyona göre değişiklik göstermektedir. AVM’ deki Pidem bayilerinin açılış saati sabah 10.00 iken kapanış saati akşam 22.00 olarak bilinmektedir. Alışveriş merkezlerinin açılış kapanış saatine uygun olarak hizmet vermektedir. Hafta içi ve hafta sonu aynı zaman dilimi içerisinde hizmetine devam etmektedir. Alışveriş merkezlerinin bünyesinde çalışma sağlamayan Pidem bayilerinin açılış saati sabah 10.00 iken kapanış saati 19.45’tir. Bu zaman dilimine hafta sonu da dahil olmaktadır.

Pidem Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli yazımız ilginizi çektiyse Midyeci Ahmet Bayilik Almak ve Franchise Bedeli yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Emrah Çalıbaşı
Emrah Çalıbaşı
1 yıl önce

Telden ulasirsaniz sevinirim

Adres
Nasrettin mahallesi karaca ahmet caddesi no 81 kat 3
Açıklama
Bana telden ulasirsaniz detayları konuşmak isterim


Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x