Bayilik

Penti Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Penti bayilik almak istiyorsanız, size gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Penti franchise bedeli, nasıl başvuru yapılır ve neler istenir gibi tüm merak edilenleri anlattık.

Türkiye’nin en önde gelen, kökeni 1950 yılına dek dayanan önemli çamaşır markası Penti, şu an ülke genelinde yaklaşık 400’ü aşkın bayiye sahip olarak en çok tercih edilen iç giyim firması olmayı başarmış durumda. Penti bayilik vermeye ve ağını genişletmeye son hızla devam ediyor. Yurtdışında da mağazaları bulunan Penti’nin, 29 farklı ülkede 106 tane mağazası aktif olarak hizmet vermektedir.

Yasef ve Mois Kariya isimli kardeşler tarafından Türkiye’de kurulan Penti markası ilk olarak 1970 yılında Öğretmen Çorap adını alıp, İstanbul Bayrampaşa’da üretim faaliyetine başladı. Firma adının Öğretmen Çorap olmasının baş nedeni, o dönemlerde ülkemizde ince kadın çorabını öğretmenlerin sıklıkla tercih etmesiydi. 1980’li yıllarda ise firmanın başına ailenin üyesinde olan Sami Kariyo ikinci kuşaktan geçti. Şehirli kadınların temel ihtiyaçlarını analiz ederek, direkt bu ihtiyaçlara odaklanan marka; kalite, çeşit, desen ve renklere önem veren bir üretim anlayışını uygulamaya koydu. Bu sayede pazardaki konumunu daha da sağlamlaştırdıktan sonra Penti bayilik sürecini tamamlayarak şimdiki adını aldı.

Penti Bayilik Veriyor Mu?

Günümüzde son derece popüler olan iç giyim ve çamaşır sektörü, son zamanlarda oldukça ciddi bir yatırım alanı haline gelmiş durumda. Durum böyle olunca da ‘Penti bayilik veriyor mu?’ sorusu bu sektörde faaliyet göstermek isteyen girişimciler açısından merak uyandırmaya başladı.  Sorunun cevabına gelecek olursak; evet. Türkiye ve dünyadaki varlığını mevcut olan bayilik ve franchise sistemi ile sağlayan Penti, bayilik sistemine devam etmekte ve hali hazırda ülke genelinde bulunan 400 civarı olan mağazasını 500’lere çıkarmayı hedeflemektedir. Bu sebeple Penti bayilik açmayı düşünen girişimcilere açık kapı bırakmaktadır. Dilerseniz firmanın resmi iletişim sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Penti Bayilik Şartları Neler?

Ülkenin köklü firması Penti, bayilik için belli başlı şartlar aramaktadır. Eğer Penti markasından bayilik almak istiyorsanız daha önce giyim sektöründe belli bir deneyime sahip olmanız ve bu deneyimde başarılı olmanız da gerekiyor. Ayrıca mağazanın açılacağı yer ile ilgili şartlarda anlaşılması ve sonrasında mağazanın içi ile ilgili konularda şartların oluşması gerekmektedir. Penti bayilik şartları şunlardır;

  • İç giyim sektörüne daha önce giriş yapmak,  Penti Bayilik almak isteyen girişimcilerin, disiplinli ve çalışkan olmaları gerekmektedir.
  • Bu alanda ilerlemek isteyen girişimcilerin, sektörün gerektirdiği belli oranda yatırımı yapabilecek finans gücüne de sahip olması lazımdır.
  • Penti bünyesi altına girmek isteyen yatırımcıların bu sektörün en güçlü markalarından biri olan Penti ile çalışacaklarının bilincinde olmaları gerekmektedir.
  • Penti, bayilerine ürün tedarik etme konusunda herhangi bir sıkıntı çekmemelerinin garantisini vermekte olup marka sayesinde güncel moda ve trendlere hakim olarak, pek çok avantajdan faydalanma imkanı vermektedir.
  • Penti firması girişimcilerden müşteri odaklı hareket etmelerini, yöneticilik ve liderlik vasıflarına sahip olmalarını, markayı en iyi şekilde temsil etmelerini istemektedir.

Penti Bayilik Ücreti (Penti Franchise Bedeli) Ne Kadar?

Ülkenin en seçkin iç giyim markalarından bir tanesi olan Penti bayilik konusu ile ilgili öncelikli olarak satış ortaklığı konusunda anlaşabilmek için yatırımcıların isim hakkı bedelini kabul etmeleri gerekmektedir. Marka yetkilisinin belirlemiş olduğu bu bedel, ortaklık anlaşması gereğince satışlardan alınacak yüzdenin yanında, yatırımcıların marka ismini kullandıkları için ödemeleri gereken bir miktar olarak tanımlanabilir. 

Penti bayilik ücreti yani isim hakkı bedeli kesin olarak bilinmemek ile birlikte, marka bünyesinde bayilik sistemine dahil olmayı düşünen ve isteyen girişimcilerin, franchise bedeli olarak yaklaşık 300 bin TL gibi bir miktarda sermayesi bulunması ön görülmektedir. Bunların yanı sıra Penti, bayilik bünyesine dahil olmak isteyen girişimciler için pek çok destek sunmaktadır. Bu destekler arasında, personel desteği, pazarlama desteği, eğitim desteği, proje desteği, el kitabı, yer seçimi, ortak reklam ve bölge koruması gibi çeşitli desteklerde bulunmaktadır. 

Penti franchise bedeli ve bayilik şartları Türkiye için ve Avrupa için farklılık gösterebilmektedir. Bu sebepten dolayı bayilik için başvuru yapacak girişimcilerin bu durumu dikkate alması gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce Penti firma yetkilileri ile iletişime geçerek bu konu hakkında detaylı bilgi almanız yararınıza olacaktır.

Penti Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Penti markası nezdinde satış ortaklığı konusunda penti bayilik konusunu görüşmek ve marka bünyesinde bulunan bayilerden bir tanesi olabilmek için iletişim kanalları yolundan firma ile irtibata geçilebilir. Firmanın merkez adresi olan Yenibosna – İstanbul adresi üzerinden firma yetkilileri ile yüz yüze birebir görüşme sağlayabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra bayilik başvurusu işlemleri hakkında gerekli ön bilgiyi alabilmek için 0 (212) 630 02 49 hatlı telefon numarasından bayilik departmanı ile görüşme sağlanabilir.

Penti Mağazalarında Bulunan Ürünler Nelerdir?

Penti mağazalarında satılan ürünler genel olarak: 

  • Plaj ürünleri olarak bikini, mayo, şapka ve havlu,
  • İç giyim olarak ise korse, jartiyer, atlet, sütyen ve külot,
  • Ev içi giyim alanında kullanılmak için; gecelik, sabahlık ve pijama gibi ürünler Penti bayilerinde satılmaktadır. 

En çok tercih edilen iç giyim firması Penti bir dünya markası haline gelmiştir.

Penti Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli yazımız ilginizi çektiyse Karaca Bayilik Şartları Nedir, Nasıl Alınır? yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x