Bayilik

Dominos Franchise Bedeli Ne Kadar?

Dominos franchise bedeli, firma tarafından belirleniyor ve şartlara uygun adaylar bayiliği alabiliyor. Ünlü pizza firmalarından birisi olarak ülkemizde ve dünyada tanınma oranı yüksek olan Dominos hızlı tüketim alanında adından çokça söz ettiren restoranlardandır. 

Dominos tarafından bayilik tercih edilmesinin sebeplerinden birisi yatırımlara hızlı geri dönüş sağlanması ve seri kazanç politikasıdır. Dolayısıyla karlı olarak bilinen bayilik seçenekleri arasındaki yerini almış durumda. Sizlerde Dominos Pizza bayiliği almayı düşünüyorsanız yazımızın devamındaki şartları inceleyebilirsiniz.

Dominos Pizza Bayilik Veriyor Mu?

İlk olarak Dominos français durumu incelenirken firmanın bayilik verip vermediğini değerlendirelim. Özellikle ülkemizde pazar payı gittikçe artan firmalardan birisi olması nedeniyle girişimcilerin dikkatini çekiyor. Dominos’un franchise bayilik sistemi üzerinden çalıştığı ve ağını genişlettiği biliniyor.

Hızla ilerleyen zincir restoranı arasında yerini alan Dominos, bayilik almayı düşünen yatırımcıların ilk tercihlerinden birisi haline gelmiş durumda. Dolayısıyla firma belirlenen şartlara uygun olunması durumunda bayilik hizmeti sunuyor.

Yatırımcıların markaya yönelmesinde birden fazla sebep bulunuyor. Öncelikle marka değerinin ve bilinirliğinin olması dikkat çeken özelliklerden birisidir. Ayrıca açılış maliyeti açısından düşük bütçelere denk gelmesi ve etki alanının gün geçtikçe artması sayesinde tercih ediliyor. Firma satın alma ve lojistik gibi birimler aracılığıyla ürünlerini uygun fiyatlar eşliğinde girişimcilere sunmayı amaçlıyor.

Dominos Firması Hakkında

Dominos franchise hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmadan önce firmanın geçmişine göz atalım. Ülkemizde 1996 senesinde çalışmalarını başlatan firma, pizza satışı konusunda hizmet veren markalardan birisi olmayı sürdürüyor. Ayrıca devamlı ve aktif şekilde yürütülen reklam kampanyalarıyla çok sayıda kişinin bildiği isimlerden birisi oluyor. 

Pazar payının etkisi ile bayilikler hakkında farklı ayrıntılar devreye giriyor. Örnek olarak Dominos Pizza tarafından belirlenen bayilik süresinin 10 sene şeklinde oluşturulduğu söylenebilir. Ayrıca bayilik yapmak için belli katılım payı değeri sunulmaktadır. Yatırım oranı ve katılım payı dengesine bakıldığında; mevcut gelirim bu giderleri dengeleyebileceği düşünülüyor.

Dominos Bayilik Şartları Nelerdir?

Aklınızda Dominos Pizza restoranı açma fikri varsa ancak yeterli finansal altyapıya sahip değilseniz bayilik başvurusunu rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Dominos franchise uygulaması tüm farklı firmalarda olduğu gibi belli şartlar sunuyor. Dominos bayiliği için temel şartlar şu şekildedir:

  • Öncelikle başvuru gerçekleştiren adaylar, uygun bulunması durumunda yüz yüze görüşme amacıyla genel merkeze davet edilir.
  •  Bayilik için talepte bulunan adaylar başvurularını telefon ya da internet sitesi üzerinden iletebilir.
  • Bir Dominos bayiliği alabilmek için belirlenen en az metrajın 90 metrekare olarak belirlendiği ifade edilebilir.
  • Başlangıç aşamasında belirlenen gerekli sermaye 120.000 dolardır.
  • Toplamda bulunması gerekli olan maliyet 200 bin dolar ve artı KDV şeklinde belirlenmiştir.
  • Ciro primi adı verilen sistem Dominos Pizza bayiliğinde uygulanmamaktadır.
  • Reklam katılım maliyetinin aylık yüzde 6 şeklinde tespit edilmesi ile Dominos bayilik şartları meydana gelir.

Bu kriterlerin sağladığınızı  düşünuyorsanız buradan Dominos ile iletişime geçebilirsiniz.

Dominos Bayilik Maliyetleri

Eğer Dominos franchise olma fikrine sahipseniz işletmenin başında olacak kişinin %51 hisse sahibi olacağını bilmeniz gerekir. Bunun yanı sıra gerekli maliyet hazırlığının ortalama 250 bin ile 270 bin dolar civarı ve + KDV şeklinde düşünülmesi yerinde olacaktır. Dominos Pizza ile anlaşma yapılması halinde 10 sene anlaşma süresi geçerli kalacaktır.

Bu arada belirlenen yer için firma tarafından uzman ekiplerin fikirleri alınmakta ve bu doğrultuda karar verildiği bilinmektedir. Yatırım bedeline mağaza boyut ve ayrıntılarına göre küçük değişiklikler göstermekle birlikte ortalama yukarıdaki miktarlara tekabül ettiği söylenebilir. Ortalama değerler dışında Dominos franchise işleminin ardından net bir rakam ortaya çıkacaktır.

Ayrıca farklı Dominos bayilik türleri olduğunu söyleyebiliriz. Değişik konseptler uygulanan modellerden bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Fakat burada bilinmesi gereken önemli bir konu her konsept türünün seçilen dükkan için uygun olmadığıdır. Dolayısıyla öncelikle restoranın boyutlarını değerlendirerek tarz belirlemesine gitmek sağlıklı olacaktır. 

İlk olarak dükkanı belirleyerek hareket edebilirsiniz. Daha sonra firma tarafından sunulan belli bir tarza yönelebilirsiniz. Dominos’un temel bayilik çeşitleri 3 adettir. Restoran konsepti, eve servis konsepti ve şube konsepti firmanın ana hizmet alanlarını oluşturuyor. Restoran konseptinde firmanın müşterileri restoranda oturarak hizmet alıyor. 

Eve servis konseptinde adından anlaşılacağı gibi genelde evlere servis yöntemi ile çalışan daha küçük boyutlu mekanlar tercih ediliyor. Şube konseptinde de her iki uygulamanın bir arada yürütüldüğü bir sistem kuruluyor. Dominos franchise şartları değerlendirilirken tüm ayrıntıları gözeterek istediğiniz kar oranlarında bir işletme kurabilirsiniz.

Firmadan bayilik başvurusu yapılırken dükkan yerinin işlek bir alan olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca firma tarafından bayilik almak isteyen kişilerden beklenen özelliklerden bir diğeri de işletmecilerin emeklerini ve enerjisinin büyük kısmını firmaya ayırması talebidir. Dolayısıyla bu işi yapacak kişiler ana iş olarak değerlendirmelidir.

Bunlara ek olarak Dominos franchise başvurusunda motor park alanının bulunmasının yanı sıra daha çok köşe dükkan yapıları tercih ediliyor. Bayilik almak istiyorsanız yukarıdaki şartları değerlendirerek firma yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Dominos Franchise Bedeli Ne Kadar? yazımızı beğendiyseniz Dominos Pizza Kiralık Dükkan yazımız da nasıl dükkan önerebileceğinizi anlatan içeriğimiz da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x