Bayilik

Bargello Bayilik Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Bargello bayilik başvuru şartları ve maliyeti ile ilgili tüm bilgileri yazımızda bulabileceksiniz. Yatırımını bayilik adı verilen modele yatırmak isteyen kişiler, Bargello bayilik düşünebilir. Çünkü hali hazırda Bargello markasının çatısı altında işletme yürütmek kârlı bir iştir. Bu markanın hazır müşterisi, yüksek kâr marjı, sınırsız stok avantajı oldukça cezbedicidir. Peki, parfümeri sektöründeki bu markanın bayisi nasıl olunur? Bu konu hakkında merak edilenleri aşağıda cevapladık.

Bargello Markası Bayilik Şartları

Bargello parfüm bayilik şartları hakkında detaylara girmeden önce bu markayı tanıtmaya çalışalım. Bu markanın temelleri 1950’li yıllarda BRG Kozmetik tarafından atıldı. O zamanların popüler kolonya markası gonca kolonyaları ile BRG kozmetiğin işleri büyüdü. BRG Kozmetik, ürün çeşitliliğini artırarak günümüzdeki Bargello oldu. Köklü bir geçmişi olan bargello markanın bayiliği için gerekli olanlardan bahsedelim.

Bargello bayilik şartları aşağıdaki gibidir:

 • Dükkân minimum 10 metrekare olmalıdır. Ayrıca dükkânın olduğu yer işlek bir cadde üzerinde yer almalıdır.
 • Mekânın dekorasyonu marka yetkililerinin belirlemiş olduğu şekilde yapılacaktır.
 • Dükkânda başka markaların satışı ve reklamı yapılamaz.
 • AVM’lerde kiosk konseptli bayilikler, 6 ile 12 metrekare satış yerine sahip olmalıdır.Cadde üzerindeki mağazaların büyüklüğü ise 20 ile 45 metrekare şeklinde tutulmalıdır.
 • Bayilik almak isteyenlerin gerekli yatırım bedeline sahip olması istenmektedir.

Bargello Parfümeri Bayilik Maliyeti

Bargello markasının bayiliği için başvuru yapmak isteyenler belli bir finansal harcama yapacaklarını bilmelidirler. Fakat bu markanın %100 kâr marjı olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple bayilik alma sürecinde harcanan paralar, en fazla 5 ile 6 ay içerisinde geri kazanılır. Bayilik için istenilen ücret 50 bin TL ile 100 bin TL arasında değişecektir.

Merak edenler için Bargello bayilik maliyeti hakkında bir açıklama yapalım:

 • Ortalama olarak dükkân kirası aylık olarak 3 bin TL ile 5bin TL arasında değişebilir.
 • Mekânın metrekareye göre iç dekoru 6 bin TL ile 7 bin TL arasında olabilir.
 • Mekânın metrekareye göre ürün konseptinin meydana getirilmesi 7 bin TL ile 15 bin TL arasında farklılık gösterebilir.
 • Meslek odası, belediye, GİB kayıt işlemleri için yaklaşık 3 bin TL masraf yapılabilir.
 • Çalışan her personel için asgari ücret+yemek+yol+SGK gibi masraflar 5 bin TL olabilir.
 • Ayrıca aylık dükkân giderleri için bin TL ile 2 bin TL arasında masraf çıkabilir.

Burada önemle bahsetmek istediğimiz nokta bu masrafların değişebileceğidir. Fakat biz aklınızda genel bir gider bütçesi olması açısından bu açıklamayı yaptık. Sonuç olarak Bargello bayilik yapılabilmesi için yaklaşık 50 bin TL ile 60 bin TL açılış sermayesi istenecektir. Her ay oluşacak masraflarda yaklaşık 5 bin TL ile 10 bin TL arasında değişecektir.

Bargello Parfümeri Bayilik Kazancı

İş piyasasında herhangi bir sektörde herhangi bir markanın bayiliğini almanın kazançları farklı olacaktır. Markanın bayiliğini yaparken elde edilecek kazancı en çok etkileyen faktör mağazanın açıldığı bölgedir. Açılacak mağazanın AVM içinde ya da işlek bir caddede olması kazancın her zaman yüksek olmasına vesile olacaktır. Fakat ara sokaklarda bulunan mağazanın yapılan işten kazançlı çıkma ihtimali düşüktür.

Bargello markasının bayilik şartlarının neler olduğunu yukarıda açıkladık. Bunun haricinde Bargello bayilik ürün satışının ne kadar para kazandıracağı hakkında genel bir bilgi verelim. Günlük ortalama 4 bin TL ile 5 bin TL ciro yapan bir mağazanın ay sonunda eline geçen ciro 100 bin TL olacaktır. Bu miktardan giderler çıkarılınca geriye 50 bin TL gibi bir para kalacaktır.

Bargello Marka Bayilik İmtiyazı Nasıl Alınır?

Son yıllarda ülkemizde açık parfümeri bayilikleri ciddi şekilde artmaya başladı. Kozmetik sektöründe bilinen Bargello marka parfüm ve kolonyanın bayiliğini alarak satış yapmak çok kârlı bir yoldur.

 • Bayilik almak isteyenler, öncelikle mağaza konseptinde karar kılmalıdır. Bargello markasının bayilikleri için sunduğu iki seçenek bulunmaktadır. Bayilikler cadde üzeri mağaza olabileceği gibi kiosk konsept satış noktaları şeklinde olabilir.
 • Marka imtiyaz (franchise) almak isteyenlerden ürünleri incelemelerini istemektedir.
 • Daha sonra bayi olmak isteyen kişiler tanışma talep formunu doldurup firmaya gönderir. Bu form Bargelloresmi web sitesinden temin edilebilir. Franchising bölümüne girerek form görülebilir.
 • Bargello markasının temsilcileri, bayilik almak için görüşme talep formu dolduranlara 3 iş günü içinde geri dönerler.
 • Bargello markasının yetkilileri bayilik almak isteyen kişilerden kozmetik, perakendecilik, nakliye ve gümrük mevzuatı konusunda araştırma yapmalarını ister.
 • Marka yetkilileri bayilik almak isteyenlerden iyi bir bölgede dükkân bulmalarını ister. Ayrıca şirket bilgilerini deklare etmelerini ve dükkânın kira kontratını ibraz etmelerini isterler. Tüm bu aşamalardan sonra yeni girişimciler tanışma toplantısına çağırılır.

Bargello Marka Bayilik İçin İletişim Bilgileri

Markanın yurt içi ve yurt dışında 400’den fazla mağazası bulunmaktadır. Ayrıca 25 farklı ülkede bayiliği olan Bargello kaliteli ürünlere sahiptir. Bu ürünler 450’in üzerinde olup parfüm, kolonya, araç kokuları, vücut spreyi gibi farklı kategorilere ayrılmaktadır.

Bargello marka ürünlerin her yaştan ve her kesimden müşterisi bulunmaktadır. Bargello parfümeri bayisi olmak için iletişim adresleri şu şekildedir: Öncelikle bargello.com.tr web sitesine girilerek franchising sekmesi tıklanır. Daha sonra başvuru yapılabilir. Ayrıca 444 0 274 no’lu numara aranarak müşteri temsilerinden yardım alınabilir.

Bu yazımızda Bargello bayilik almak için yapılacak her adım anlatılmıştır. Ayrıca bu markanın ürünlerini satmak isteyen yeni yatırımcılara yapacakları masraflar ve elde edecekleri kârlar hakkında bilgiler verilmiştir.

Bargello Bayilik Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? yazımız ilginizi çektiyse Bayilik kategorimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x