Bayilik

Carrefoursa Bayilik Şartları ve Bedeli

Carrefoursa bayilik veren Türkiye’nin en bilindik süper marketlerinden biridir. Market açmayı düşünen birçok girişimci dev süper marketlerden destek almayı ve markanın popülerliğinden faydalanarak büyümeyi tercih ediyor. Bunun için de özellikle Carrefoursa gibi büyük marketlere franchising başvuruları yapılmaktadır.

Carrefoursa hem ürün skalasındaki genişlik hem de karlı bir alt yapıya sahip olması nedeniyle girişimciler tarafından en çok tercih edilen yatırım yerlerinden biridir. Bayilik almak isteyen girişimciler firmanın belirlediği çeşitli bayilik şartlarını taşıyorsa başvuru yapabilir. Bu yazımızda sizler için Carrefoursa bayilik veriyor mu, Carrefoursa bayilik olmak için ne gereklidir, Carrefoursa franchising bedeli nedir gibi çok merak edilen sorulara yanıtlar verdik.

Carrefoursa Hakkında

Carrefoursa Türkiye’nin en dinamik ve yenilikçi süper marketlerinden biridir. Dünyada perakende satış sektöründeki en büyük isimlerinden biri olan Carrefoursa ilk mağazasını 1963 yılında Fransa’da açmıştır. Ülkemizde de Carrefoursa şirketi Sabancı Holding ile işbirliği yaparak Carrefoursa şirketini kurmuştur.

Carrefoursa kaliteyi korumak ve kendi istedikleri standartları bozmamak için bayilik konusunda oldukça titiz davramaktadır. Carrefoursa şirketi tüm mağazalarını kendi imkân ve yatırımlarını kullanarak açmaktadır. Bugün Carrefoursa şirketinin 700’ye yakın mağazası bulunmakla birlikte toplam 55 ilde çalışmalarına devam etmektedir. Carrefoursa bayilik vermekle birlikte her sene belli dönemlerde yeni mağazası için kiralık yer önerisi istemektedir. Eğer kiralık bir mülkünüz varsa bu şekilde değerlendirerek yatırım yapabilirsiniz.

Carrefoursa Bayilik Şartları

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden olan Carrefoursa bayilik almak için yenilikçi ve dinamik olmanız gereklidir. Bununla birlikte aşağıda belirtilen bayilik şartlarına da uymanız gereklidir:

 • Öncelikle bayilik başvurusu yapan kişinin ticari sicilinin temiz olması ve bankalardaki puanının da yüksek olması gereklidir.
 • Bayilik başvurusu yapan kişinin girişimci ruhlu ve aynı zamanda yöneticilik özelliklerini de taşıması gereklidir.
 • Bayilik alacak olan kişinin yüksek motivasyona sahip olması ve uyumlu bir şekilde çalışması gereklidir. Ayrıca markanın imajına zarar verecek kişiler olmaması tercih edilir.
 • Firmanın sizden beklediği sermayeye sahip olmanız gereklidir.
 • Bayili başvurusu yapan kişinin ayrıca bir marketi de varsa bu da bayilik almayı kolaylaştırır.
 • Kuracağınız işletme için en az 120 metrekare bir alana sahip olmanız gereklidir. Süper market olarak açacaksanız o zaman da en az 300 metrekare bir alan sahip olmanız gereklidir.
 • Başka bir firmadan bayilik almış olmanız Carrefoursa bayilikalmada yardımcı olur.
 • Bayilik alacak olan kişinin her zaman işinin başında olması ve işe sahip çıkarak markayı yükseltmesi beklenir.

Carrefoursa markasından bayilik alacaksanız tüm bu şartları yerine getirdiğinize emin olduktan sonra gerekli yerlere başvuru yapabilirsiniz. Bununla birlikte açacağınız marketin boyutları hem maliyetinizi hem de iş planınızı etkileyecek olan en önemli unsurdur. Bu nedenle bayilik başvurusu yapmadan önce seçtiğiniz alanın boyutlarına dikkat ederek iyi bir seçim yapmalısınız.

Carrefoursa Bayilik Bedeli

Carrefuoursa gibi büyük bir süpermarketin adı altında bayilik hizmeti vermek için elbette büyük bir sermayeye sahip olmak gerekiyor. Bayi açmanın maliyeti şehirden şehre ve her yıl değişkenlik gösterse de ortalama olarak 2-3 milyon arasındadır. Bununla birlikte eğer daha az bir sermayeniz varsa o zaman da Carrefoursa mini bayisi olmak için başvuru yapabilirsiniz. Buna ek olarak da bankadan teminat mektubu almanız da şirketin şartları arasındadır.

Carrefoursa Bayilik Almanın Avantajları

 • Son derece tanınmış ve bilinirliği yüksek olan Carrefoursa güvenirli bir süpermarkettir.
 • Kurulum sonrası hemen satışa başlanır.
 • En büyük avantajınız tabii ki çok bilinen ve güvenilen bir marka adı altında çalışacak olmanızdır.
 • Her yıl büyüyen Carrefoursa bayilikher anlamda desteklemektedir.
 • İşletmeniz işlek bir yerde olduğunda daha çok kazanmanız mümkündür. Bu nedenle işletme için alan seçerken hem boyutlarına hem de bulunduğu lokasyona göre seçmek çok önemlidir.
 • Carrefoursa genel merkezi tarafından yapılan reklam ve tanıtım çalışmalarından siz de faydalanmış olursunuz. Bunun için reklam çalışmalarına yüksek meblağlar ödemenize gerek kalmaz.
 • Bunlarla birlikte Carrefoursa bayilikiçin bölge koruması sunar. Bu durum, bulunduğunuz bölgeye yakın konumda bayi açılmasına izin vermemektedir. Ayrıca firma işletmenizin dekor ve personel eğitimi gibi konularda da destek vermektedir. Marketin kurulumu kısa sürede gerçekleşir ve ardından müşteri kitlesi yavaş yavaş oluşmaya başlar. Bayilik açtıktan kısa bir süre sonra maliyeti çıkartarak kâra geçmeye başlarsınız.

Carrefoursa Bayilik Kazancı Nedir?

Carrefoursa bayilik kazancını önceden hesaplamanız önemli bir konudur. Kazancın maliyetlinizden yüksek olması işletmeniz sürekliliği için gereklidir. Kazancınızın yüksek olması için işletmeyi işlek bir caddede açmanız önemlidir. Carrefoursa marketlerin cirosu tabii ki lokasyona ve boyutlarına göre değişkenlik gösterir. Bununla birlikte ortalama olarak bir Carrefoursa mini marketin cirosu alık 3,5 milyon civarında olmaktadır.

Carrefoursa İletişim Adresleri

 • Web sitesi: www.carrefoursa.com/bayilik
 • Carrefoursa Maltepe/ İstanbul
 • Telefon: 0216 655 00 00
 • E-posta: bilgi@carrefoursa.com

Carrefoursa Bayilik Şartları ve Bedeli yazımızı beğendiyseniz BİM Bayilik Başvurusu ve Ücreti Nedir? BİM Bayilik Veriyor mu? yazımız da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hamdi gürsel
Hamdi gürsel
2 yıl önce

2 katlı yerimizi mi i carrefoursa’ya kiralamak istiyorum

Adres
Merkez Mahallesi salih pasa caddesi atlas sokak no3/1
Açıklama
2 Katlı 190 m2 Kiralık yerim var. Merkezi konumdadır. Üst katın resimlerini yuklemedim eşyalarla dolu olduğu için eğer düşünürseniz en kısa zamanda bosalticaz. Adliye karşımızda, şok market ve happy market yakın mesafede. Gop meydana 2 dk yurume mesafesi
eyup balıkçı
eyup balıkçı
2 yıl önce

Anacadde üzerinde zemin 340, bodrum 340, 1. kat 420m2 kiralık kaba inşaatı tamamlanmış iş yeri. Komşular: Yapı kredi bankası, bim, şok, tarım kredi market, eczane.

Adres
Pınarönü Mah., Karabulut Sokak Şarkışla/Sivas
Açıklama
Anacadde üzerinde zemin 340, bodrum 340, 1. kat 420m2 kiralık kaba inşaatı tamamlanmış iş yeri. Komşular: Yapı kredi bankası, bim, şok, tarım kredi market, eczane.


Başa dön tuşu
2
0
Gönderx
()
x