Bayilik

Su Bayiliği Almak ve Su Bayiliği Veren Firmalar

Su bayiliği veren firmalar hangileridir? Damacana su bayisi olmak için neler gereklidir? Su bayileri aylık ne kadar kazanır ve bayilik açma maliyeti kaç para?

Su bayiliği, adı üstünde damacana su, pet şişe su ürünleri satan bir firmadan bayilik almak anlamına gelir. Günümüzde şebeke sularından kimse su içmemekte, sadece damacana sular tercih edilmektedir. Araştırmalara göre Türkiye’de pek çok kişinin evinde içme suyu olarak damacana su var. Bu da damacana su bayiliğinin son derece karlı olduğunu ve ciddi satışlara ulaşılabileceği anlamına geliyor.  Bu yazının konusu, su bayiliği almanın ne kadar karlı olabileceği ve nasıl alınabileceğidir, keyifli okumalar dileriz.

Su Bayiliği Nasıl Alınır?

Su bayiliği bayilik veren firmaya yapılan başvuru ile alınıyor. Yaptığınız başvuru neticesinde damacana su bayiliği almak istediğinizi belirtiyorsunuz ve birkaç temel şart hatırlatıldıktan sonra hemen damacana su bayiliği alınabiliyor. 

Su Bayiliği Veren Firmalar

 • Sırma Su
 • Erik Su
 • Hayat Su
 • Saka Su
 • Lido Su
 • Dağdelen Su

Su Bayiliği Açmak İçin Gerekli Sermaye Nedir?

Bir damacana su bayisi açabilmek için en az 30-40 bin TL sermaye sahibi olmanız gerekiyor. Damacana suların depozito ödemelerini yapabilmek, bir teslimat aracına sahip olmak, kiraladığınız işletmenin depozitolarını ödemek ve gerekirse isim hakkı bedellerini ödemek için bu miktarda bir sermayenin şart olduğunu düşünebilirsiniz.

Su Bayiliği Sistemi Nasıl Çalışır?

Su bayiliği sistemi aslında oldukça basit bir şekilde çalışır. Öncelikle firmaya başvuruda bulunursunuz ve firma sermayenizin yeterli olup olmadığını veya bu işi yapıp yapamayacağınızı denetler. İşin sonunda ya tercih edilirsiniz ya da edilmezsiniz.

 • Öncelikle anlaştığınız firmanın isim hakkı bedelini eğer yoksa peşin damacana depozito bedelini ödersiniz.
 • Damacana depozitolarını ödedikten sonra, ilk olarak 500 ile 1000 adet arası damacana su işletmenize teslim edilir.
 • Daha sonra siz bu damacanaların depozito ücretlerini müşteriler ilk sularını alırken ödetirsiniz.
 • Damacana sular ve diğer sular günlük veya haftalık satışınıza göre adresinize firma tarafından sürekli teslim edilir ve tankınız sürekli su ile doldurulur.
 • Eğer ilerde büyük bir ticari araç satın alırsanız, bu durumda araçları direk firmadan da alabilir daha düşük fiyatlara alarak daha çok kar elde edebilirsiniz.

Su Bayiliği ile Ne Kadar Satış Yaparım?

Su bayileri, günde 300 TL ile 500 TL arasında satış gerçekleştirmektedirler. Her bir damacana suyun ortalama ücreti 13-16 TL arasıdır ve bu suların 19 litresi 3,5-4,00 TL gibi oldukça düşük ücretlere temin edilmektedir. Her bir damacana su satışından ortalama net 10 TL kar elde edilmektedir. İşletmenizde işler yerine oturduğunda sizler de günde en az 40-60 arası damacana su satışı gerçekleştirebileceksiniz.

Su Bayiliği ile Ne Kadar Kar Elde Ederim?

Damacana su bayiliği ile ciddi anlamda yüksek kar elde etmek mümkün olmayabilir, fakat bu sizin bulunduğunuz lokasyona da doğrudan bağlıdır. Örneğin, bulunduğunuz lokasyon kalabalık bir alansa ve bir kilometre çapınızda herhangi bir damacana su bayisi yoksa hızlı bir şekilde satış gerçekleştirebilir ve ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

 • Normal şartlarda işi oturmuş, hali hazırda güzel işler yapan damacana su bayileri günde yaklaşık 50 damacana su satışı gerçekleştirebilirler.
 • Bu satışlardan ayda yaklaşık 25 bin lira gibi bir ciro yapacaklardır.
 • Yaklaşık 5 bin TL doldurma ücreti, 2 bin TL kira ve 3 bin TL de diğer giderleri düşünecek olursak, iyi lokasyonda açılmış ve finans gücü yüksek olan bayiler 15 bin lira kazanabilir.
 • Damacana su bayiliğinde en önemli nokta, doğru yerde açılmış dükkandır.
 • Dolaylı da olsa sermaye ile de ilgisi vardır, damacana su bayiliği aldıktan sonra bir araç edinirseniz bu araç sayesinde su alımlarınızdan 1,500-2000 lira tasarruf edebilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz.
 • Üstelik sık su siparişi alan bir firmaysanız, anında teslimat yapabilmek için, büyük bir araca ihtiyacınız olabilir, bu da tek seferde daha fazla su taşıyabileceğiniz anlamına geleceği için büyük bir ticari araç kazancınızı artıracaktır.

Hangi Firmalar Su Bayiliği Veriyor?

Erikli Su

Erikli Su, su piyasasının tanınmış en başarılı ve kaliteli firmalarından biridir. Su, doğrudan Uludağ’ın zirvesinden gelir. Türkiye’nin en içilebilir ve kaliteli sularından biridir. Söz konusu firma, bugünlerde bayilik vermektedir ve bayilik alacak olan firmaya verilen kar marjının düşük olduğundan bahsedilebilir. Erikli su, rekabeti son derece güçlü olan bir firmadır ve kaynak sularını da oldukça pahalı fiyata satar. Genelde bayiler, yüzde 50-60 gibi damacana su sektörü için oldukça az bir kar marjıyla çalışır. Fakat, Erikli Su, her yerde tanınan ve bilinen bir firma olduğu için bayilik ile birlikte ciddi satışlara ulaşmanız pek de zor olmayacaktır.

Firmanın iletişim bilgilerini aşağıya verdik. Buradan bayilik konusunda bilgi alabilir ve yine başvuruyu bu alandan yapabilirsiniz.

Telefon Numarası: 0216 636 69 00

Faks Numarası: 0216 636 69 10

Web Adresi: www.erikli.com.tr

Sırma Su

Su piyasasının tanınan markalarından biri olan Sırma Su da bayilik vermekte ve bayi sayısını artırmayı amaçlamaktadır. Sırma Su, yıllardır bilinen kaliteli bir su markasıdır. Kurulduğu ilk günden bu yana, Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış, her yerde satışları olan bilindik bir markadır. Firmanın bayiliğini almak için, aşağıda yer alan iletişim adreslerini kullanabilir ve bu adresler üzerinden firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Sırma Su İletişim Bilgileri

Telefon Numarası: 0216 544 27 00

Faks Numarası: 0216 340 58 79

E-posta Adresi: info@sirmagrup.com

Web Adresi: http://sirmagrup.com/

Hayat Su

Hayat Su, Türkiye’nin en popüler su markalarından biridir. Cam ambalajları ve farklı model ürünleriyle en çok satış yapan markalardan biridir. Hayat Su bayiliği ile sizlerde kendi işinizi kurabilir ve muazzam satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Hayat Su firması, sektördeki rakiplerine nazaran bir miktar daha az kar marjı vermektedir. Fakat satışların son derece yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Hayat Su İletişim Bilgileri

Telefon Numarası: 0216 538 9700

E-posta Adresi: tuketici@hayatsu.com.tr

Web Adresi: https://www.hayatsu.com.tr/

Damacana Su Bayiliği Almak Mantıklı Mı?

Evet, damacana su bayiliği almak son derece mantıklıdır çünkü yüksek kar marjları ile çalışırsınız. Damacana su bayileri, 4 TL’ye edindikleri damacana suları 12-16 TL arası rakamlara satmaktadır. Bu nedenle kar marjı son derece yüksektir. Damacana su bayileri pek çok sektöre kıyasla düşük sermayeler ile bu işe girmişlerdir bu nedenle koyduğunuz sermayeye oranla kazandığınız para oldukça yüksektir.

Damacana Su Bayiliği Riskleri Nelerdir?

Bu işle ilgili belki de en büyük risk yanlış konumda dükkan açmaktır. Çünkü bu işte başarıyı yüzde 80 konum, yüzde 20 sermaye etkiler yani sermayeniz ne kadar yüksek olursa olsun konumunuza yanlışsa para kazanmanız pek mümkün değildir. Bu nedenle konum çok iyi seçilmelidir.

Batma ihtimaliniz yüksektir. Örneğin bir bakkal ya da bir market kurduğunuzda, iflas kararı verip çıkmak istediğinizde mallarınızın parasının yarısını kurtabilirsiniz yani yüzde 50-60 zararla işin içinden çıkarsınız. Ancak damacana su sektöründe böyle bir şey yoktur, satıp parasını alabileceğiniz hiçbir şey olmaz, bu nedenle battığınızda tamamen yani bütün parayı batırmış olursunuz.

Bayilik almak istiyorsanız eğer sitede daha önce yer verdiğimiz Chef Börek Bayilik Şartları ve Aylık Kazancı Nedir? konusu da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x