BayilikKozmetik

Watsons Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Watsons bayilik şartları nelerdir? Watsons franchise bedeli ve 2022 güncel rakamlarla bayilik açmanın aylık getirisi, kar marjı ve maliyeti hakkında detaylı rehber.

Watsons, dünya çapında uluslararası bir saygınlığı olan çok büyük bir kozmetik firmasıdır. Watsons ilk kurulduğu günden bu yana sürekli gelişmiş ve büyümüştür. Türkiye’de de 350’den fazla bayiye sahip olan Watsons, her geçen gün büyümesini sürdürmekte ve bayilik vererek şube sayısını artırmayı amaçlamaktadır.

Watsons firmasından bayilik alabilmek ve hızlı bir şekilde para kazanmaya başlamak için, yazımızın son kısmında yer alan iletişim bölümünden firma ile iletişime geçebilir ve bayilik hakkında firma ile görüşebilirsiniz.

Neden Watsons Bayiliği?

Watsons, dünya çapında hizmet veren uluslararası bir firmadır. Binlerce şubeye sahiptir ve hemen hemen her ülkede hizmet veren ulusal bir firmadır. Bu nedenle Watsons bayiliği size hazır müşteriler getirecektir. Birbirinden kaliteli,  farklı ve her bütçeye hitap eden ürünleri de müşteri potansiyelini oldukça arttıracaktır. Her hangi bir alışveriş merkezine gittiğinizde siz de fark etmişsinizdir mutlaka, Watson dükkanları genellikle kalabalık olmaktadır. Tabi ki her müşteri alım yapmıyor olabilir ama müşteri sirkülasyonu azımsanmayacak seviyelerdedir.

Firmanın bayilik için talep ettiği sermaye şartı oldukça fazladır, bu da zaten bir işletmede olması gereken en yüksek kalitede donanımları sağlayacak bir miktardır. Ayrıca Watsons, her daim bayi sahiplerini desteklemekte ve olası bir zarar durumunda uygun kredi imkanı sunmaktadır.

Watsons Bayilik Şartları Nelerdir?

Watsons firmasından bayilik alabilmek için yapmanız gereken tek şey, firmanın talep ettiği asgari şartları sağlamaktır.

1- Watsons bayiliğine başvuruda bulunacak olan girişimcilerin en az 300 metrekare büyüklüğünde bir şube tutması gerekiyor.

2- Eğer şube AVM içinde açılacaksa bu şartlar esnetebiliyor.

3- Girişimcinin en az 500 bin dolar sermaye sahibi olması ve bunu banka dökümleri ile ispatlaması gerekiyor.

4- Girişimcinin çok iyi bir kredi notuna sahip olması temel şarttır.

Watsons Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Watsons firmasına bayilik başvurusunda bulunabilmek için, ilk olarak en aşağıda verdiğimiz iletişim bilgilerini kullanmanız ve bu bilgiler üzerinden firma ile iletişime geçerek başvuru yapmanız gerekir.

1- Başvuru talebinin ardından firma başvurunuzu inceler ve uygunluğunuz test edilir.

2- En temel şartları sağlayamıyorsanız, görüşme yapılmadan başvuru reddedilir.

3- Temel şartları sağlıyorsanız görüşmeye davet edilirsiniz ve sizden bazı belgeler talep edilir.

4- Bu belgeler tamamlandığınızda, şubenin açılacağı konum ve şube belirlenir ve açılış için çalışmalar yapılır.

Watsons Bayilik Başvuru Belgeleri

Başvuru yapacak adaylardan istenen belgeler aşağıdaki gibidir;

1- Bayilerin mutlaka 500 bin dolar sermayeye sahip olması ve bunu belgeleyen banka dökümünü firmaya iletmesi gerekir.

2- Banka teminat dökümü talep edilebilir.

3- Kredi skoru belgesi talep edilebilir.

4- En az iki yıldır kozmetik sektöründe olduğunuzu kanıtlayan belgeler talep edilebilir.

Watsons Bayilik İçin Gerekli Sermaye Ne Kadar?

Bayilik alabilmek için en az 500 bin dolar sermaye gerekmektedir. 500 bin dolarlık sermayeyi karşılayan girişimciler çok kolay bir şekilde işlerini kurabiliyorlar. Yatırım sürecinin tamamında sizinle ilgileniyorlar ve kolay bir şekilde yatırım planlamanızı hallediyorlar. İsterseniz, şube seçimi konusunda da firma size destek olabiliyor.

Watsons ayrıca gerekli sermayeyi döviz olarak tutmanızı istiyor, çünkü olası kayıplarda aynı TL karşılığı geçerli olmayacak. Örneğin, başvuru yaptığınız sırada 4 milyon TL’niz vardı ve 500 bin dolara denk geliyordu, sermayenin harcandığı esnada bu para 400 bin dolara denk geldiğinde 4 milyon değil 5 milyon TL talep edecekler.

Watsons Bayilik Kar Marjı Ne Kadar?

Watsons bayiliğinde yatırımcılara sunulan kar marjı net ve kesin olarak belli olmasa da yüzde 20-30 arası diyebiliriz. İyi bir kar marjı ve sürekli satış potansiyeli ile sizlerde kısa sürede ciddi satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Watsons Bayilik ile Günde Ne Kadar Satış Yaparım?

Watsons bayilerinin günlük satışları en az 30-40 bin TL seviyesindedir. Bayiler minimum bu civarlarda satış yapıyor. Bir bayinin aylık satışı ise 1 milyon TL’yi dahi bulabiliyor. Sizlerde bayilik almak ve yüksek satış cirolarına ulaşmak için Watsons bayiliği iletişim kısmından başvuruda bulunabilirsiniz.

Watsons Bayiliği ile Ne Kadar Para Kazanırım?

Watsons Bayiliği alan kişilerin aylık kazancı net olarak ifade edilemez, fakat aşağıdaki kazanç modeline bakarsanız az çok fikriniz olur bu konuda.

1- Watsons bayileri ayda 1 milyon liralık satış gerçekleştiriyor ve bu satışın yaklaşık olarak 300 – 350 bin lirası firmaya kar olarak kalıyor.

2- Bu kazançtan giderler de aşağıdaki şekilde oluyor.

  • Personel Gideri (Ayda 50-70 bin TL )
  • Kira ve fatura giderleri (40-80 bin TL)
  • Vergi ve diğer giderler (30-50 bin TL)
  • Toplam giderler yaklaşık olarak 120 – 200 bin TL civarındadır.
  • Giderleri karşılayan firmalar en az 250 – 300bin liralık kazanç elde ediyorlar.

Watsons Bayiliği İletişim Bilgileri

Firmanın bayilik sistemine başvuruda bulunmak veya bayilik hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim bilgileri bölümünden bilgi alabilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Watsons Telefon Numarası :(0216) 635 68 00

Watsons İnternet Sitesi: https://www.watsons.com.tr/

Komagene Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hakan NARİNç
Hakan NARİNç
2 yıl önce

Merhaba lar ..frencaysing bedeli ne kadar dir..500 bin dolar gelir gosterisinden sonra ki bedel ne kadar

Adres
Kilis merkez
Açıklama
Bayilik için başvuru şartları isim hakki.teminat bedeli ne kadar


Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x