ATM Kiralama

ATM Yeri Önermek

ATM makinaları para çekmemizi,  başka hesaba para göndermemizi ; ( havale / EFT ) fatura, kredi kartı borcu, kredi ödemesi gibi ödemelerin yapılabildiği birçok yerde ulaşabildiğimiz adeta küçük banka şubeleridir. Birçok acil olan işlemlerin bu noktadan halledebildiği gibi bu işlemlerin birçoğu cep telefonlarında bulunan, internet üzerinden ulaşılıp indirilen mobil bankacılık ile de gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

ATM yeri seçimi

ATM yerleri seçilir iken aracı kurum ve bankalarca dikkat edilen bir takım unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar fizikî unsurlar olduğu gibi konumun taşıdığı özelliklerin unsurları da etkili olmaktadır.

ATM kurulacak alanda olması gereken fizikî unsurlar; eğer ATM kurulacak alan bir bina, is hanı, avm gibi bir yapı ise ATM’nin kurulması planlanan yerin genişliğinin ebatının ATM kurulumuna uygun olması gerekmektedir, bu bina veya yapının yüksekliği ve kat beyanında bulunulması gerekmektedir; eğer bir yapı içerisinde kurulum olmayacak ise kurulum yapılacak olan zeminin uygunluğunun testi yapılır.

Olması beklenen beşeri unsurlar ise istenilen lokasyonda olmasıdır.  İstenilen lokasyon özellikleri ise, atm kurulumu yapılacak olan yerin caddeye yakınlığı, yaya veya araç trafiğine uygunluğu, şehir merkezine uzaklık durumu ve iskanın alınmış olması gibi beşeri unsurlar incelemeye alınmaktadır.

Tüm bu unsurların bulunması dahilinde o alanın kiralaması için herhangi bir aksak nokta ile karşılaşılmaması beklenmektedir.

Atm yeri belirlenmesi

Bu unsurları taşıyan alanların sahibi olan kişiler, banka ile yer sahibinin aracı olacağı firmaya veyahut da doğrudan bankalara atm öneri formu doldurulması dahilinde başvuru yapılmaktadır.

Atm yeri önerisi

Bankalar veya aracı olan firmalar bu önerisi yapılan alanlarda beşeri ve fizikî incelemeler yapıp bu incelemeler sonucunda alınacak olan onay ile beraber kiralama işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Aracı bir firma kullanılırsa eğer buradan onay alınması hâlinde bu firmalar atm kurulumu yaparlar ve de bu kurulumdan sonra bankalara bildirimde bulunur ve de o bölgeyi uygun gören bankanın atm si o şekilde açılmış olur.

Doğrudan bankaya yapılan müracatta ise internet üzerinden yapılan başvuru sonrasında bankanın bölge bilgisini alması dahilinde eğer uygun görülür ise bankalar o bölgede atm kurulumunu yaparlar.

Atm kiralaması

ATM’lerin artması halinde popülerliği gitgide artmaktadır atm kiralaması. Önceleri alışveriş merkezi ya da şube yakınlarında bulunan ATM’ler sonradan gitgide artmıştır. Sebebi ise ATM’lerin yaptığı görevlerinin artması ile insanların şubeleri tercih etmeyip tüm bankacılık işlemlerini burdan halletmesi gibi bir kolaylık sağlanmasıdır. Durum bu şekilde olunca alanı uygun olan kişiler bu bölgeleri bankalara kiraya vererek hem yüksek kazanç elde etmektedir hem de banka gibi güvenilir bir kiracı da böylelikle sağlanmaktadır. Özellikle büyük kentlerde daha çok görülmektedir ATM’ler insan yoğunluğu daha da çok olduğu için. Sitemizdeki ATM Başvuru Formları‘na bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
22 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ilker yilmaz
Ilker yilmaz
4 yıl önce

Atm önerim var

Adres
Atilla eser caddesi 7a Etimesgut /Ankara
Açıklama
Iyi gunler dükkanimin önünü ATM icin kiraya vermek istiyorum Adresimiz Ankara/Etimesgut piyade mahallesi Atilla Eser caddesi no 7a dükkanimiz istasyon caddesi (ana halteri ) kavsaginda önü trafik ve yaya bakimMindan yogun olup sali günleri bütün gün dükkanimizin önünde cok kalabalik pazar kurulmaktadir ve pazarin tam ortasindayiz caddemiz üzerinde hic ATM bulunmamaktadir iletisime gecerseniz sevinirim iyi günler
Birol BAGCI
Birol BAGCI
4 yıl önce

Dükkan

Adres
Yavruturna mh. Bahabey cd 68/b...Çorum
Açıklama
İşyerimin bir bölümünü atm ye kiralamak istiyorum bilgilerinize
Çoşkun
Çoşkun
4 yıl önce

Düķkan

Adres
Güzelyurt mahallesi fatih caddesi no 1 esenyurt ist
Açıklama
İşyerimin bir bölümüne atm ye kiralamak istiyorum bilgilerinize .
Erdal
Erdal
4 yıl önce

Altındag güneş evler 126 caddeye

Adres
Altındag haskoy 126 cad
Açıklama
Altındag güneş evler 126 caddeye atmler gelsin halkabank ve garatı dışında dıger bankların boylesi işlek bir cadde olmaması buyuk kayıp bir cok insanımız bu cadde akbank iş bank gıbi yapı kredı fınas bankın atmlerını soruyor vede hastane ve salglılk ocagıda bu caddenın tam karşısında
rıza gündoğdu
rıza gündoğdu
4 yıl önce

dükkan önerim var.

Adres
ETİLER MAH. YANARSU SOKAK NO 9 / C YILDIZ BLOK ALTI
Açıklama
etilerde işlek cadde üzerinde 45m2 dükkanım var. yeni kiracı çıktı ve atm olarak kiralamak istiyorum.
AHMET
AHMET
4 yıl önce

Yaya ve araç trafiğine açık olan ana caddedeki iş yerimin bir bölümünü ATM ye kiraya vermek istiyorum

Adres
İLYAS MAH. ALPULLU CAD. MAZLUM PASAJI NO:41D HAYRABOLU/TEKİRDAĞ
Açıklama
Yaya ve araç trafiğine açık olan ana caddedeki iş yerimin bir bölümünü ATM ye kiraya vermek istiyorum
MEHMET ÖZCAN
MEHMET ÖZCAN
3 yıl önce

MERHABA DÜKKANIMIZIN ÖNÜNDE Kİ ALAN İÇİN 3 VEYA 4 ATM LİK YER BULUNMAKTADIR. CADDE ÜZERİ İNSAN VE ARAÇ TRAFİĞİ YOĞUNDUR.

Adres
zümrütevler mahallesi hanımeli caddesi no:19/10 MALTEPE/İST
Fatih yaka
Fatih yaka
3 yıl önce

Örnek Mahallesi Erzurum Kongre Cd no 49B
İstanbul esenyurt atm vermek istediğimiz dükkanımız 27 metrekare olmak üzere cadde üzerinde bim A101 Şok ve iett dolmuş geçmektedir

Adres
İstanbul esenyurt Örnek Mahallesi Erzurum Kongre Cd no 49B
Açıklama
Örnek Mahallesi Erzurum Kongre Cd no 49B İstanbul esenyurt atm vermek istediğimiz dükkanımız 27 metrekare olmak üzere cadde üzerinde bim A101 Şok ve iett dolmuş geçmektedir
Mustafa
Mustafa
3 yıl önce

Köşee başı beş yol azı

Adres
Çırpıcı mahallesi yeşil yol sok no 38
Açıklama
Zeytin burnu çırpıcı mahallesinde ATM için müsait dükkan var ilgilenseniz arayın lütfen
Kerem
Kerem
3 yıl önce

Dükkan

Adres
Çanakkale kepez
Açıklama
Cadde üzeri dükkanım var 3 tane atm ve bankaya vermek istiyoruz
MUSTAFA UYAR
MUSTAFA UYAR
3 yıl önce

DÜKKANIMI ATM YE VERMEK İSTİYORUM

Adres
YILDIZTEPE MAH ORUÇ KAPTAN SOK NO:3 ESKİŞEHİR
METİN
METİN
3 yıl önce

Kurumsal Bankaların Bankamatik Cihazlarına İş yerimiz Kiralıktır
Ön Cephe 100 m2
İLETİŞİM: METİN ORAN 05324334856-05441000434
Çırçır Mah.Dicle Sk.No:2/D  ALİBEYKÖY/EYÜP/İSTANBUL
İsfanbul Vialand AVM’ye,Cevhair Biz avm’ye White Hill Avm ye çok yakın

Adres
ÇIRÇIR MAHALLESİ DİCLE SOKAK NO:2/D
Açıklama
Kurumsal Bankaların Bankamatik Cihazlarına İş yerimiz Kiralıktır Ön Cephe 100 m2 İLETİŞİM: METİN ORAN 05324334856-05441000434 Çırçır Mah.Dicle Sk.No:2/D ALİBEYKÖY/EYÜP/İSTANBUL İsfanbul Vialand AVM'ye,Cevhair Biz avm'ye White Hill Avm ye çok yakın
Şeref Erbay
Şeref Erbay
2 yıl önce

Dükkân önü

Hamit talun
Hamit talun
1 yıl önce

Cadde uzerinde olan binamizin onune atmlere kiaraya vermek istiyoruz cok sayida is yeri ve hic bolgede atm bulunmamsktadir ilgilenirseniz sevinirim

Adres
Ankara Altindag Karapurcek mah.409.sok.no:23
Açıklama
Cadde uzeri is yapabileceginiz cadde boyu dukkan olan ve hic atmnin olmadigi yer gelip gormenizde fayda olan bir yer
Savaş beyazdoğan
Savaş beyazdoğan
1 yıl önce

Atm

Adres
75. Yıl mahallesi istiklal caddesi no 10/a
Açıklama
ATM Yeri kiralama


Başa dön tuşu
22
0
Gönderx
()
x