Bayilik

Popeyes Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Popeyes bayilik Fast food sektöründe bayilik arayışında olan girişimciler için oldukça kazançlıdır. Popeyes franchise bedeli ne kadar? Popeyes isim hakkı nasıl alınır ve şartları nelerdir? Gibi soruları sizler için cevaplaya çalıştık.

Tüm dünyada ve ülkemizde fast food yiyecekler hem hızlı hem de lezzetli olması açısından en sevilen yiyeceklerdendir. Bu sebeple fast food satan markalar da ortaya çıkmış ve giderek her yerde yayılmıştır. Ülkemizde en çok sevilen fast food markalarının başında Popeyes firması gelmektedir. 

Popeyes firması Amerika’da New Orleans Luisiana kentinde 1972 yılında kurulmuştur. Al Copeland tarafından kurulmuş olan Popeyes, kurulduğu ilk günlerde ‘On The Run Chicken’  olarak geçmektedir. Popeyes sloganı ise ‘Hızlı Louisiana’ olarak bilinmektedir. Markanın Türkiye’ye gelişi ise 2007 yılında olmuştur. Kısa zaman içerisinde ülkemizdeki hemen hemen tüm şehirlerde şube açan Popeyes, terbiyeli tavuk lezzetiyle kendini kanıtlamış olup birçok fast food severin favori restoranıdır. 

Popeyes Hakkında

Popeyes şubeleri sabah 10.00 ile akşam 22.00 arasında hizmet vermektedir. Ayrıca resmi ve dini bayramlarda da çalışmaktadır. Çalışma saatleri, AVM çalışma saatlerine göre ayarlanmaktadır. Çalışma saatleri hem AVM içindekilerde hem de cadde üstündeki şubelerde aynıdır. Popeyes markası Türkiye içinde TAB Gıda bünyesinde hizmet vermektedir. TAB GIDA, 1995 yılında kurulmuş olan ve birçok fast food markasının bayiliğini veren firmadır.

Popeyes Bayilik Bedeli ve Şartları

Yemek sektöründe en çok tercih edilen yemekler fast food olduğu için birçok insan fast food restoranlarından bayilik almak istiyor. Kısa zaman içinde kâra geçmek için Popeyes bayilik alarak başarılı işlere imza atabilirsiniz. Bunun için birçok genç girişimcinin aklına Popeyes firmasından nasıl bayilik alabilirim, bayilik bedeli ve şartları nelerdir gibi birçok soru gelmektedir. Bu yazımızda sizler için bu sorulara cevap verdik. Popeyes firması bayilik şartları genel olarak şu şekildedir:

 • Popeyes bayilik verme konusunda en önemli şart yatırımcının sadece para yatırması ve işi sahiplenerek başında durmasıdır.
 •  Bununla birlikte kişinin girişimci bir ruha sahip olması ve yönetici özelliklerine sahip olması da önemlidir. 
 • Bayilik alan kişinin sadece para verip kenara çekilmesi değil hem marka hem de kendisi için emek vermesi gereklidir. Popeyes bayilik başvurularında en çok bu noktayı önemsemektedir.  Ayrıca girişimci olan kişinin restoran işletmecisi olarak en az 5 yıl çalışmış olması da gerekli şartlar arasındadır. 
 • Popeyes şubesinin açılacağı dükkânın eğer AVM içinde ise minimum 120 metrekare, AVM dışında bir caddede ise minimum 300 metrekare olması gerekmektedir. Bu şartlar sağlanmadığı halde Popeyes franchsing başvurusu kabul edilmez. 
 • Caddede yer alacak olan dükkânların girişi düz olmalıdır.
 • Popeyes şubesi olacak dükkânın 1,5-2 metre kadar yakınında başka bir Popeyes şubesi olmaması gereklidir.
 • Açılacak olan şubenin okul, AVM, büyük iş yerlerinin yakınında yer alması ve işlek bir caddede yer alması önemlidir.
 • Açılacak şubede her kat için tavan yüksekliği 2.90 olmalıdır. Ön cephe genişliği ise minimum 5.60 metre olmalıdır. 
 • Her bir mağaza için 2 kasa yeterli görülür. Bununla birlikte tek kasa için 10 bin USD talep edilmektedir. 
 • Popeyes bünyesindeki şubelerin hepsinin paket servis yapması zorunlu değildir. Bu tamamen Popeyes bayilik açacak kişinin isteğine bağlıdır.
 • Bayilik sözleşmesini ilk kez imzalayacak kişiler minimumum 400 bin USD ve KDV ödemek zorundadır. Bu miktara isim hakkı bedeli ve kurlum masrafı da dahildir. Bu rakam Popeyes şubesi olarak açılacak olan mekânın büyüklüğüne ve bulunduğu lokasyona göre değişkenlik gösterebilir. 
 • Ayrıca royalty bedeli olarak da reklam ve pazarlama bedelleri de katılarak her ay net ciro üzerinden % 13 oranında bir pay alınması gibi koşulların sağlanması ve kabul edilmesi gerekir.

Popeyes Bayilik Nasıl Alınır?

Popeyes bayilik almak için gerekli olan tüm şartlara sahip olduğunuz düşünüyorsanız öncelikle buraya girerek başvuru formunu doldurmalısınız. Formu doldururken doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Form gönderildikten sonra birkaç gün veya hafta içerisinde yetkililer uygun bulduğu halde sizinle iletişime geçerek ön görüşme için davet ederler. Eğer başvurunuz onaylanırsa işyeri açmak için ruhsat ve gerekli tüm izinleri alarak işe başlamanız gerekir. Çalışma arkadaşlarınızı bulmak için gerekli formları oluşturun ve başvuru yapan adaylar arasından size ve işletmenize en uygun olan adayları seçin. Popeyes firmasından bayilik alarak kısa sürede yatırım maliyetini çıkarmakla birlikte kâra geçmiş olursunuz. Yoğun talep gören fast food sektörü birçok insan için iş kapısıdır. Siz de yemek sektöründe böyle büyük bir markadan Popeyes bayilik alarak işletme açmak isterseniz yukarıdaki şartlara tekrar göz gezdirebilirsiniz. 

Popeyes Firmasının Kaç Bayisi Vardır?

Popeyes markasının ülkemizde 40 ilde toplamda 200’den fazla şubesi bulunmaktadır. En çok şubesi İstanbul’da yer almaktadır. Bununla birlikte Ankara’da 20 şube, İzmir ilinde ise 11 şubesi vardır. Popeyes firması ülkemizde her geçen gün ulaştığı insan sayısını arttırmayı ve daha çok insana hizmet vermeyi hedeflemektedir. 

Popeyes Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli yazımızı beğendiyseniz KFC Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti yazımız da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x