Bayilik

Madame Coco Bayilik Şartları ve Bedeli?

Madame Coco bayilik fiyatı ne kadar? Başvuru şartları için hangi kriterler isteniyor?

Madame Coco bayilik konusunda merak ettiğiniz tüm ayrıntılar için yazımızı inceleyebilirsiniz. 2011 senesinde kurulan ve küresel halde oldukça yoğun tüketici kitlesine sahip olan Madame Coco pek çok farklı ürün sunumu ile öne çıkıyor. 

Ev yaşam ürünleri, ev tekstili ve dekorasyon malzemeleri gibi çok sayıda çeşidin bulunduğu marka; klasik tasarımları modern tarzlarla buluşturuyor. Bu bakımdan oldukça dikkat çekici ürünler sunmayı hedefleyen firmanın kurucusu İlhan Tanacı’dır. Öncelikle ev tekstil ürünleri satışı ile tanınan firmanın birden fazla kategoride ürün sunması bayilik düşünenler için avantaj konumunda.

Madame Coco Ürün Kategorileri

Madame Coco bayilik şartlarına dair ayrıntılı bilgi vermeden önce markanın satışını yaptığı ürünler hakkında bilgi sunalım. Firmanın yoğun olarak satışını gerçekleştirdiği bazı kategoriler şekildedir:

 • Ev yaşam ürünleri
 • Ev dekorasyon ürünleri
 • Kişisel bakım ürünleri
 • Plastik ürünler
 • Sofra ürünleri
 • Mutfak malzemeleri
 • Kristal ve cam
 • Ev giyim malzemeleri
 • Ev tekstil ürünleri

Yukarıdaki kategoriler başta olmak üzere çok sayıda hizmet sunan firma farklı bayilik sistemi ile dikkat çekiyor.

Madame Coco Bayilik Veriyor Mu?

Madame Coco bayilik süreci diğer pek çok firmadan farklı işliyor. Bunun sebebi ise firmanın Türkiye merkezli olması ve ülkemizdeki bütün mağazaları çatısı altında değerlendirmeyi amaçlamasıdır. Dolayısıyla ülkemizdeki bu yapının bozulmaması için Madame Coco bayilik hizmetini sadece yurtdışında sunuyor. Yani Türkiye dahilinde bayilik almak şu an için mümkün değil. Ancak yurtdışında markanın bayiliğini almak isteyenler için belirli imkanlar bulunuyor.

Madame Coco Bayiliği Şartları

Firma bayilik konusunda titiz yaklaşıma sahip olan markalardan birisidir. Dolayısıyla başvuruda bulunan girişimcileri inceleyerek bu doğrultuda dönüş yapıyor. Bir yapılan araştırmaların sonucunda başvuru sahibinin istenen şartlara uyması durumunda bayilik sağlanıyor. Tabii ki bu yorumların ve şartların hepsi yurt dışı için geçerli. Çünkü belirttiğimiz gibi Türkiye için şu an bayilik durumu söz konusu değil.

Peki, Madame Coco bayilik şartları nelerdir? Yazımızın devamında inceleyelim:

 • Öncelikle başvuran girişimcilerin perakende satış konusunda deneyimli olması temel şartlardan birisidir. Dolayısıyla tecrübesiz şekilde başvuranlara oranla daha yüksek bayilik imkanından söz edilebilir. 
 • Bunun yanı sıra başvuru yapan kişilerin bilmesi gereken temel noktalardan birisi bayilik yapılacak alanın 400 metrekare ve üzeri olması gerektiğidir.
 • Ayrıca mağazanın deposunun bulunması şartı aranır ve bu alan en az 40 metrekare olarak belirlenmiştir.
 • Başvuru yapmak isteyen girişimcilerin marka kullanım için firmanın belirlediği miktarı ödemesi zorunludur. Bayilik verilen işletmenin açılacağı yere göre değişiklik gösterdiği söylenebilir. Dolayısıyla bayilik miktarı doğrudan firma ile iletişime geçerek öğrenilmelidir. Firma ile buradan iletişime geçebilirsiniz.

Madame Coco Bayilik Fiyatı

Konu dahilinde merak edilen içeriklerden birisi de Madame Coco bayilik fiyatı ne kadar olduğu ile ilgili bir hesapla yapılması gerekir. Öncelikle mekanın açılacağı bölgenin bu konuda belirleyici olduğunu söyleyebiliriz. Marka bedeli durumu ise piyasa koşulları ile bağlantılı olarak ilerler. Bunun yanı sıra girişimcinin ödemesi gereken maliyetlerden birisi de mağaza dekorasyonudur. 

Dolayısıyla Madame Coco bayilik almak istiyorsanız bunu ancak yurtdışında gerçekleştirebilirsiniz ve dekorasyon bedeli dahil olmak üzere bazı maliyetleri sizin karşılamanız gerekir. Bayilik bedeline dahil edilen mağaza dekorasyonu ile rakamlar netlik kazanır. 

Mağazanın açıldığı bölge ve diğer pek çok ayrıntıya göre belirlemeler yapıldığı için bayilik bedeli konusunda tam bir fiyattan söz etmek için şartların belirlenmesi gerekir. Peki, bayilik bedelini neler etkiler? Madame Coco bayilik bedelli etkileyen temel bazı durumlar şu şekildedir:

 • Dükkan boyutu
 • Depo boyutu
 • Mağaza dekorasyonu
 • Satış yapma potansiyeli
 • Bölgedeki genel potansiyel
 • Piyasaya bağlı Koşullar
 • Mağazanın açılacağı ülke ve şehir

Tüm bunlar hesaplandığında net bir ücret çıkması için firma ile iletişime geçmeniz gerekmtedir. Firma ile buradan iletişime geçebilirsiniz.

Madame Coco Bayi Sayısı

Madame Coco genelde cadde üzerinde ya da AVM içinde görmeye alışık olduğumuz bayileri ile dikkat çekiyor. Cadde mekanlarda 9 ve 21 saatleri arasında hizmet verilirken alışveriş merkezlerindeki Madame Coco bayilerinde 10 ve 22 saatleri arasında çalışma yürütülüyor. Bununla birlikte bayilik almak isteyen kişilerin Madame Coco firmasının kaç bayisi olduğuna dair araştırma yaptığı görülüyor.

Madame Coco bayilik için Türkiye dışında hizmet veriyor ve Türkiye dışında 16 ülkede çalışmalarını sürdürüyor. Ülkemiz dahil olmak üzere 92 farklı şehirde mağazası bulunan Madame Coco Toplam 300 mağaza aracılığıyla müşterilere ulaşıyor.

 Madame Coco genellikle perakende satış konusunda deneyim sahibi ve bu alanda ilerlemeye istekli kişileri girişi bayi olarak tercih ediyor. Özellikle kurulduğu ülkemizde tek bir çatı altında çalışma prensibi nedeniyle şu an yalnızca yurtdışı bayilik hizmeti sunuyor.

Dikkat çeken dekorasyonu ve satış ürünleri ile kısa süre içerisinde adından söz ettirmeyi başaran firmanın bayilik koşulları yukarıda özetlendiği şekildedir. Maliyetler konusunda net bir rakam almak için mutlaka firma ile doğrudan iletişime geçilmeli ve ayrıntılı bilgi sahibi olunmalıdır.

Firmanın sunduğu ve yukarıda ifade ettiğimiz şartlara uygun olunması halinde girişimciler detaylar hakkında bilgi almak için Madame Coco ile irtibat kurmalıdır. Madame Coco bayilik konusunda gereken şartlar sizin için uygunsa rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz. 

Madame Coco Bayilik Şartları ve Bedeli konumuzu beğendiseniz English Home Bayilik Şartları Ve Bedeli yazımız veya Karaca Bayilik Şartları Nedir, Nasıl Alınır? yazımız da ilginizi çekebilir.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Başa dön tuşu
0
Gönderx
()
x