RestoranBayilik

Banabi Bayilik Nasıl Alınır? Franchise Bedeli Ve Başvuru

Banabi bayilik veriyor mu? Yemeksepeti banabi bayiliği almak için nereye başvurmalısınız? Bayilik başvuruları, franchise ücreti ve 2021 aylık kazançları yazdık. Ayrıca banabi markası hakkında detaylı bilgileri, kullanımını ve avantajlarını da bu konumuzda derinlemesine anlattık.

Banabi Nedir?

Banabi markası aslında Yemeksepetine ait olup, müşteri ihtiyaçlarını göz önüne alan marka tarafından 2019 yılının Nisan ayında ilk olarak oluşmaya başlamış online market uygulamasıdır.

Yurtdışında da pek fazla şahit olmadığımız şekilde sipariş veren kişilere çok kısa bir sürede paket teslimat yapmayı amaçlayan marka, Getir’in bu piyasadaki en büyük rakibi olarak kurulmuştur. Şu anda da verdiği kampanyalar ve hızlı teslimatı ile Getir’in bir çok konuda önüne dahi geçmeyi başarmıştır.Online sipariş veren neredeyse tüm kitlenin 2001’den beri kullandığı Yemek Sepeti’nin uygulaması içinde gelen Banabi ile market alışverişleri gerçekleştirilebilmektedir. Pandemi dönemi ile market alışverişlerini internet üzerinden veren kişiler Migros, Carrefour, Şok, A101, Makro gibi marketlerden sipariş verebilirken, buradan verilen siparişlerin teslimat sürelerinin uzun olması nedeniyle Getir ve Banabi gibi daha hızlı teslimat yapan kurumları tercih etmektedir.

Banabi Hakkında

Banabi Avantajları Nelerdir?

Fiyat olarak marketlerden bazı yerlerde yüksek kalsa da özellikle hızlı teslimatı ve çeşitli kampanyaları ile Banabi siparişleri 2020 Mart sonrasında oldukça artmıştır.

Banabi’yi öne çıkaran bir başka özellik ise yukarıda da belirttiğimiz gibi Yemek Sepeti kullanan her kişinin telefonuna ek bir uygulama indirmesine gerek kalmadan sipariş verebilmesi.

Banabi Bayilik Veriyor Mu?

Banabi bayilik veriyor mu sorusu ise Banabi’nin yoğun şekilde kullanılmasıyla ortaya çıkan bir soru oldu. En büyük rakibi Getir markası birçok farklı alan bayilik ile büyümeyi hedeflemiş ve büyük çoğunlukla da bu alanda başarılı olmuştur.

Ancak Yemek Sepeti ağı ile büyüyen Banabi şu an için kendi depolarından dağıtım yapmaktadır ve şirket CEO’u Nevzat Aydın’ın da resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Banabi’nin şu an franchise vermediğini belirtmiştir.

Banabi bayilik almak isteyenler bu konu hakkında tabii ki daha detaylı bilgiyi Yemek Sepeti’nin iletişim kanallarına ulaşarak öğrenebilirler.

Banabi bayilik ve franchise sürecinde direkt Yemek Sepeti’ne ulaşara bayilik hakkında net bilgiyi teyit edebilirsiniz. Ancak birçok kişinin de araştırdığı şekilde Yemek Sepeti, kendi dağıtım ağını kendi içerisinde çözdüğü için şu an herhangi bir bayilik vermediğini söyleyebiliriz.

Banabi Bayilik Nasıl Alınıyor?

Banabi bayiliği arayan kişilerin Google’da karşılaştığı franchise formları mevcut. Hatta bazı sitelerde Banabi bayilik ücretleri, bayilik formları dahi olduğu belirtiliyor. Ancak bunun biraz farklı bir nedeni var. Yemek Sepeti’ne bağlı olan Banabi markası dışında bir de Banabi E-Ticaret A.Ş olarak kurulu bir şirket bulunmakta. Şu an Yemek Sepeti ile davaları devam ettiği için internet sayfaları kapalı olan Banabi E-Ticaret franchise vermektedir. Ancak bu markanın hiçbir şekilde Yemek Sepeti Banabi ile alakası yoktur.

Banabi Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banabi E-Ticaret A.Ş markasına ait olan firma internet üzerinden “Banabi Franchising Ön Başvuru Formu” ile bayilik başvurularını kabul etmekte. Tabi ki bu bayilik başvurularının hiçbir şekilde Yemek Sepeti ile alakası olmadığını tekrar yazalım. Bayilik şartlarını ve başvuru kriterlerini altta belirtiyoruz yine de.

Banabi Bayilik Başvuru Formu

Banabi E-Ticaret üzerinden bayilik başvuru yapmak isterseniz alttaki link üzerinden karşınıza çıkan formu doldurabilirsiniz.

Başvuru Formu: http://banabibayilikbasvuru.banabi.com.tr/

Banabi Bayilik Şartları Nelerdir?

 1. Banabi bayiliği için firma sizden en az 100 ile 150 bin doları bir yatırım yapmanızı istiyor
 2. Dağıtım için depo masrafları ve gerekli malzemeler ile bu rakam biraz daha düşebiliyor.
 3. Çevrede farklı bir bayi olmaması gerekiyor.
 4. Başvuru ücretini bankada depozito olarak tutmanız gerekiyor.
 5. Bu alanda daha önce çalışmış olmanız sizin için bir avantaj olarak öne çıkıyor.
 6. Markanın hizmet verdiği bölgelerde bir depo kiralamanız gerekiyor.
 7. Depo dağıtımı için iş planını çıkarmanız sizin için avantaj olacaktır.
 8. Deponuzun genişliği en az 1000 – 1200 metrekare olmalıdır.
 9. Depoda sürekli olarak çalışacak en az 3 motorlu kurye olmalıdır.

Banabi Bayilerinin Çalışma Süreci Nasıldır?

Standart olarak Banabi’den bir miktar ürün deponuza gelir bunları sipariş ekranınıza düştükçe teslim edersiniz aslında. Ancak gelen malların miktarı da üstte belirttiğimiz gibi depo boyutuna bağlıdır.

 1. Depodaki ürünleri belirli düzene göre sıralamalısınız
 2. Ürün çeşidiniz sürekli güncel olmalıdır ve stok takibini sürekli olarak yapmalısınız
 3. Sipariş geldiğinde sistem ekranlarına düşer ve en hızlı olacak şekilde kuryeye teslim edilir. Sonrasında en kısa süre içinde teslimatı gerçekleştirirsiniz.
 4. Sipariş tutarı sanal pos ile anında sisteminize düşer
 5. Burada hem siparişten belirli bir komisyon alırsınız hem de teslimat ücreti alırsınız.
 6. Burada ayrıca gelen tutar Banabi E-Ticaret’in sistemine düşer
 7. Ay sonunda faturanızı keser tüm hakediş tutarınızı alabilirsiniz.

Banabi Bayiliği Alarak Aylık Ne Kadar Kazanırım?

Banabi bayiliği aldıktan sonra ortalama 24 ay içinde yatırımınızı amorti edeceğiniz belirtilmekte. Tabi bu amorti süreci bayi açacağınız bölgeye, sipariş adedine göre değişebilir. Önemli olan kurye ağınızın geniş ve ürün yelpazenizin büyük olması

 1. Ancak standart olarak yeni açılmış bir bayi ortalama günde 100 civarı sipariş alır.
 2. Ortalama sepet tutarı 30 40 TL arasındadır.
 3. Sipariş başı da %15 civarı bir kazancınız olur. Bu da günde 100 sipariş için 600 TL üzeri bir kar bırakır.
 4. Ayrıca servis ücretleri ile de eklendiğinde günde 1000 TL civarı bir kazanç sağlayabilirsiniz.
 5. Haftasonu ve bayram dönemlerinde ödenen komisyonlar daha da yüksektir.

Standart olarak Banabi bayiliği aldıktan sonra ortalama kazanıcınız buradaki gibi olacaktır. Tabi ki burada en önemli kriter bayilik açacağınız bölge ve alacağınız sipariş adedidir. Kurye dağıtım ağınız ve depo büyüklüğünüze göre çok daha yüksek tutarlarda kazanç sağlayabilirsiniz.

Banabi Bayiliği Alınır Mı?

Her markada olduğu gibi alacağınız franchise için aradığınız bölgede herhangi bir Banabi bayisinin olmaması bayilik almada size avantaj sağlayacaktır. Firmadan alacağınız destekler ile kendinize ait bir marka ile işe başlamaktan çok daha mantıklı olacaktır.

Tabi ki burada karşılaşacağınız olası sorun Yemek Sepeti’ne ait olan Banabi ile bayilik alacağınız Banabi E-Ticaret arasındaki marka davasının sorunu olacaktır. Bu tarafta bayilik başvurusu öncesi iyi bir araştırma yapmanız yararlı olacaktır.

Banabi E-Ticaret A.Ş İletişim Bilgileri

Banabi E-Ticaret A.Ş’nin bayilik başvurusu için iletişim kurabileceğiniz kanalları altta detaylı olarak veriyoruz.

İnternet Sitesi: banabi.com.tr

Telefon Numarası: 0533 123 35 55

Başvuru Formu: http://banabibayilikbasvuru.banabi.com.tr/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/banabi

Yemek Sepeti Banabi İletişim

Yemek Sepeti’ne ait olan Banabi için yine franchise başvuru yapmak ve konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için de buranın iletişim bilgilerini de verelim.

Yemek Sepeti Banabi İnternet Sitesi: https://www.yemeksepetibanabi.com/

Yemek Sepeti Banabi Telefon Numarası: 212 359 18 00

Yemek Sepeti Banabi Mail: info@yemeksepeti.com

Banabi gibi yine online market alışverişi uygulamalarından olan Getir için de bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Getir’in bayilik başvuru şartları için sitemizde yer verdiğimiz Getir Bayilik Nasıl Alınır? Getir Bayilik Kazancı Ne Kadar? konusuna göz atabilirsiniz. Ayrıca Getir Çarşı Nedir? Başvuru Formu ve Şartları ve Getir Kurye Başvurusu, Esnaf Kurye ve Maaşlar konuları da Getir üzerinden fırsatları değerlendirebileceğiniz diğer konularımız

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.


İlgili Makaleler

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ibrahim yazir
ibrahim yazir
1 yıl önce

mercedes fabrikasına yakın iso sanai sitesinin giriş kapısı yanında selçuk bayraktar binasının yanında semt bahçekent site altında

Adres
esenyurt orhangazi mah 1683 sokak semt bahçekent 1 etap köşebaşı dükkan
c10b3043-5bc3-48c7-947b-02eb570c47a1.jpg


Başa dön tuşu
1
0
Gönderx
()
x